1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. BlagojT

    BlagojT Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    Здраво на сите :hai:
    Др.Игор Пеев покрај што е доктор е и ликовен уметник. Ако на некој тоа му значи вака како информација ;)
    Со други зборови - естетиката за него е нешто што е вродено и сметам дека тоа е предуслов за естетски успешна операција. Од хирушки аспект убеден сум дека Др.Пеев одлично ја совладал техниката бидејќи за време на ликовните колонии на кои заедно учествувавме тој наместо да одмара во времето за одмор - учеше. Ретко се среќаваат такви личности кои имаат љубов кон професијата.
    Само да појаснам - јас размислувам за естетска и функционална операција кај него, бидејќи имам доверба во него уште пред да одам на разговор. Сеуште не сум бил да разговарам, вчера дознав дека специјализирал естетска хирургија и се присетив на ова што погоре го споделив со вас. Значи, не го промовирам, сеуште не сум се оперирал, само споделувам мое мислење, базирано на претходни сознанија, дека судејќи по тоа што го кажав тој би требало да биде одличен естетичар.

    Откако споделив информации, сега и да побарам информации се надевам нема да ми замерите :)
    Kaко оди закажувањето кај Др.Пеев? Дали е тоа со упут од матичен доктор? Дали е тоа што може да оди преку фондот?(бидејќи се работи за функционална корекција, покрај естетската) . Дали Др.Пеев одговара на email? На кратко - ме интересира како оди постапката за да се стигне до операција, од закажување на термин за првичен преглед и сите пропратни и битни работи поврзани со операцијата од логистички/организациски карактер.

    Ви благодарам,
    Баже :hai:
     
  2. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Da ve potsetam temata e nameneta za razmenuvanje iskustva , vozdrzete se od megusebno napaganje I karanje
     
    На BlagojT му/ѝ се допаѓа ова.
  3. truffles

    truffles Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2017
    Пораки:
    329
    Допаѓања:
    481
    Пол:
    Женски
    Аха избришавте постот.
    Колку постови има дотичнот роднина на игор пеев? само еден пост? зошто само еден пост?
     
  4. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Ke te zamolam imas LP ako smetas deka treba nesto privatno da razgovaras so clenot , pak ke napomenam temava e za iskustva da se razmenat ne da barame rodninski vrski. Ima i dr mislenja od clenovi zadovolni od odreden lekar , toa znaci deka se rodnini ? Da ne ve brisam povtorno
     
    На BlagojT му/ѝ се допаѓа ова.
  5. truffles

    truffles Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2017
    Пораки:
    329
    Допаѓања:
    481
    Пол:
    Женски
    Немам потреба од лп. Туку само забележувам дека членот има само еден и единствен пост кој што е хвалопојка за одреден доктор.
     
  6. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.705
    Пол:
    Женски
    Јас се прашувам зошто членовите (особено оние ново регистрирани) кои се заинтересирани за операција ги мрзи да читаат што сме пишувале наназад?

    Има доста опфатни мислења за искуства кај различни доктори, со слики со се каде убаво е објаснето како оди целата процедура околу операцијата, пост-оперативното закрепнување како и постапката за закажување, како се движат цените приватно и државно и се останато што би ги интересирало.
    Или најлесно е вака да се изнапишат прашања и се одново и одново да се пишува?!

    Да се закаже преглед кај било кој доктор не е филозофија. Одиш кај матичен, те испраќа понатака со упат ако е поради здравствена причина мора да те прегледа за да знае дали е потребна операција. Ако е за естетски промени си закажуваш преглед приватно по телефон кај кој доктор сакаш и тоа е целата работа.
     
    На Ana.brojka и BlagojT им се допаѓа ова.
  7. BlagojT

    BlagojT Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    Апсолутно се согласувам со тебе.
    Но, само во последните страни од дискусијата го прочитав името на др.Пеев, изгуглав и видов за кој се работи. Некој спомна имал златни раце, ама после тоа не прочитав критика за него од никој друг. Само сакав да кажам мое мислење во контекст на тоа што го кажале, сметам дека е предуслов за секој естетичар да има нешто уметничко во себе.

    Да не гњавам, пак ќе прашам ако некој/а имал/а искуство со дотичниот доктор - нека сподели. Лично со него не се познавам, се познавав во минатото. Нема да пренесам ништо се разбира, не сум тука за тоа. Само сакам да видам како работи. Наместо да бидам нападнат со инсуинации, пологично ќе беше да добиевме некаква поткрепа на кажаното од страна на таа/тој што прво спомена за др.Пеев. Лично искуство би било корисно.

    Како резиме, кога би требало да се направи рангирање, базирајќи се според квалитетот и бројот на успешни зафати, како би ги подредиле од 1 до 5 докторите-естетичари споменати во темата? Јас не сум одлучен дефинитивно каде ќе одам, сеуште.

    А јас ќе го загреам столчето и ќе си прочитам наназад низ темава.
     
  8. Bojana890

    Bojana890 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2019
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    252
    Пол:
    Женски
    Премногу фалења на еден доктор во краток период на ист форум е секогаш сумљива работа. :)
     
    На guarana, Maša8, Кириличен и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Nikomamin

    Nikomamin Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2016
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Eve sum jas povtorno,vo noemvri pravev operacija devijacija I cisti na sinusi kaj dr filipovski vo 8-mi septemvri,ne bev zadovolna od operacijata,od estetskiot izgled,osven toa glavobolkite si ostanaa,odev na kontroli,se e vo red vika,a mene nosot katastrofa,vo posledniot period se onesvestiv nekolku pati od mn flavobolka I me pratija na nevrolog,tamu mi rekoa da napravam magnetna,ja napraviv I pokraj toa sto imam svitkuvanje na krven sad,zamislete devijacijata uste mi stoi,prakticno od ednata strana mn malku disam,ete kolku sme spremni nie
     
  10. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Кои доктори прават корекција на нос кај нас во Мк? По која цена?
     
  11. quiet

    quiet Активен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите
    Веќе со години по ред ве читам и конечно одлучив дека ми е потребна операција. Закажав кај д-р Пеев, но сега др ме мачи "Што ако не сум задоволна од крајниот резултат?" или и по операцијата повторно ми остане крив, Не очекувам којзнае што, но би сакала да ми се исправи носето.
    Ќе ве замолам затоа што не објавувате слики и само приватно ги праќате, можете ли и мене да ми пратите се што е изработено исклучиво од д-р Пеев???
    Ви благодарам многу однапред
    Поздрав
     
  12. Кириличен

    Кириличен Нов член

    Се зачлени на:
    10 мај 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    Ве молам дали за информација, дали извршивте интервенција на носот и какви се резултатите и ефектите.
    Благодарам

    Ве молам за информација, дали извршивте интервенција кај докторката и какви се вашите импресии за операцијата и квалитетот на докторката?
    Благодарам

    Имам извршено неуспешна интервенција кај Туѓарова, а асистент тогаш беше Пеев, ова пред 10 години, до сега можеби научиле...
    се работеше за естетска и функционална интервенција...се уште се мислам дали да ги тужам или само би си трошел време и пари
     
    Последна измена од модератор: 11 мај 2019
    На Kokickaa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. prijatel

    prijatel Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4
    Немој да се лажете кај Копачева !!!На таа жена треба да и се земе лиценцата за работа и треба една убава тужба да и се стегне ,од 100 прашање е дали само 1 успешна операција има . Таа е многу.далеку од естетски хирург јас би ја нарекла касап ,според резултатот што јас го имам од нејзините раце. И добро размислете кога бирате доктор бидејки може грешките да бидат непоправливи и последиците да си ги носите цел живот.
     
    На La_Luna и Schneewitchen им се допаѓа ова.
  14. artade

    artade Активен член

    Се зачлени на:
    25 март 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Здраво се правев операција пред 2 месеци, носот има уште оток ама сега неможам да сватам дали носот ми е крив или оток имам повеке на едната страна , дали некој има искуство
     
  15. Eka 11

    Eka 11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2018
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Ako si pravela operacija od zatvoren tip se pravi samo od edna strana i normalno e stranta od koja ti e pravena operacijata da e pootecena
     
  16. artade

    artade Активен член

    Се зачлени на:
    25 март 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Shto ti zgreshi tebe? poshto kaj mene ucestvuvase mojata bratucetka na operacija i zatoa bev malce po smirena ,no posle 2 meseci nosot nekako mi e kriv , na pocetokot , neznam zoshto , neznam dali e otok, dali nekoj ima iskustvo? za kolku vreme se gleda krajniot rezultat , i da napomenam , imav skrshena koska i toa go dozna dr kopaceva vo tekot na operacijata , a imav plateno estetska 500e , i da ne bilo dzabe mi go smali malce nosot ..
     
  17. Schneewitchen

    Schneewitchen Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Здраво, прв пат ќе пишам на ова тема а пред се ќе се сложам со лошите искуства на оние кои правеле ринопластика кај Копачева. Јас од незнаење и што побрзо да го решам комплексот со носот во 2010 во октомври се оперирав кај неа. Немав никакви сознанија за ниеден доктор од оваа област, во септември 2010 решив дека ќе се оперирам па на крај да завршам со нос кој не е симетричен од двете страни, рскавицата на едната страна ми е повеќе изделкана за разлика од другата...
    Сега правев компјутерска томографија на носот, бев на преглед кај Нетковски со упат од матичен и од понеделник натака треба да одам да ја види снимката од носот и да ми каже што може да се направи со секундарна ринопластика.
    Сакам да ве прашам дали имате сознанија кога е во амбулантата на уво, нос и грло или контакт од него.
     
  18. zhu

    zhu Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2014
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Здраво. Веќе подолго време се размислувам за операцијата на носот. Иако не ми е лош, сепак сакам естетски да го усовршам и 100% си стојам зад таа одлука. Е сега, се размислувам каде, но некако најмногу ми фаќа око др. Роберт Стојовски заедно со др. Илкер Манавбаши во Медика Истанбул (Во Тетово). Гледајќи ги сликите многу ми се допаѓаат крајните резултати, меѓутоа ако може некој да сподели искуство и мислење би било супер.
    Поздрав
     
  19. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.171
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Што мислите за др Туџарова, дали некој е задоволен со лицето, општо?
     
  20. Principessa98

    Principessa98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo. Jas go napraviv nosot kaj doktor Igor Peev. Pominav odlicno, bez otok, bez bolki. A nosot mi izleze perfect. Sekoj koj sto saka da pravi korekciii, toplo vi go preporacuvam doktorot, mlad, iskusen profesionalec vo svojata rabota. Dolgo vreme razmisluvav kade da go pravam, ama Fala mu na Boga, ne sum go pogresila mestoto. Pozdrav