Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

 1. Muska

  Muska Нов член

  Се зачлени на:
  6 јули 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravodali gi ima nekoj praeno korekcija na nosot sante plus skopje?
   
 2. ijana

  ijana Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2014
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  Феминки,дали има некој правено кај Боро Џонов или Игор Пеев?
   
 3. Recitatorot

  Recitatorot Активен член

  Се зачлени на:
  13 август 2018
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Што ќе ми кажете за филери во нос. Сакам да ставам на врвот од носот. Имам некои вдлабнатини кои ми претставуваат веќе проблем.
   
 4. BlagojT

  BlagojT Нов член

  Се зачлени на:
  23 април 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Како можам да стапам во контакт со д-р Игор Пеев? И - дали работи на приватно или преку ФЗОМ(фондот)?
   
  На Hopeful girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Medelyne_

  Medelyne_ Активен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво, денес бев на преглед во 8 Септември кај Др. Горан Караиванов. Ме стави на листа за чекање за девијација, но се мислам во исто време да направам и корекција. Има некој искуство со тој доктор ?
  Инаку ми напомена дека по ново девијација и корекција било преку фондот само 950 денари
   
 6. Medelyne_

  Medelyne_ Активен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ќе те замолам ако се имформираш за Пеев пиши оти и јас сим во потрага...
   
 7. vlahovska

  vlahovska Активен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2018
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Здраво дечки,дали може некој да ми објасни како стапувате во контакт со докторот за консултации,дали одите директно без најава или се најавувате некаде на некој број.И отприлика за колку време после тоа се закажува операцијата?
   
 8. MarijanaKolevska

  MarijanaKolevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2019
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  218
  Пол:
  Женски
  Denes bev kaj dr.Peev. Estetskata korekcija na nos ne ja pokriva fondot, privatno se naplakja i bez upat od maticen. mi rece da mu se javam koga ke se resam i mi kaza cena. Ne se ceka mnogu za zakazuvanje..otprilika za mesec dena
   
  На fina erika му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Medelyne_

  Medelyne_ Активен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ако не е тајна колку чини и како го исконтактира?
   
  На Ana.brojka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ana.brojka

  Ana.brojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  75
  Да, и јас сакам да прашам како се закажува консултација кај Др. Пеев? Само јас сакам за ушиве да правам.
  И каков впечаток ти остави тебе лично?
   
 11. MarijanaKolevska

  MarijanaKolevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2019
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  218
  Пол:
  Женски
  Bev za druga rabota kaj nego pa ja iskoristiv prilikata da mu kazam deka planiram da se operiram kaj nego. Doktorot mi ostavi super vpecatok i odma znaese sto sakam. lesen e za sorabotka
   
  На Ana.brojka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ana.brojka

  Ana.brojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  75
  Супер. А како да закажам кај него консултација? Да се јавам негде, да пишам емаил?
   
 13. fina erika

  fina erika Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2017
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  10.863
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки моето патешествие почна со пулмо па заврши на орл бидејќи имам проблем со девијација.
  Бев кај докторката Копачева во државна ме испрати на томографија за да види како е девијацијата.Ве прочитав за искуствата и многу ми помогнавте ако се одлучам или е потребна операција само не знам што е тоа ринопластика дали освен девијацијата ви го средуваат и носот естетски.Дали имате искуство со докторкава Габриела Копачева.
   
 14. vlahovska

  vlahovska Активен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2018
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Ринопластика е естетска операција на носот,риносептопластика е кога и девијацијата на септумот го оперираат
   
  На fina erika му/ѝ се допаѓа ова.
 15. PrettyDramaQueen

  PrettyDramaQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  4.115
  Пол:
  Женски
  Немој да се оперираш кај Копачева!
  Моја блиска личност и после 3 операции на носот не може да си го доведе во нормала, откога Копачева и го уништи и остави без рскавица.
  А и тука на форумот има доста негативни коментари за неа.
   
  На BlagojT, fina erika и MarijanaKolevska им се допаѓа ова.
 16. artade

  artade Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски

  Jas se operirav kaj Kopaceva eve posle 6 meseci uste nemozam da disham ,mnogu polosho sum od predhodno,mislev deka se e vo red na pocetokot deka mn ubo se pomina no vkraj svativ deka nemalo kade polosho da odi..Sekoj pregled kaj nejze jas so placenje begav , i tamponite i koncite i langetceto , bukvalno se beshe uzhas , na taze operiran nos se ponashashe kako da nemam operacija ,i koga ke vikav deka boli , ne mi vikase preteruvashh, Edvaj disham i mi ima ostaveno dupka izmegju nosot shto nema nikogas da se zatvori , moram da pravam povtorno operacija ,plativ 500 E i vkraj svati deka nosot vsushnost mi bil skrshen, i plus mi go ima iskriveno , gospod znae shto ima napraeveno vnatre ,cekam termin da se snimam pa da vidime
   
  На Anon и fina erika им се допаѓа ова.
 17. Marijam7

  Marijam7 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Има ли некоја брзо сега што правела? Некако затишје стана работава.
   
 18. fina erika

  fina erika Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2017
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  10.863
  Пол:
  Женски
  Леле мајко што се изначитав,леле девојки многу ми е жал за болките кои сте ги претрпеле па и затоа чекав толку време,еееее тек сега страв ме фати.Ништо ќе си почекам ако не во 8 септември или на пластична хирургија.Фала ви во секој случај за советите.
   
 19. Eluna

  Eluna Нов член

  Се зачлени на:
  27 септември 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво. Имам слушнато за корекција на нос со Хијалуронски филери. Ме интересира дали некој има повеќе познавање околу оваа тема, искуство и познава добар салон за убавина каде што може да се направи тоа? И најважното прашање ми е дали може ширината на носот да се намали со овој филер? Фала однапред.
   
 20. Flowwer

  Flowwer Нов член

  Се зачлени на:
  1 август 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Eluna jas go pravev nosot so hijaluron vo promoitalia.ima promena no od strana i malku mi e podkrenat vo visina ama zatoa pak toa vrz sirinata mi se odrazi.vo sirina bi trebalo da moze i mene taka mi kazaa ama mozebi treba da znae nekoj da te raboti inaku vo sirina kaj mene nema nikakvo podobruvanje.toa e moe iskustvo neznam kaj tebe kako bi bilo.odi na konsultacii vidi so ke ti kazat