1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. Indie

    Indie Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Zdravo, imam prasanje do vas sto skoro imate praveno operacija. Jas mojata ja napraviv vo 2016 i se sekavam deka denot posle operacijata imav otoci pod ocite, za koi sto dobiv apcinja i se spustija vednas. Dali nekoj se sekava kako se vikaa apcinjata sto vi gi dade doktorot posle operacija za da spadnat otocite? Blagodaram odnapred
     
  2. Dejan0_Skorpija1

    Dejan0_Skorpija1 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2019
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Машки
    Ajde sramota za pacientite da lazes tuka ke ti soberat tolkavi pari ne daj boze da imas problem posle toa so nosot ke se pravat budali demek bez utka rabotat ako dades tolku evra a toa sto vika neodlucna29 bez snimki od oko lupaj samo izmisluvate forma u photosop da ne zborime za drugi tamu odelenia sesto ke se iznacitas ti sega mene me prasuvas ne znaete sto rabotite pa ajde koj toa zbori uste imas aber da gnjavis na forumi ja samo zasto pisav tuka vie tolku li ne znaete sto rabotite pa se pravis sega koj zborel ja od kaj da znam koj se zalel se sto prasuvas tuka zevni da se falis a gi ima mnogu sto znaat niz sto prosle valjda kako eden da e ccc sam/a na dusa si stavas grev pa sobira pari da si bega go zabole kako ti e posle ajde begaj tamu ne zamaraj veke so toj
     
    Последна измена: 13 ноември 2019
  3. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.197
    Допаѓања:
    10.837
    Пол:
    Женски
    Химорал или серапептаза, тие се за отоци после операции.
     
  4. Kalina_E

    Kalina_E Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Prvo mi pisuvas kako jas da sum dokotorot pa malku se pomaciv da razberam so si sakal/a da pises ama okej razbrav.
    Vtoro nikogo ne falam nitu lazam, tuku spodeluvam iskustvo moe licno so Medica Istanbul i so drzavna bolnica.
    Jas niti rabotam vo bolnicata niti na tatko mi e bolnicata.
    A najmalku imam namera da odgovaram na malograganski prozivki kako tvojata, bidejki ocigledno deka inteligencijata ne ti e na zavidno nivo.
     
  5. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.518
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите јас направив компјутерска томографија и се виде дека имам девијација на левата страна.Е сега закажав кај доктор Горан во Воена болница.Дали некој правел интервенција кај овој доктор и како е задоволен ако ме оперира барем нека ми ја скрши и коската па да ми биде малку носот порамен.Плис некој нека пише некое искуство.
     
  6. Dejan0_Skorpija1

    Dejan0_Skorpija1 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2019
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Машки
    ccccccc
     
  7. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Ја прочитав цела тема. Да ги поштедам другите што се интересираат.
    Копачева е касап и неспособна за работата.
    Нетковски беше суперхеројот на темава на почеток. После нешто снема фалби за него. Не знам ни дали работи уште.
    Пеев е новиот суперхерој.
    Имаше некои пофалби и за Фродита...
     
    На Feminka22, Shaya, Responsible и 4 други им се допаѓа ова.
  8. MarijanaKolevska

    MarijanaKolevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2019
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    343
    Пол:
    Женски
    Нетковски можеби поодамна бил коректен и професионален...незнам, меѓутоа откако е ставен на функиција директор на клиника за ОРЛ ги има разочарано повеќето. Лично јас имам негативно искуство кај него. На кратко ќе ви кажам...
    Откако прочитав за него добри коментари тука во темава бев решена кај него да направам корекција на носот.
    Прво ме разубедуваше дека нема потреба од тоа, сепак јас бев упорна и решена за тоа. Бев уште два пати кај него да ме види сетоа тоа во рок од пола година зошто нели сегогаш со нов упат па се чека термин, за да на крај толку неуслужливо и рече на сестрата да ми земе тел.број и ми кажаа дека ќе ме повикаат. Чекав уште пола година за да ме контактираат и кога се јавив да видам до каде е работата добив одговор дека ме нема во систем.
    Значи дечки на човекот не му се работи и има многу ладен однос со пациенти.
    Затоа решив да правам кај Пеев. Пеев уште од почеток сам ми посочи дека треба корекција па планирам за некој месец да се оперирам кај него. Се надевам дека нема да ме разочара.
     
    На Dejan0_Skorpija1 и PaLaVa им се допаѓа ова.
  9. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Да беше операцијата приватно сигурен сум дека ќе имаше поинаков однос. Слично на Пеев. Вака, што ќар има тој ако се оперираш ти.
    Ама од друга страна можда и стварно гледа дека немаш потреба од операција и не сака те малтретира, додека во приватна пракса секој ќе ти рече дека ти треба корекција само да ти ги земе парите.


    Инаку, дополна на првиот summary пост:

    Даскалов работи приватно ама носеви не му се специјалност. Повеќе е за гради.
    Добри работи во 8-ми, некогаш погаѓа некогаш не.

    За Смиља нема скоро ништо на темава.

    Инаку, јас немам некоја изразена грпка туку мојот нос малку забегува на десно. Не е многу забележливо, ама мене ми боде очи.

    Препорачајте ми некој доктор во странство.
     
  10. MarijanaKolevska

    MarijanaKolevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2019
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    343
    Пол:
    Женски
    Не напоменав дека стануваше збор за операција што требаше приватно да ја платам и се согласив на тоа. Незнам зошто како изговор го кажа тоа дека немам потреба од корекција а реално имам видливо здебелување на коската на носот и делува поширок и поголем од вообичаеното.
    Еве и да појаснам...има разлика во цените на приватно во ОРЛ и Пластична хирургија. Ако на Пластична хирургија цената е од прилика 1000 евра, на ОРЛ е пола од тоа.
     
  11. Kalina_E

    Kalina_E Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Kakva Frodita... ni slucajno .
    KATASTROFA!!!
     
  12. Allie_88

    Allie_88 Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Без пари убавина не добиваш... првата операција на носот ја направив кај Др.Даскалов.. јас и многу други девојки што лично ги познавам кој се оперираа кај него бевме уште по разочарани него пред операција.. Втората операција ја направив во medica Istanbul - tetovo пред година дена и сум задоволна од резултатот. За Пеев имам слуштато убави зборови но за оние што корегирале само грпка, за по комплексна операција како намалување на ноздрви, стеснување... не би ти го препорачала. Дечки имате супер Доктори во Istanbul... моментално Турција прогредира со пластичниве операции
     
    На Kokickaa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Allie_88

    Allie_88 Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Dr.Elad Azizli, Dr. Resit Burak Kayan, и Dr. Emre iLhan е врв, сите тројца се од Истанбул
     
    На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.171
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Некој слики да праќа каде што правеле во Promoitalia Скопје?
     
  15. Marijam7

    Marijam7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2017
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Добри се пред се третиов. Да не сте прашале кои цени ги имаат? Дали можеби има разлика од кај нас.
     
  16. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    Дечки јас сум тотално разочарена, веќе две години размислувам и се предомислувам кој доктор да ме прави. На едната страна имам искривување на другата црвенило и здебелување плус надворешна девијација грпка. Ниту можам да дишам ниту естетски сум како што треба, полошо амин.
     
  17. Kokickaa

    Kokickaa Нов член

    Се зачлени на:
    9 декември 2019
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo jas sum nova na forumov.bi sakala da prasam dali nekoj ima iskustvo od plasticna operacija na nos kaj doktor artan dika raboti vo klinika za plasticna i estetska hirugija.?pravena sum vo bolnica uvo.nos i grlo kaj lidija dubrovska zenata ne ja znae ni prvata bukva od operacija na nos a ne da operira nos ona samo znae da zboruva drugo nisto.i vo remedika za kaj doktor daskalov.imam slusano neubaj zborovi zato se.plasam kade da odam.ovah artan dika go kazivaat za dobar.ako nekoj znae iskistvo ke ve molam da mi kazete pozz
     
    Последна измена од модератор: 11 декември 2019
  18. MarijanaKolevska

    MarijanaKolevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2019
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    343
    Пол:
    Женски
    Ima nekoj sto SKORO pravel operacija kaj dr.Peev da spodeli iskustvo?
     
    На Bojana890 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. male

    male Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Планирам да го контактирам деновиве
     
    На Bojana890 и MarijanaKolevska им се допаѓа ова.
  20. Kokickaa

    Kokickaa Нов член

    Се зачлени на:
    9 декември 2019
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo jas sum nova na forumov citam i sakam da se nadovrzam na to.i jas pravena sum operacija na nos kaj daskalov no nikakov uspeh nemase znaci edno vetuvat ama drugo ispagat.sum bila isto taka vo drzavna bolnica kaj lidija dybrovska za konsultacija no mn se zalat na neja.sakam da prasam dali nekoj ima iskustvo kaj dr artan dika vo klinicka bolnica za specijalisticna plasticna hirurgija?