1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. Aleksndra

    Aleksndra Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Јас имам правено операција пред 3 години и само пофални зборови имам за него . Поздрав
     
  2. Bumba3

    Bumba3 Активен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2019
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Здраво девојки.Ги имам прочитано сите страни во врска со оваа тема .И редовно ги следам вашите разговори.Веке долго време размислувам за операција на носот.Искрено мене не ми смета толку иако е прилично голем , сепак за ваков чекор се одлучив заради мајками.Може нема да ви делува искрено но сепак е точно.Сакам да се гордее со мене како со брат ми јас сум грдото дете и само заради тоа не сум го добила потребното внимание и љубовта на мајка ми .Во почетокот нетковски бил херојот а сега игор.Се информирав за цената и ми рекле дека се движи од 1000 евра па на горе.Во почетокот била 300 евра дали се уште има кај некои доктори таква цена.Ви благодарам однапред.
     
  3. алтаир

    алтаир Нов член

    Се зачлени на:
    24 мај 2020
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    6
    кога отвараат клиникиве бе 3 ебени месеци чекам да се оперирам една обична сезонска настинка го бутна цел свет
     
    На Sweetgirl200 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Sweetgirl200

    Sweetgirl200 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2017
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Сите ние еве се нервираме,сите сме во неизвесност,јас едвај чекам да се оперирам...со еден корона вирус животот ни се промени на сите,меѓутоа имам јас инфо дека би требало да стартуваат со работа од јуни,ништо не е сигурно,само претпоставка од други.
    Кога веќе станува збор за корона вирус,зошто тогаш приватни болници како Др.Даскалов кој што оперира во РеМедика,бара 121 илјади денари за операција на нос и тоа веднаш ве оперира за време на кризава што е ....немам зборови..ако постои корона вирус што тогаш не прекинат да работат и приватните болници?Не,тие работат само парите да ни ги земат,само за оние хитни случаи што неможат да чекаат во државна болница!
     
  5. ЈадешеСупа?

    ЈадешеСупа? Активен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2020
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Машки
    дајбоже ако стварно почнуваат од јуни
     
    На Sweetgirl200 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Ако ти се чувствуваш убаво таква каква што си нема потреба од корекции. Мајките треба да ги сакаат и ценат своите деца поради нивната душа а не поради нивниот изглед.
     
    На Queen^^ и Tinaaaaaaaaa им се допаѓа ова.
  7. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Сакам некој да ми каже дали се имат напраено нехируршка корекција на носот кај Promoitalia anti aging center во Скопје и дали сте задоволни?
     
  8. ЈадешеСупа?

    ЈадешеСупа? Активен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2020
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Машки
    кај го најде ти центаров од толку споменати клиники/амбуланти на целиов форум? :rofl::rofl:

    кажи си подобро доктор кој ќе го прави зафатот место вака цел центар.
     
  9. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Се лажеш ако мислиш дека не те сака само затоа што имаш голем нос. Ако мајка ти се гордее со брат ти, а не со тебе тоа е затоа што не е добра мајка, а не заради нешто толку неважно како што е облик на нос.
     
  10. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Screenshot_2020-05-25-20-52-52.png

    Зборувам за нехируршка корекција на носот а не хируршка. Значи прашувам дали некој се имат напраено нехируршка корекција на носот кај тие на таа слика што ти пратив сега а не да се смееш, јас барам мислење и од искуство и да споделуваме... Толку
     
  11. ЈадешеСупа?

    ЈадешеСупа? Активен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2020
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Машки
    ти пишав.
     
    На Kikiccc му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Chanel's

    Chanel's Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Нека ми пише некој искуство од др. Пеев во лп.
     
  13. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    На Marijam7 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Bumba3

    Bumba3 Активен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2019
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Фала ви piksooki i mantub.Дали некој има искуство со др.Раде Ф. Повекето имаат кај него корегирано грпка ,дали на некој има корегирано широк нос?

    Јас лично такво искуство немам .Но на yt има како се врши тоа .И викаат дека е безболно.
     
    Последна измена од модератор: 26 мај 2020
    На Kikiccc му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ЈадешеСупа?

    ЈадешеСупа? Активен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2020
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Машки
    никако да се намалат бројкиве на заразени, никогаш нема да отворат на клиника. прост народ сме. :@
     
  16. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Кој е најдобар пластичен хирург за нос у државава? Ве молам без игнор,споделете искуство.
     
  17. Malinka1

    Malinka1 Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2020
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
    денес се јАВИВ НА ПЛАСТИЧНА ХИТУРГЈА НЕМА ДА ПРАВАТ ОПЕРАЦИИ ВО ЈУНИ И НЕ СЕ ЗНАЕ КОГА ќЕ ПОЧНАТ АКО ЧЕКАШ ЗА НОС НЕМА ДА ОПЕРИРААТ ДО СПТЕМВРИ НЕ БИЛО ДОБРО ДА СЕ ОПЕРИРА ВО ТОПЛО ВРЕМЕ ЈАС СУМ КРАЈНО РАЗОЧАРАНА ЧЕКАМ ОД ФЕВРУАРИ КАЈ ПЕЕВ РАДИ СИТУАЦИЈАВА НИШТО МОжЕБИ ќЕ ОДАМ КАЈ ДАСКАЛОВ НЕ МОжАМ ДА ЧЕКАМ ПОВЕЌЕ
     
  18. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Сум слушала добри и пофални зборови за Пеев.
     
  19. Malinka1

    Malinka1 Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2020
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
    ВЕ МОЛАМ ПИШЕТЕ МИ ИСКРЕНИ ИСКУСТВА ЗА ДАСКАЛОВ ЗА КОРЕКЦИЈА НА НОС И ДЛИ ИМА ДРУГ ПЛСТИЧЕН ХИРУРГ ВО РЕМЕДИКА
     
  20. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Да читав наназад,ама не знам какви носеви праи не сакам прчест многу да ми го напраи или како Волдеморд без нос да бидам.
     
    На dc15 му/ѝ се допаѓа ова.