Корекција на усни

Дискусија во 'Лице' започната од zoii, 1 март 2013.

 1. zoii

  zoii Активен член

  Се зачлени на:
  1 март 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво, скоро вадев бемки на лицето ( од кои едната беше на горната усна) и докторот ми вети се ќе биде во ред....и беше - но само со бемките.А за устата што да кажам? Ми ја искривија горната усна, повеќе не е симетрична и симпатична како порано.Веќе не сум ЈАС кога ќе се погледнам во огледало.Сега не само што имам криви усни, но и подочници од плачење.
  Ве молам, знае ли некој добар доктор пластичар, кој навистина е и “ уметник“ за да може да направи корекција?
  Очајна сум, помагајте со вашите одговори.
  Благодарам.
   
 2. marijaz

  marijaz Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
  Јас не сум по корекциите на уста, но сепак сакам да имам голема уста. Долго време размислум да ставам нешто, кажете ми што може да се стави на устата за да биде поголема!? некое карминче, лебело..??
  Некој што имал добро искуство од некој сјај?
  Чекам одговор девојки :* :*
   
 3. henn9438

  henn9438 Нов член

  Се зачлени на:
  10 декември 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Јас го користам тој на Гарниер 3 во 1 и е супер,сега сакам да го сменам ;) Па ајде кажете искуства помагајте :)