1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корисничко име

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 9 март 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Зошто баш тоа корисничко име сте го избрале кога сте се зачленувале на фемина ? Чисто онака, или сепак на нешто ве асоцира, потсеќа?

  Јас сум Unfaithful18 по песната на Ријана ( која опишува важен дел од мојот живот ) а 18 ката ми се годините. Ајде вие сте на ред... :D
   
 2. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Јас Душица и се викам .. и дека од скопје .. незнаев што друго да пишам :D Нема некое посебно значење освен моето име .. а и целата душичка сум :lol: :lol: Се шалам ;)
   
  На Dust и Miss.Ricci им се допаѓа ова.
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Па и јас исто,по моето име,дека така се викам,10-ката така ми текна,немав некое посебно име со некакво значење.
   
 4. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  Јас одамна имав непријатна случка и почнав да се пишувам како Pain и на сите форуми сум така зачленета, па и на овој форум сум Pain... иако тоа беше одамна. :)
   
 5. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Имево уште одамна ми беше интересно..Нешто како Фолен Енџл , Меѓутоа кога би можела би го сменила :lol: Не го сакам многу многу :lol:
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Хипица (морав да ја потенцирам, затоа што често ме грешат :lol: ) како именце си го користам одамна, понекогаш и другарките така ме викаат. Го одбрав него затоа што сум, ево, да речеме :lol: хипик... :oops: :D
   
 7. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  На форумите каде што сум зачленета го користам никот Fabulous, бидејќи на првиот форум каде што се зачленав ставив слика со едно прекрасно фустанче и не ми текнуваше како да се потпишам...а сликата ми послужи како инспирација :) Тука не можеше Fabulous, па си ја вметнав и кратенката на името- EnnieFabulous
   
 8. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  epa i mene imeto mi e taka-tanja a 6 go staviv onaka,da ne ima zavedeno i nekoja druga tanja pred mene pa da treba da koregiram poveke pati dodeka se uclenam :lol:
   
 9. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  poradi mojte oci koj najveke si gi bendisvam :) :D :lol:
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 10. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Така ме крстиле, а на форумов веќе има некоја Ирена па морав малку да го сменам името, на други места каде што треба да внесам корисничко име често пати минимумот на карактери е 6 па ми фали една буква :D
   
 11. Nigella-sativa

  Nigella-sativa Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
 12. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.773
  Допаѓања:
  131.096
  Малата сирена ми беше омилена книга као мала, па затоа сум Ариел по главната протагонистка :D
  Имав и слика од неа на почеток, па после од прашокот, и сега оваа од Марли :D
   
  На Kaylie и ariela09 им се допаѓа ова.
 13. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Па моево корисничко име ми текна од оваа песна и ме потсеќа како помала многу ја сакав :lol:
  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/AWU8vI96-AI&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/AWU8vI96-AI&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
   
  На MISSLY, lilybeth и stilas7 им се допаѓа ова.
 14. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Па кога се зачленував така се чувствував, не дека сега сум толку хепи ама одиме кон подобро :D
   
 15. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  pa taka me vikaat site, mojot prekar i zatoa ;)
   
 16. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Saraa, zatoa sto decko mi mn go saka toa ime i po edno sarce srce malo, a drugoto a go staviv neznam ni jas zosto ;)
   
 17. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  PA moevo ne znaci nesto posebno tuku tie sto gi sakav veke bea zafateni pa mi tekna da stavam MELANIE, togas ja slusav mojata omilena pesna od Melanie Fiona i taka si staviv Melani inace nema vrska so moeto vistinsko ime :D
   
 18. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  E mene imeto ne mi e Katja...ke ve razocaram moze..ama uste od mala mnogu sakav da se vikam taka..i site koga me prasaa velev deka taka se vikam i majka mi i site bliski mi se karaa deka ne se vikam taka ama sto ke mi pravat...pominuvase vreme i mene site me me zavikaa Katja mesto moeto vistinsko ime :lol: :lol: i sega skoro za site sum taka ali imeto mi e blisko do ova pa moze duri da se kaze deka mi e skratenica ...a inaku Efremova se prezivam toa ne mi e uste smeneto :D
   
 19. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Моето име произлегува од ѕвезда која зрачи со оптимизам и позитивна енергија и го осветлува патот на многумина, има нешто има ... :up:
   
 20. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Катерина си или Катица ? :D