1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корисни совети

Дискусија во 'Слободно време' започната од kiki-riki, 25 ноември 2009.

 1. kiki-riki

  kiki-riki Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  116
  не знаев каде да ја сместам темата па ако админ и најде посоодветно место нека ја префрли
  ајде овде да поделиме некои корисни совети
  на пр. кога ја средувата косата а во моментот немате лак, пивото одлично ќе го замени :lol:
   
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Кога ти е мрсна косата а мора веднаш да излезеш , малку пудра за тело во прав ке заврши работа.
   
  На DOVE му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  Ако косата ти е многу наелектризирана на чешел стави лак или пена за коса, па исчешлај се добро и електрицитетот ќе се намали ( прверено0 :D
   
 4. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Dokolku escajgot go izvadite od masina za sadovi (ili pri susenje od obicno mienje) so damki ,koi tesko ili ne se vadat...
  Stavete malku rakija na pamucna salfeta,sto ja koristite za brisenje na sadovi i istrijte gi.
  Damkite ke isceznat,ke napravite dezinfekcija na escajgot .,a alkoholot ke ispari od krpata i nema potreba da ja perete krpata.
  Poz. ;)
   
 5. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Кога ќе залепете мастика во косата и не можете да ја извадете, малку масло ќе сврши работа ;)
   
  На Samomarija.056, MarchelineAmaru и figgiMK им се допаѓа ова.
 6. mmarija

  mmarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2009
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  32
  Доколку микробрановата има непријатен мирис ставете чаша во која ќе има цеден сок од лимон, вода и канела. Уклучете ја и оставете ја така се додека не испари барем половина од содржината во чашата.

  Поздрав
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  Секогаш кога ке купувате високи потпетици купувајте ги 1 до пола број поголеми .... Поудобно се оди ;)
  Кога ке ви се рашират ставите влошка за чевли ;)
   
 8. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Flekite od hrana mozet eefikasnoi da gi izvadite so vlazni maramcinja,ako reagirate brzo!
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 9. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  jas baram sovet na nekoj nacin :D
  koga se farbate mora nekako da se podslaknite negde na liceto i kako toa go vadite :?: :?:
   
 10. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  не се фарбам ама ја имам гледано мама кога пред да се фарба си мачка повеќе помада на рабовите на лицето, а не знам колку делува не сум ја прашала , ама штом секогаш става ваљда има фајда :)
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  So trienje so limon!
   
 12. srbinovska

  srbinovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  14
  a moze i so krema
   
 13. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  fala ke probam i pred farbanje so krema
  a vo momentov i so limon
  zs so pepel se cistev do pred nekoe vreme ama mn se razranvav duri i luzna mi ostana :))
   
 14. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  корисен совет ако си шеткала до доцна и мораш да станеш рано стави бледо кремава или пак бела сенка на очите заедно со бело креонче и малку маскара.Не само што дава освежен изглед туку и онака е добар стил за дневно шминкање
   
 15. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  лакот го чувај во фрижидер,да не се суши :*
   
 16. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.297
  Пол:
  Женски
  Ако ве стегаат новите чевли ставете ги една ноќ во замрзнувач да постојат. Потоа значително се опуштаат
   
 17. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  А ако ни се големи новите чевли, а се малку отворени напред? :^)
   
 18. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  ima po aptekite silikonski podmetki se lepat na zadniot del na cevelot potpolnuva okolu 5mm i plus oti e silikon nogata lepe zza nego i nema sansa da ti mrdne cevelot cela vece.. okolu 300 den se 1 + 1 gratis pakuvanjata se sega. promocija imaat nesto
   
 19. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  -На кафени очи, совршено одговара металик бронзена сенка.
  -Комбинацијата темно виолетова со кафена сенка ги исктакува очите.
  -На небесно сини очи, не одговара премногу сенка.
  -Ако сакате карминот да ви трае подолго, нанесете пудра на усните претходно!
   
 20. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.297
  Пол:
  Женски
  Од секогаш сум сакала да научам како се врзува кравата. Еве најдов нешто па да го споделам со вас. Може ќе ве замоли дечкото некогаш, па да се покажете пред него :lol:
  Постојат неколку начини на врзување кравата, но најчести се виндзорски, полувиндзорски и чвор во четири потези.
  Чвор во четири потези: Наједноставен и одговара на секоја крагња. Ако се заврзе добро, ќе издржи долго, но ако тоа не го направите како што треба, по неколку часа ќе изгледа неуредно.
  [​IMG]
  Виндзорски чвор: Симпатичен чвор во облик на буквата V. Најдобар е ако има потреба да носите кравата цел ден. Потешко е да се направи затоа што има повеќе потези, а ако е краватата поширока може да изгледа огромен.
  [​IMG]
  Полувиндзорски чвор: Мешавина од првите два. Ги комбинира симетријата на виндзорскиот чвор и единственоста на чворот во 4 потези. Може да се носи со сите типови крагњи и нема да изгледа неуредно.
  [​IMG]
   
  На Fallin-ForHisSmile, macence85, April87 и 1 друга личност им се допаѓа ова.