Корисни совети

Дискусија во 'Слободно време' започната од kiki-riki, 25 ноември 2009.

 1. Nema.Smisla.-1

  Nema.Smisla.-1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  -За рани во устата мене многу ми помага витамин Ц
  -За рапукана уста исто многу брзо и ефикасно е маслото :angel:
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 2. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  Ова можеби не е совет но... :)

  Додека имате менструација никако не јадете смоки.Ги зголемува стомачните болки,а и менструацијата е посилна и пообилна.
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kala001

  Kala001 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  9
  за малку ќе се симнев смоки даси купам,ама имам добиено и после ова неее :D
   
  На Samomarija.056 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DOVE

  DOVE Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Za ova imam slusnato, ama do sega ne sum go probala i me interesira kako se koristi ? Dali pudrata vo prav se stava na race pa se nanesuva na korenot na kosata ili na kosata ?
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.468
  Допаѓања:
  129.941
  Пол:
  Женски
  Се нанесува директно на косата, на коренот, па се расчешлува. Растреси ја убаво, да испадне вишокот пудра, инаку ќе ти се познава. Можеш и со крпа да ја истриеш, ама не сува, малку влажникава, во спротивно ќе ти се наелектризира косата.
   
  На DOVE му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Јадев ореви и ми се извапцаа рацете :lol: Да не знае некој како можам да го отстранам ова ?
   
 7. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  Мислам дека со лимонтус се отстранува
   
 8. Street.chic

  Street.chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  24
  Да отстојат со крпчиња со ракија...поефикасно е! ;) ;) ;)
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.906
  Пол:
  Женски
  може и со крпчиња со оцет - проверено! :)
   
 10. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.848
  Избегнувај да ставиш пудра на патецот туку малку по настрана бидејки останува бело и е многу упадливо, мене пудрата многу ми помага и ставам често.
   
 11. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.848
  Јас мислам дека треба да се купуваат помал број, па подобро малку да те стегаат отколку да ти клапаат и ногата да ти излегува од штиклата. Имав такво искуство со првите штикли и бев очајна на првото излегување во нив едвај си отидов до дома :lol: тоа ми беше памет за друг пат да си купам еден број помали.
   
 12. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  272
  Пол:
  Женски
  Ако се имате залепено на мастика сте седнале или нешто слично на местото каде е залепена мастиката ставете малце ракија и со крпа протријте ефикасно делува,а сум чула дека и со пегла врз весник било ефикасно ама не сум пробала.
   
  На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
 13. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.042
  Пол:
  Женски
  За непријатната миризба во фрижидерот ставете чинија со талог од кафе во кој ќе капнете неколку капки екстракт од ванила.

  Мажот припитомете го додека е пресен , подоцна ќе џабе настојувате , ќе биде непослушен ;)
   
 14. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Јас сум пробала со пегла и весник, и да, ефикасно е :) Исто така е ефикасно да ги ставите пантолоните, блузата, јакната, сеедно, т.е. делот од облеката на кој е залепена мастиката, малку да подмрзне во замрзнувач колку да фати кора, и потоа лесно со гребење се отстранува мастиката (проверено) :D
   
 15. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.226
  Допаѓања:
  1.964
  lele а јас се изнајадов смоки денеска ..изедов 2 пакувања од фамилијарните :lol: ;(
   
 16. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  845
  Смрдливи патики:
  За да го намалите непријатниот мирис од патиките истурете внатре сода бикарбона и оставете да стои се додека следниот пат не ги обуете. (Изудирајте ги пред повторното обување. :) )

  Загорено тенџере:
  Ставете го на рингла и наполнете го до половина оцет и половина вода, загрејте го до вриење и оставете го така 5 минути, а потоа тргнете го од ринглата и оставете го 30 минути.
   
  На Ammy.Lee и figgiMK им се допаѓа ова.
 17. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.465
  Ако имате сјај за усни кој е наполу истрошен и ви е потребен, згрејте вода во сад, ставете го сјајот внатре да стои 15тина минути. Подоцна ќе имате повеќе во него. :)

  И за белиот креон, јас препорачувам праска боја. Со бел многу вампиресто и неприродно изгледа. :)
   
 18. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  6.008
  Пол:
  Женски
 19. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.479
  Јас сум слушнала со путер од кикиритки, ама среќа не сум имала потреба да пробам :lol:
   
 20. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.270
  Помал?
  Ууууф изгледа си немала проблем со помало бројче.
  Нема поужасно од стегање на чевла да неможеш да издржиш, плускавци, па дури и сериозни проблеми може да настанат со чевли помал број. Од играчка, плачка. Посебно помала сандала, која на голо се носи, смрт!
  А поголемо бројче секогаш може да се поправи, но не и помало. Не се шири секоја чевла.
  Но секоја чевла со влошка може да се направи за 1 бројче помала.
  Oсвен класична влошка и силиконската помага.
  Така да дефинитивно поголема чевла!

  [​IMG]
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.