1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Користење на лубрикант

Дискусија во 'Секс' започната од ivance5, 27 јули 2010.

 1. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  197
  Девојки имате ли користено лубриканти и какво беше вашето искуство?
  Јас прв пат користев сега на одмор, ги купивме Durex fun mix, и викам ај да пробам како е. Чувството не ми се допадна воопшто, можеби затоа што очекував нешто посебно, ама како да не ми дозволуваше да свршам, чувствував непријатна топлина, па веднаш потоа престанавме.
   
 2. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  115
  Imame i nie koristeno lubrikant, isto od Durex, ama voopsto ne mi se dopadna kako izleze sve toa. Znaci, prvo mnogu brzo mi ja snema i prirodnata vlaznost, a ova kako da se vpi vo kozata, namesto da podmackuva. Vtoro, otkako se sluci sve toa, odnosot se odvivase mnogu loso zatoa sto se osekjav kako da mi zaribuva negoviot pe*is vnatre vo mene i pocna da boli. Taka da-lubrikant e tapa stvar za lugje koi nemaat potreba od takvo neso i mozat prirodno da se navlaznat bez problem. Ajde da cueme uste iskustva. :hai:
   
 3. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  124
  сеуште немаме користено лубрикант :)
   
 4. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.088
  Пол:
  Женски
  Многу ретко користиме лубрикант , инаку од оние на Durex со овошен вкус. Топло ви ги препорачувам навистина се супер :)
   
 5. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  116
  Имаме користено неколку пати ама не сум имала вакви лоши искуства како вашите, мене лубрикантот на durex ми е супер :)
   
  На ambasadorka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  197
  :D :D :D
  Разбрав што не чинело!!! Во паковањето има 6 кондоми и 2 лубриканти, па не требало баш да го ставам цел лубрикант наеднаш,а? :D
   
  На maryska му/ѝ се допаѓа ова.
 7. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  342
  Имам користено,многу се добри за опуштање и за болка ;)
   
 8. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.393
  Допаѓања:
  5.343
  имаме користено лубрикант од дурекс со вкус на вишничка :$ баш е топ не дека имаме потреба од него туку од љубопитство си го земавме. чуството ми беше навистина топ кога го користевме, сега си го имаме при рака и кога ке ни текне си го користима, па нели имаат рок до 3 месеци и греота е да се фрла :lol: :lol:
  п.с. девоките кој не уживаат во орален нека си го намачкаат партнерот со лубрикант и ке мислат дека грицкаат овошје :lol: :lol:
   
  На florentina му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kuklenceto

  kuklenceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ako moze da napisi nekoj kako se soristi lubrikantot ,odnapred blagodaram
   
 10. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.098
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Имало некој со вкус на ментол, една другарка ми го спофали, така делтално ми го опиша чувството, што посакав да го пробам :lol:
   
 11. kuklenceto

  kuklenceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  a kako se nanesuva ako moze da objasnis :)
   
 12. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Јас сакам со некој лубрикант да го изненадам дечкоми за Нова Година. И по аптекине си ѕиркам што има додека купувам нешто друго :$ Еве вака сликовито ке објаснам што видов, па некој ако има користено нека каже каков да купам, и колкави им се цените
  [​IMG]
  овој го видов, и како на втората слика помалечки во различни бои
  [​IMG]
   
 13. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  913
  Јас сеуште немем користено лубрикант, а немам ни намера да пробам, едноставно не ми се потербни такви сретства. Порано да не користеле лубриканти па да не немале добар љубовен живот. Се што е природно го прфаќам, а што е вештачко направено јас не го прифаќам.
   
 14. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  кога сме кај дурекс-го пробавте вибрирачкиот прстен??? :D
   
  На zokipoki.1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.710
  Допаѓања:
  252.626
  Пол:
  Женски
  ^ да, но далеку од некое восхитувачко чуство. а и партнерот не беше воодушевен :|
   
 16. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  изненади го со вибрирачки прстен, јас одлично се чувствувам а и дечко ми истко, се штоо е ново е интересно нели??
  а што е ова на првата слика плеј 2 во 1 масажа??? има некој пробано? или лубрикант е обичен само во големо пакување??
   
 17. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  Не ни е обавезно користењето на лубрикант, имаме користено 2-3 пати онака кога сме имале заедно со кондомите :). Инаку не чувствувам потреба од користење на лубриканти, но и немам ништо против нив, кога ќе имаме ќе ги искористиме :lol:
   
 18. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.393
  Допаѓања:
  5.343
  јас го имам користено т.е. уште го користам овој лубрикант

  како се користи нанесуваш на деловите кој сакаш да нанесеш.
  значи го мачкаш машкиот полов орган и имаш веднаш вкус на цреша :lol:
  се нанесува дирекно на огранот или местото кое сакаш да ставиш и се размачкува. ништо спечифично имаш и упатство и се. само одкога ќе се отвори има рок на траење 3 месеци
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   5,9 KB
   Прегледи:
   928
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  Имаме користено еднаш на одмор, зошто имаше во кондомите. И пошто имам проблем со кандидата :@ ми се активираше после тој однос. Среќа си носев канестен маст иначе одморот ќе ми го расипеше :envy:
  Немам некоја потреба, дечко ми знае да си ја врши работата, така да природно сум си подмачкана :tmi: :$
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Немам апсолутно никаква потреба од лубрикант. Природно си е природно си имам доволно влажност :lol: