Користење на лубрикант

Дискусија во 'Секс' започната од ivance5, 27 јули 2010.

 1. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.331
  Пол:
  Женски
  Дали сум бремена?

  Лубрикантите на Дурекс ги имаш во секој поголем маркет како Тинекс, Веро, и мислам дека чинат околу 200 денари. :)
  [​IMG]
   
  На Lolo5 и marija.bitola им се допаѓа ова.
 2. LadySS

  LadySS Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Ми треба совет за „природен“ лубрикант, ама не онаа течноста вагината што ја лачи, бидејќи имам проблем со тоа, внатре е влажна, но однадвор слузницата сува, исушена :( и си имаме проблеми додека да влезе, после натаму си се подамчкува :D. Значи не прашувам за оние на дурекс, спортекс бидејќи прочитав дека лубрикантите негативно влијаат на подвижноста на сперматозоидите, со што им ја отежнуваат способноста да дојдат до јајцето и да го оплодат. А во план сме за бебенце и затоа барам некој „природен“ лубрикант (покрај плунката :) ), прочитав дека може да се користи маслиново масло (не пишуваше дали рафинирано или ладно цедено), бебешко масло ама ми е страв да не си направам некоја беља, некоја инфекција да добијам, па ве молам ако некој има користено од овие „природните“ лубриканти да ми каже искуство.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.752
  Бебешко масло ти е сосем ок.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LadySS

  LadySS Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Имаш користено? Не прави никакви проблеми? И онака често си се расправам со инфекции, па не сакам да си направам дополнителни проблеми. И кое бебешко масло би ми го препорачала, Бекутан или има некое подобро?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.752
  Имаме користено кога сме морале да бидеме побрзи и од Усеин Болт :$ Најдобар избор е сосем неутрално без никаков мирис бебешко масло. Е сега не знам за делот со инфекциите кај тебе, ама воопшто не би требало да е проблем. Кога и со витаминска маст од малецки бебушките се мачкаат (особено кај девојчињата) по газето и на половите органи, не гледам зошто би било проблем?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139
  и јас имам користено од џонсон лилавоно и баш е убаво до сега ништо не ми се има десено :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. pinky17

  pinky17 Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2014
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  sakam da prasam, otprilika kolku pari se po aptekive paketce durex so 6ili povekje kondomi vnatre?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lavica01

  Lavica01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки. Сакав да се информирам за лубрикантите,дали ги користите за анален? Дали е помала болката со тоа што доволно ќе лизга? Се надевам на повратен одговор,фала :*
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.482
  Допаѓања:
  47.184
  Пол:
  Женски
  Досега немам користено, но планирам набрзо да си купам да пробаме нешто ново ;)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Braveheart777

  Braveheart777 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Драги луѓе, итно ми треба еден одговор. Барав по интернет но не можам со сигурност да си потврдам. Кој лубрикант е најпогоден за употреба со кондом? :)
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.707
  Пол:
  Машки
  Mislam deka imas od Durex se prodavaat vo Zegin i ima so razlicni vkusovi od jagoda mislam i od jasmin ako ubavo pametam .. Obidise moze ke ti se bendisa
   
 12. Braveheart777

  Braveheart777 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Мислев од кој тип, на база на вода, силиконски...? Иначе на девојка ми треба да и се допадне, не на мене :D
   
 13. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  180.518
  Пол:
  Женски
  Мислам на база на вода. Тие од дурекс треба да се компатибилни со кондомите.
   
 14. Braveheart777

  Braveheart777 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Ви благодарам! :)
   
 15. shverkova

  shverkova Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  45
 16. Braveheart777

  Braveheart777 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  А уште едно прашање, штетно ли е тоа кај лубиркантите на база на вода што се впиваат на кожата и внатре во женскиот орган?
   
 17. Elena-123

  Elena-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2013
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  301
  Кој лубрикант е најдобар за анален секс, дали има во Стокомак и по која цена се движат малите паковања?:$ (едвај се кандисав да појдам да купам, пусти срам од намќоречко гледање од тетка продавачка и околина, бар да знам шо пари се..)
   
  На Ticaa и ELIDavor им се допаѓа ова.
 18. bubi75

  bubi75 Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2017
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Машки
  Девојко има и во се која апотека, што бараш во Стокомак. Има лубриканти дурекс, спортска и ред др. Има помали паковања има и поголени паковања. Цената се движи Од 100 до 200 ден.
   
 19. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  Денес бев да земам и дурекс во ДМ 50мл е 315 денари :o зар сегде се вака скапи??
   
 20. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.469
  Допаѓања:
  131.121
  Пол:
  Женски
  Има и од 200мл за слична цена само што тој може да се користи и за масажа..
  Е сега не е буквално ист
  Инаку тој од 50мл е скоро секаде толку