Користење на лубрикант

Дискусија во 'Секс' започната од ivance5, 27 јули 2010.

 1. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  Тој од 200мл, 2во1 што е и за масажа беше 515ден
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.469
  Допаѓања:
  131.121
  Пол:
  Женски
  Епа се прецениле. Јас поевтино го купив
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Tetrapak

  Tetrapak Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2017
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  1.356
  Пол:
  Машки
  Тој од Durex 2/1 за многу брзо време се суши и станува леплив...и ја суши и "другарката" на партнерката и сексот наместо уживање станува мачење...едино шишето може да го користите и за друга намена( мислам на жените)

  А Бекутан масло е убаво да се измачкате цели со него и да се "лизгате" еден од друг итн итн...ама незнам колку е добро за вагинална употреба,мислам за пенетрација...не му е тоа намената
   
  Последна измена од модератор: 4 мај 2018
  На Lolo5 и didisi им се допаѓа ова.
 4. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  3.521
  Jjas imam probano so kokosovo maslo mnogu e dobro
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Tetrapak

  Tetrapak Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2017
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  1.356
  Пол:
  Машки
  И пенетрација?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.616
  Допаѓања:
  5.323
  Може да ми кажете поточно слика да ми пратите, лубрикант на база на вода?
  При тоа да не се суши брзо?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  633
  Допаѓања:
  1.014
  Јас и дечко ми користиме од Спотекс лубрикант на база на вода, и задоволни сме :)
   
  На Lolo5, SunnyGirl2 и goodboy им се допаѓа ова.
 8. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.616
  Допаѓања:
  5.323
  Предлог лубрикант?
  или сте го користеле овој?
  видов во Тинекс 315 ден. dudu 315 ine.png
   
  На WildMk и Jenyl им се допаѓа ова.
 9. star83

  star83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  237
  Podobar lubrikant od plukanka nema.
   
 10. HardSex

  HardSex Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  2.038
  Пол:
  Машки
  @SunnyGirl2
  Го препорачувам.(y).Сум ги пробал и оние од Smooth Glide и овошнине од EXS и не сум баш задоволен...
  Треба да експериментираш,но генерално оние што се на "овошна база" не би ги користел редовно...
  Оние што се со неутрален мирис редовно,а оние на "овошна база" повремено...

  Разгледај:
  https://libido.com.mk/kategorija/kozmetika/lubrikanti/

  DSC_0339.jpg
   
  На WildMk и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 11. Атриом

  Атриом Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2018
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Машки
  Ау, да одлични се...Cherry-то на Durex, и ментолот. Ментолот е добар пошо ти го праи кукурек, гори, а неа ја стимулира :D
   
 12. maryska

  maryska Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Ние само кога имаме анален користиме,има еден германски Ritex и е многу добар ептен сум засоволна
   
  На hunter26, Danncee и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 13. Demon4e

  Demon4e Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2018
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj moze da mi kaze kolku e da se kupi ? :D
   
 14. maryska

  maryska Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Па мислам дека е околу 300ден.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  666
  Пол:
  Машки
  А дали знаевте дека лубрикантите штителе од СИДА, јас на вести дознав. :D хаха
   
  На maryska му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.533
  Допаѓања:
  132.534
  Пол:
  Женски
  Ова гарант некое машко го има кажано, демек аргумент плус против користењето на кондом. Иначе НЕ, НЕ ШТИТАТ од сексуално преносливи заболувања.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.469
  Допаѓања:
  131.121
  Пол:
  Женски
  Ова е заебанција поради тендерот на владата за купување лубриканти за заштита од сида. Не го слушаше тоа?(facepalm)
   
  На maryska, WildMk и Annath им се допаѓа ова.
 18. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.533
  Допаѓања:
  132.534
  Пол:
  Женски
  Ноуп. Сум го пропуштила тоа. Ама знаеш, секогаш има некој што вакви заебанции ги сфаќа како вистина, па убаво е да се знае што е точно. Сепак и деца читаат тука.
   
  На WildMk и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
 19. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  666
  Пол:
  Машки
  Во право си баш невкусно од моја страна.

  Инаку барав но еве само од Сител најдов каде што и женско (докторка тврди) и машко (потпаролот на влада ќе да е) дека тоа е за превенција од СИДА, и т.н., овие им беа после два три дена од кога се консолидираа што да кажат претходно поголеми глупости се изнаслушав е и прочитавме како и да е се извинувам што е надвор од темата можете слободно да ги избришете моите коментари.

   
  На maryska, WildMk и Annath им се допаѓа ова.
 20. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.533
  Допаѓања:
  132.534
  Пол:
  Женски
  Не е надвор од темата, напротив. Убаво е да се расчисти што е вистина, а што не, а ако тропнале вакво нешто на национална телевизија, и тоа медицинско лице, тоа е за осуда.
  Нејсе, битното е да се знае дека се од помош, ама за заштита не се.
   
  На maryska, MagsDestiny, LoneWolfGuy и 1 друга личност им се допаѓа ова.