1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Користење на лубрикант

Дискусија во 'Секс' започната од ivance5, 27 јули 2010.

 1. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.951
  Допаѓања:
  14.307
  Пол:
  Женски
  сакав нешто друго да најдам во темава ама налетав на коментаров, онака неколку пати сум се загледала ама сум видела Дурекс лубриканти над 500 ден. Сите сега ли се толку "скапи"?

  Инаку сакав да прашам дали може да се користи масло некое кое освен за навлажнување ќе се најде и за масажа?
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.160
  Допаѓања:
  199.878
  Пол:
  Женски
  Масло не е препорачливо ако користите кондоми, лубрикантите се претежно на база на вода. Иначе не знам колку е препорачливо масло за навлажнување, да не ти направи дополнителни иритации без оглед на тоа што нема изразено триење. Подобро и посигурно ти е лубрикант.
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.