Корито за бебе - совет

Дискусија во 'Бебе' започната од DanielaXyz, 6 октомври 2013.

 1. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  8.021
  Пол:
  Женски
  какво и да одбереш коритце за првите месеци ти препорачвам да земиш и ваква мрежичка..многу е фина го ставаш бебушот,он си лежит ти го масираш,ниту се плашиш дека ке ти се лизне ниту оно се плашит..позз
   

  Прикачени фајлови:

  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ubavka1

  ubavka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2013
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  507
  до колку месеци мози да се користи мрежичката
  и колку пари е од прилика
   
 3. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.705
  Пол:
  Женски
  A кај може да најдам ваква мрежичка? :wasntme: :$
   
 4. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  8.021
  Пол:
  Женски
  Ние ја земавме од Чико,да не те лажам ама мислам околу 650 ден беше,плус коритцето околу 900
   
  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  8.021
  Пол:
  Женски
  Може да се користит зависит од бебчето ама до 5-6 месеци сигурно. Ерик е многу активен сакат да шлапка во водата,а ако е мирно бебчето можит и подолго..позз
   
  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
 6. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.973
  Пол:
  Женски

  И јас имам вакво и сум ептен задоволна и висината е одлична, и од едната страна го бањам бебето а од другата поголемото дете, значи вреди за сите пари, околу 2500 мкд се, барем пред три години неа толку.
   
 7. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.705
  Пол:
  Женски
  Вчера со мм зедовме анатомско коритце од Baby Blu од City mall марка Lorelli заедно со сталак. Ми изгледа практично и убаво.
  [​IMG]
   
  На Rusi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.973
  Пол:
  Женски
  Која е цената на коритцето agrona?
   
 9. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.705
  Пол:
  Женски
  ^
  2.400 денари така нешто беше цената. Може е малку поскапичко, но убаво е колку што гледавме со мм и практично со се сталак.
   
 10. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.973
  Пол:
  Женски
  Имам исто купено пред три и пол гофини, 2500 мкд, сакав да знам сега колку се, инаку супер е:)
   
  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Rusi

  Rusi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Женски
  Многу е убаво Агрона, со здравје да си го користите, да уживате во бањањето :)
   
  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  8.021
  Пол:
  Женски
  Преубаво е,со здравје да го користите :* :inlove:
   
  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
 13. baby2014

  baby2014 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2014
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  125
  Дали некој има искуство со ваков комплет за бањање http://bebeconfort.mk/index.php?id_product=401&controller=product#/-216 ?
  Јас имам некоја идеа овој комплет да ми стои во едното купатило (кое ќе се користи само за бебушот) ама незнам дали е практична подлогата за преповивање да е заедно со коритцето...?
  Дали веднаш ќе можам сама да ја наместам за да го облечам после бањање, или подлогата за преповивање е најдобро да си биде врз фиокарот кај што ќе чувам работи за бебето - во тој случај би ми требала само кадичка со постоље како оваа http://bebeconfort.mk/index.php?id_product=399&controller=product
   
 14. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  2.604
  Допаѓања:
  52.383
  Јас го имам таков комплет користено за моето синче кога беше бебе и нешто попрактично нема!
  Долго го користев, ама кај нас стоеше во соба, таму го бањавме, ама штом го дигнеш бебего од корито, ја дигаш подлогата (бидејќи е споена со корито, и кога ја симнеш стои од страна и само со една рака ја пак дигаш врз корито). Зборот ми е дека барем кај нас, корито и подлогата беа споени со механизам, можеше да се отшрафи, ама не ми требаше така. Белки добро објаснив.
  Како и да е, нема да погрешиш ако го купиш комплетот.
  Подлогата користе за секое пресоблекување, многу лесно, ни кичма са боли, ни ништо.
   
  На baby2014 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. azelea

  azelea Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  2.599
  Допаѓања:
  12.283
  @Agrona сакав да те прашам ова твоето коритце и јас денес го видов,па сакав да прашам како си задоволна,се собира ли сталакот,зафаќа ли многу место и коритото таман ли е, да не е малечко?
   
 16. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.973
  Пол:
  Женски
  Истото коритце и сталакот ги користам веќе 4 години, и второто бебе се бања во него, не се оштетија, супер се. Ги препорачувам:)
   
  На azelea му/ѝ се допаѓа ова.
 17. azelea

  azelea Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  2.599
  Допаѓања:
  12.283
  Фала Леона,а се собира ли сталакот?
   
 18. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.973
  Пол:
  Женски
  Да, не фаќа многу место, нас ни стои во купатилото а немам баш големо купатило:) две помали имаме.
   
 19. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.705
  Пол:
  Женски
  Супер е кадичката. Јас не го собирам сталакот така си стои во друга соба си го чувам и кога го капам син ми го носам во дневна. Добар е сталакот цврст е. ;)
   
 20. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.515