Форумџика на годината 2020

Корито за бебе - совет

Дискусија во 'Бебе' започната од DanielaXyz, 6 октомври 2013.

 1. IveBrajan

  IveBrajan Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2014
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  592
  Ние имавме обично па кога зацврсти синко малку му купивме вакво и еве сеа скоро 7 месеци е, уште го бањаме во него. Мислам дека кога е ептен мал бебуш, мора да го држиш, не можеш во ова да го навалиш, ама од 3-4 месеца натаму супер е. Од тогаш станува и тежок па не можеш да го држиш, мора да го легнеш. Ние сме многу задоволни. Е сеа ако е буце па го надрасне, ќе мора и обично коритце :) :inlove:
   
  На irenadaniel и okcenzi им се допаѓа ова.
 2. darcy

  darcy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  5.881
  Дефинитивно е подобра, бидејќи пред да може да седи бебето самостојно, во обична кадичка тешко оди бањањето. Ние имаме анатомска (http://bebesupermarket.mk/?p=8622) и веднаш откако му падна папочето почнавме да ја користиме - првите месеци со придржување, а сега веќе си лежи сам и си ужива.
   
  На okcenzi и danichap им се допаѓа ова.
 3. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.445
  Допаѓања:
  30.399
  Пол:
  Женски
  Ние имаме обично корито со сталка и додаток од бекутан што не го користиме само си стои.
   
 4. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
  Ние имам ваква од бејбиблу 2500 ден е.
  се користи од самото раѓање.
  додека е бебе има посебна лежечка положба а за подоцна може да седи.
  исто така има цревце ЗА испуштањњ на водата
   

  Прикачени фајлови:

  На Peperutka-bt и Belabelinakinder им се допаѓа ова.
 5. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  23.587
  Пол:
  Женски
  Еве ано во џамбо ги имало
   

  Прикачени фајлови:

  Последна измена од модератор: 6 јуни 2017
  На Ano, Stara и eli25 им се допаѓа ова.
 6. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  4.992
  Допаѓања:
  37.366
  Пол:
  Женски
  Mene ne mi e bas prakticno.Sungerot se polni voda pa imas posle poveke rabota.Poprakticno e plasticnoto ili pak mrezickata.
   
  Последна измена од модератор: 6 јуни 2017
 7. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  23.587
  Пол:
  Женски
  Тоа да ама е меко а пластиката е јака нели порано ги капеа бебушките во коритца и под главчето му става од алиштата така имам гледано ;)
   
  На stevemila му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.222
  Допаѓања:
  65.550
  Пол:
  Женски
  Исто и јас мислам.. башка на сунгерот му треба повеќе време да се суши, а така ке исполепи прашини чуда, башка може да се умириса итн. Јас имам пластично кое се вади/става не е во склоп со кадичката и супер искористено е.. а и мрежите ми се гледаат практични.
   
  На stevemila му/ѝ се допаѓа ова.
 9. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  4.992
  Допаѓања:
  37.366
  Пол:
  Женски
  Meko e.Se polni voda pa ke go stiskas,ke go cedis.So vika mariz prasina.Spored mene mrezickata e najprakticna.Sepak koj kako si saka
   
 10. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  23.587
  Пол:
  Женски
  А каква е таа мрежичка секој си бара попрактичен начин секој е задоволен од различни производи затоа ке си испробуваме од се
   
 11. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  4.992
  Допаѓања:
  37.366
  Пол:
  Женски
  Pa dobro ne kazav jas loso.Kazuvam spored mene.Licno jas ne bi kupila sunger.Koj kako saka neka si pravi neli.Mrezickata se zakacyva na koritceto od strana i bebeto go stavas vnatre.Mozes i na kada da ja zakacis.Vnuka mi taka ja banjaa,vo kada so mrezicka
   
  На Belabelinakinder му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  23.587
  Пол:
  Женски
  А да имам видено такви мене искрено ми е страв со такво а со такво можеш и сам да си го капиш
   
 13. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  4.992
  Допаѓања:
  37.366
  Пол:
  Женски
  Pa zatoa i mi e prakticno.Ke si ja banjam sama.Sekako zavisi od poragajot.Kolku ke mozam.Nema nisto strasno.
   
  На Belabelinakinder му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.483
  Допаѓања:
  26.794
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Мене ми позајмија и мрежичка и пластично. Мрежата ја искористив 100%, до кај 3 месеци, сега е веќе голем. Со пластичното пробав ама некако не ми се виде практично.
   
  На stevemila и Poppins им се допаѓа ова.
 15. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.633
  Допаѓања:
  3.536
  Пол:
  Женски
  мрежичката е префункционална и јас ја користам бебушка скоро месец ми е и со неа раат сме практична и сама коа си да а искапиш и бебе ќе легниш убаво измиеш на секаде и после едно плакнење и треба и брзо се суши и не впива ништо ..
   
  На stevemila и Belabelinakinder им се допаѓа ова.
 16. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  23.587
  Пол:
  Женски
  А за главчето нема гајле нели уште им е меко а убаво се зацврстува
   
 17. Katerina2017

  Katerina2017 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2017
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
 18. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.633
  Допаѓања:
  3.536
  Пол:
  Женски
  нежно полека ќе го оставиш нема опасност мекичка е мрежичката и ќе видиш ќе ужива сите уживаат оптегнато водичка по него :) и мн олеснува и сама дури можиш со неа да бањкаш
   
  На stevemila и Lolipop23 им се допаѓа ова.
 19. didush

  didush Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  гледав лани во бебето мислам дека се вика на крај од битпазар е во една, стаклена зграда. кадичка обична беше 300 ден со мрежичка 500ден.
   
 20. ada21

  ada21 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  5.334
  Пол:
  Женски
  Да прашам какви кадички купивте и од каде . Јас ја сакав таа со стојка од енци менци но само на розево ја има :(
   
  Последна измена од модератор: 5 јули 2017