Форумџика на годината 2020

Корито за бебе - совет

Дискусија во 'Бебе' започната од DanielaXyz, 6 октомври 2013.

 1. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.133
  Допаѓања:
  79.217
  Пушти слика која? И јас сум во потрага. Пред 2 нед во енци имаше од сите бои по 350 денари беа, сега се околу 600. А некоја има од Икеа?
   
  Последна измена од модератор: 5 јули 2017
  На Askopje му/ѝ се допаѓа ова.
 2. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  4.992
  Допаѓања:
  37.366
  Пол:
  Женски
  Inace,ADA vo Detska kuka imas kaDicki so takvo za stoenje.Koga kupuvav na vnuka mi,koritceto bese od lotus,600den a nogarkite od detska kuka IMG_1560.JPG koritceto e vakvo isto.Vnatre pokazuva digitalno temperatura.Go imas vo poveke boi.Jas planiram isto da kupam
   
  Последна измена од модератор: 5 јули 2017
 3. ada21

  ada21 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  5.334
  Пол:
  Женски
  @eli25 eve go ama samo na rozevo go ima t.e belo so rozevo . Mn me iznerviraa pola od rabotite sto gi naracav gi nemaat. A od ikea ne vidov izgleda nemaat. Screenshot_20170514-164201.png @stevemila ова многу убаво на сликата. Сакам исто . Значи коритото од лотус а стојката од детска ќуќа ? А лотус каде беше ?
  И каде да видам на друго место . Незнам каде имаат убави работи.
   
  Последна измена од модератор: 5 јули 2017
  На stevemila му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SophiaBella

  SophiaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  3.947
  Јас зедов иста ваква од Енци Менци 640, без тој држачот.
  537523v.jpg
   
  Последна измена од модератор: 5 јули 2017
  На stevemila, V.odolija, eli25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. IvanaCS

  IvanaCS Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  432
  А за пресоблакање ќе земате ли посебно со подлога..? Се мислам за тоа што да правам.
   
  Последна измена од модератор: 5 јули 2017
  На ada21 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ada21

  ada21 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  5.334
  Пол:
  Женски
  @SophiaBella убавко е , а има ли дупка за да се испразни водата ? А и незнам тоа што е битно толку сите го спомнуваат . :wasntme:
  @IvanaCS јас за пресоблакање земав само подлога на маса ќе си го ставам или на кревет , каде ќе ми одговара . Еве го ( не ми се смејте , од се имам скриншотови со се цени да не заборавам нешто :lol:)
   

  Прикачени фајлови:

  На Belabelinakinder, Seduction, stevemila и 4 други им се допаѓа ова.
 7. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.133
  Допаѓања:
  79.217
  Ада многу бе ова за една кадичка со држач! Јас ги гледав тие на @SophiaBella . Со држач види во бебесупермаркет имаа, може вршат достава и тие.
   
  На Seduction, Lolipop23, ada21 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. IvanaCS

  IvanaCS Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  432
  Што мислите за овој комплет? Screenshot_2017-07-05-15-26-58.png
   
  На Minnie-e и kukla21 им се допаѓа ова.
 9. Capricorn Taurus

  Capricorn Taurus Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  17.601
  Пол:
  Женски
  Баш за таква намена и ми треба, ќе одам после до baby blue тие држат лорели производи. И кадичка со сталак ќе купам ја гледав веќе :)
   
  На stevemila му/ѝ се допаѓа ова.
 10. BirMelek

  BirMelek Популарен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2013
  Пораки:
  2.535
  Допаѓања:
  13.946
  Пол:
  Женски
  Ако ја мислиш кадичката со ногарки од лорели, ич да не ја мислиш. Не земај катастрофа е. Нестабилна, неудобна, а скапа. Јас ја земав, а завршив со обично пазарско коритце :)
   
  На Capricorn Taurus му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Capricorn Taurus

  Capricorn Taurus Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  17.601
  Пол:
  Женски
  Вистина? Да таа ја мислев. Фала на споделеното искуство. Мене ми се виде практична. Инаку 2500ден е.
   
 12. wings

  wings Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  1.199
  Допаѓања:
  2.878
  И јас не препорачувам таква кадичка, 2 пати употребена ја подаривме на пријатели.
  Многу непрактична работа според мене. Ние завршивме со коритце и онаков наслон што држи под 45 степени од џамбо купени. Откако почна да седи наслонот го тргнавме, продолжуваме и понатака со коритцето :)
   
 13. BirMelek

  BirMelek Популарен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2013
  Пораки:
  2.535
  Допаѓања:
  13.946
  Пол:
  Женски
  Таа е. Толку ја зедов и јас. Демек анатомскп коритце, а има една топка на средина и буквално нема кај да ставиш бебе. Поготово ако е машко ептен е незгодно. А и тие ногарите клацкави. И тоа испуштање на водата со цревото, 5 саати. Ма земи си обично и пнака брзо ќе ја стекнеш вештината за бањање на бебе, па не ќе ти иде да се расправаш со 300 тракатаници. И не ме потсетувај на цената:!::P
   
  На PUPICA и Capricorn Taurus им се допаѓа ова.
 14. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.150
  Допаѓања:
  20.744
  Пол:
  Женски
  Леле исти нервози. Таа топката на средина на секое бањање ја коментирам. Кој смисли таму да стои. :swear: Нема како бебето да го наместиш. Тоа цревцето не го ни користиме. Крени коритото и истури го и готово.
   
  На BirMelek и Capricorn Taurus им се допаѓа ова.
 15. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.864
  Допаѓања:
  63.268
  Јас купив вакво коритце.
  Ама сега некако ми се гледа непрактично за првото време.
  Што мислите вие згрешив ли?
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   29,5 KB
   Прегледи:
   30
  На stevemila му/ѝ се допаѓа ова.
 16. forumce

  forumce Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  4.436
  Допаѓања:
  21.895
  Пол:
  Женски
  Јас планирам да купам обично коритце. Одоздоле ќе ставам пелена или нешто друго за да биде меко. Мислам дека така е најпрактично за бебиња.
   
  На Belabelinakinder и stevemila им се допаѓа ова.
 17. iki26

  iki26 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  3.483
  Допаѓања:
  17.447
  Јас ја имам таа од Лорели и душата 3 години и ја извадив. Розева е со држачи, т.е. ногалки и стабилна ми е.Малата 3+ год. е и во неа си ја бањам сите годишни времиња. На зима или во дневна или спална ( каде што топлиме) а на лето во ВЦ. Сега немам да купам нова када, малите здравје во неа ќе ги бањам.
   
  На irena.1 и Capricorn Taurus им се допаѓа ова.
 18. Capricorn Taurus

  Capricorn Taurus Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  17.601
  Пол:
  Женски
  Мене вака навидум ми делуваше практично. Имаше розе, плава, зелена и портокалова. Мислев да ја земам зелената :) сепак добро е да се чујат повеќе искуства. Thanks.
   
  На iki26 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.210
  Допаѓања:
  86.655
  Нормално е дека сте возбудени и ви е мерак и радост да купите се, ама колку е тоа непотребно и колку без сите глупости се може, ќе сфатите кога ќе почнете да ги пакувате, па да ги селите од една во друга соба, од таван во подрум ..и на крај ќе ги дадете некому за фала.
  Обично коритце од пазар врши работа. На стол во сред дневна на почеток, а потоа во купатило.
  Тоа за пресоблакање...па на кревет што фали да се пресоблака детето.
  Добра количка и седиште за во кола е она што е не заменливо.
  Се друго ставајте им на книшка :)
   
  На Lady*Bug, sofi2107, Annath и 14 други им се допаѓа ова.
 20. iki26

  iki26 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  3.483
  Допаѓања:
  17.447
  Во право си, но сите мајки за првите бебчиња се купуваат требало или не. И јас иста бев, сега гледам што ми е само неопходно и најпрактично.
  Конкретно за кадата супер ми е што има ногалки да не се кичмам клекни-стани секои 3 мин. Плус столиците ми се цели од еко-кожа и не ги уништувам со водата што прска. Секој со своите размислувања.
   
  На Peperutka-bt, Capricorn Taurus и sanjaeva им се допаѓа ова.