Форумџика на годината 2020

Корито за бебе - совет

Дискусија во 'Бебе' започната од DanielaXyz, 6 октомври 2013.

 1. azelea

  azelea Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  2.559
  Допаѓања:
  12.097
  Коритцето е многу убаво да знаеш,и ние го купивме кога се роди малата,на розе е нашето,ама стабилно многу сме задоволни,еве 2,5 години е уште некогаш се бања во него:)
   
  На FreeMind, iki26, Belabelinakinder и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Capricorn Taurus

  Capricorn Taurus Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  17.601
  Пол:
  Женски
  ти благодарам на советот, различни мислења слушнав за кадичкава ама на крај одлучив да ја земам ми се гледа практична и мислам дека ќе биде искористена :)
   
  На azelea му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.344
  Допаѓања:
  7.001
  Пол:
  Женски
  Ќе си го заштедиш грбот мн. Јас после пораѓај а и сеуште имам страшниболки вогрбот кога сум поднаведната.
  Ако си во можност и и она што е постољето за пресоблекување епрактично бар до кај 6месеци когаине се толку подвижни.
   
  На azelea, iki26, Ano и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. pile30

  pile30 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  9.230
  Пол:
  Женски
  Сестра ми пред 7 год.ја купи од Емци Менци за внука ми крем коритце со сталакот...го користеа за нејзе по 7год.внук ми се роди сега е 10 месеци и истото си го користи не е мрднато ни цревце на коритото ни сталакон нема едно р'ѓосано точкиче.Сестра ми со царски беше со двете и си ги бањаше многу лесно...врв е коритцево.Башка анатомско само едно единечно пешкирче ставаат си седнува од 5-6 месеци милина ужива внукми сега...со здравје да си го користите
   
  На azelea, iki26, Ano и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Klarisaa

  Klarisaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Од каде ја земавте кадичката? :)
   
 6. Capricorn Taurus

  Capricorn Taurus Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  17.601
  Пол:
  Женски
  Од baby blue во аеродром.
   
  На Klarisaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  23.587
  Пол:
  Женски
  20170819_164234.jpg со внатрешен индикатор за топлина а сталажа се мислам дали да земам
   
  На SophiaBella, stevemila, Peperutka-bt и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Peperutka-bt

  Peperutka-bt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  1.025
  Пол:
  Женски
  Да си земиш
  :)
  Јас сум со ваква кадичка и сталажа и рает сум за капење на малото
   
 9. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  23.587
  Пол:
  Женски
  Од понеделник ќе донеселе им се портошиле ако не се породам до тогаш а мажот ми додека да појди да купи ќе затворат ;)
   
 10. forumce

  forumce Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  4.436
  Допаѓања:
  21.893
  Пол:
  Женски
  Колку ја купи кадичка и од каде? Јас во понеделник ќе одам да купувам, ама овде немам начекано ваква, па ако не најдам да порачам.
   
 11. SophiaBella

  SophiaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  3.947
  Еве јас ќе ти одговорам имам иста ако не се лажам, од Енци менци, 640ден.
  http://www.encimenci.com.mk/kadichka-100-sm-mechi-a-so-pri-ateli-tirkiz-maltex-537523
   
  На forumce му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Среќичка

  Среќичка Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2017
  Пораки:
  1.466
  Допаѓања:
  3.545
  Пол:
  Женски
  Ќе ве замолам за совет за коритце. Обично или со додатоци? :inlove:
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.657
  Допаѓања:
  34.906
  Вградено за лежење. Многу врши работа. Мојот уште се бања во него само во делот што е за седење спротовно од тоа за лежење. А еве веќе е 15м
   
  На Среќичка му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Selest

  Selest Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2017
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  1.375
  Пол:
  Женски
  Ние имаме обично со додаток внатре кој се купува посебно го купивме уште пред 7 години за со првото како наслон е горниот материјал кај што лежи е фтотирест се пере во машина и беше ич пари околу 300 денари.
  Мене овие со вграден дел ми се глупост. Не секое дете се снаоѓа во него. Плус коритото ке си го користите и понатака.
  Купено е карши бисер во Канц тогашно сега незнам како се вика.
   
  На Среќичка му/ѝ се допаѓа ова.
 15. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.657
  Допаѓања:
  34.906
  А што има да се снаоѓа? Бебе е, лежи.
   
 16. Selest

  Selest Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2017
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  1.375
  Пол:
  Женски
  Е лежи де ама еве големата не сакаше кога и да ја бањав се бунеше. После го подарив на другарка и таа со исто искуство. да не сакало да се бања ќе пружало отпор и во ова второво.
  Секој со свое искуство.
   
  Последна измена од модератор: 16 октомври 2017
  На Среќичка му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Среќичка

  Среќичка Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2017
  Пораки:
  1.466
  Допаѓања:
  3.545
  Пол:
  Женски
  Ви благодаран, а и во право сте, секое бебенце е приказна за себе, моево како што е немирко уште во мешево...:D
   
  На Selest му/ѝ се допаѓа ова.
 18. AudreyH

  AudreyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2013
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  211
  Ќе може ли да ми кажете која е добра кадичка со подлога за повивање и од каде? Благодарам однапред :)
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 19. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.633
  Screenshot_20180507-141416.png
  Prakticni se ovie ili ne?
  Kako se banjate ... nie koga bese pomalo pod cesma ama sega veke ne moze ... dajte predlog sto da kupam

  Prakticen e ovoj sungjer?
   
  Последна измена од модератор: 8 мај 2018
 20. bella12

  bella12 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2015
  Пораки:
  721
  Допаѓања:
  5.227
  Пол:
  Женски
  Го имам ова а и сунѓерот. И двата ти се практични. Сунгерот го користев во корито од раѓање па до 7+ месеци, сега веќе го користам тоа розевото. Го ставам во када и таму ја бајнам. Ако веќе се решиш да го купиш розевото/ синото треба да провериш дали ќе може да се намести во коритото бидејќи кај мене неможеш .