Форумџика на годината 2020

Корито за бебе - совет

Дискусија во 'Бебе' започната од DanielaXyz, 6 октомври 2013.

 1. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.633
  A sungjerov kade go ima?
   
 2. bella12

  bella12 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2015
  Пораки:
  721
  Допаѓања:
  5.227
  Пол:
  Женски
  Сунгерот го купив од лотус м од струмица околу 300ден е, а тоа другото ми го донесоа, купено е од Пики исто од Струмица.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ina..ina

  ina..ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2013
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  59
  Ako moze sovet kakvo korito da zemam dali obicno ili tie sto se so gumiran adapter I se mislam za stalakot, dali e stabilen, ako moze da spodelite iskustva :)
   
 4. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.659
  Допаѓања:
  17.932
  Пол:
  Женски
  Ние земавме од енцименци корито со адаптер и сталак, презадоволна сум на бебе ептем му се допаѓа ужива секогаш кога се бања.
   
 5. Karmina1989

  Karmina1989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  383
  Пол:
  Женски
  Мила можи да ми објасниш како го користиш тој фрутиркиот додадок, добив и јас на поклон меѓутоа незнам дали се става скроз внатре во коритцето или да го потпрам на страната на коритцето и да дојде како кос наслон во коритцето?
   
 6. Selest

  Selest Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2017
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  1.375
  Пол:
  Женски
  Jas samo go polozuvav vo kadicka i mu doagja kako naslon.Bebe si lezi bez problem da lizne.Epten prakticno so dvete pominav.Posle pogolemko normalno samo si sedi bez toa.Ako treba bilo sto prasaj slobodno:)
   
 7. anita123

  anita123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2013
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  282
  Пол:
  Женски
  може слика кое е најпрактично ? за новороденче?
   
 8. paleska3

  paleska3 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2013
  Пораки:
  1.026
  Допаѓања:
  2.737
  Искуства од коритцата со сталажа? Дали се стабилни кога ќе потпорасне бебе? Дали се практични?
   
 9. JoyJoy

  JoyJoy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2017
  Пораки:
  1.721
  Допаѓања:
  5.734
  Пол:
  Женски
  Мене ми беше ептен корисно коритото. Ми го спаси грбот. Ние го користивме од раѓање па до кај 17/18 месеци. Потоа преминавме на туширање. Нашето беше на CAM.
  Дали ќе ти биде тебе лично корисно или ти сама ќе си процениш. Мене тоа и комода со дел за преповивање ми беа најискористени ствари.
   
 10. paleska3

  paleska3 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2013
  Пораки:
  1.026
  Допаѓања:
  2.737
  Ти благодарам за споделеното искуство. За комода со дел за преповивање сум решена, за сталажата се мислам сеуште. Сигурно е далеку попрактично одколку да го ставаме коритото на маса.
   
 11. Makedonka007

  Makedonka007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2017
  Пораки:
  1.388
  Допаѓања:
  2.352
  Може слики да објавите од коритото кое го користите? Па да имам некаква претстава за какво се работи и што да барам и јас, што ми одговара.
  ФАЛА
   
 12. paleska3

  paleska3 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2013
  Пораки:
  1.026
  Допаѓања:
  2.737
  Мамаички ние купивме коритце од енцименци обично со термометар внатре тие од 640 ден. Е сега сакам да ве прашам за искуство што е попрактично таа мрежичката или вакво столче како на сликава?
  Screenshot_2019-03-04-16-36-47.png
   
  На anita123 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  1.016
  Пол:
  Женски
  Dali nekaden kaj nas ima vakvi korita?
   

  Прикачени фајлови:

 14. SaNJaAaaAaa

  SaNJaAaaAaa Популарен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.462
  Јас го видов во Гевгелија. Прашај во Либерта во Неготино, мислам дека од нив земаат роба.
   
  На Leo-nora му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  1.016
  Пол:
  Женски
  Gevgelija koj dukan?
   
 16. SaNJaAaaAaa

  SaNJaAaaAaa Популарен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.462
  Дон Андон
   
  На Leo-nora му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  1.016
  Пол:
  Женски
  Fala ti
   
 18. bejbiLara

  bejbiLara Активен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Мамички во што го бањате вашето бебче? Дали се попрактични коритцата со сталажа или обичните? Каде можам да најдам коритца и дали знаете која им е цената?
   
 19. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  1.016
  Пол:
  Женски
  Ako imas prostor zemi si so stalak, ni grb ni polovina da te bole a i pozgodni se. Ako si ogranicena so prostor togas obicni i tie brkaat rabota. Obicnite se od 400 500 den nagore zavisi...drugite neznam
   
 20. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  4.112
  Допаѓања:
  10.757
  Сталак+корито+анатомски дел за внатре во корито, во Енци Менци и Локо Кроко околу 2400 излегува. Сталакот околу 1400,коритото околу 600-700, внатрешниот дел 300.
  Во бебе хоме када+држач=2500ден.