1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Коронавирус бисери

Дискусија во 'Коронавирус' започната од edna_malecka, 8 октомври 2020.

 1. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.892
  Допаѓања:
  14.689
  Пол:
  Женски
  Овде ќе пишуваме "интересни" дешавки со коронава.

  Се возам денес во бус.
  Седат 2 жени. Жена со правилно наместена маска(1) друга жена(2) со неправилна маска.

  1:Намести ја маската на носот, кашлате тука незнам што носите во вас можеби имате ковид.
  2: Каква корона ќе ми кажуваш ти мене корона.
  1: Секој ден бројот на заразени е се повисок, не сакам заради тебе да се разболам.
  2: Глеј си работа. Јас нема да те заразам. Ќе ти треснам една. Невоспитана. Клошарка.
  1: Ти си симната од планина.
  2: Јас не сум симната од планина. Немој да јадеш г*а. Не ме провоцирај ќе те треснам.
  1: Се закануваш? Знаеш ти дека јас работам во полиција можат да те казнат ќе лежиш во затвор.
  2: Немој да ме провоцираш.
  Кај сакаш работи ако сакаш работи и на МАРС! Ти си болна.
  Сите од институциите треба да ги затворат, не нас. Клошарка. Немој да јадеш г*а.
  1: Јас работам во институција професорка сум. Ајде остави ме да си решавам судоку.
  2: Ти 5 грама памет немаш. Решавај си таму да ти дојде памет.

  Доколку имате и вие слични случки, споделете ги.

  *ако темава е глупичка, ставете ја во корпичка
   
  На KidA, Waverly Raven, fana и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.648
  Пол:
  Машки
  Ова се случи пред два месеци. Чекам пред банка и пред мене еден куп пензионери и една жена. Беа сите на куп, се туркаат и караат кој да влезе прв, па жената се пожали, им рече на пензионерите да се тргнат и да држат дистанца бидејќи има вирус на што тие и одговорија: Не се секирај ние сме чисти немаме вирус. Таа им рече ако немате вие имам јас, проследено со лажно поткашлување. :rofl: Се разбегаа за секунда голем дел од нив.
   
  На eli25, noteforself, mal.ecka и 8 други им се допаѓа ова.