1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Коронавирус и врските

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Kimberly11, 25 април 2020.

  1. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Како функционирате вие што сте во врска за време на пандемијава и вие што сте сингл?

    @WildMk ме инспирира да ја отворам темава,поздрав до неа
     
    На Neodlucna, WildMk, elvittta и 4 други им се допаѓа ова.
  2. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Прво, браво за темава! :clap: Мислам дека во целиов хаос, ретко кој го поставува прашањето каков ни е љубовниот живот, зашто цело време сме фокусирани на заштита на здравјето и на средување на финансиите. Ама тоа е важен аспект од нашиот живот и мислам дека треба да има дискусија, да не се занемаруваат ефектите на кризава врз емоциите.
    Кај мене искрено не е многу добро. Мислам дека ние што не живееме со партнерите сме уствари најзаебаната категорија. Нема кога да се видиш, не ограничува полицискиот час, а додека може да се излегува, најголем дел од нас имаат онлајн предавања/учат/работат од дома или работат на работното место. Навечер и за викенди нема излегување, па кога ќе видиш - нема кога да се гледаме.(facepalm) Конкретно кај нас, ова не не доведува до караници зашто сме навикнати да сме разделени подолго време, од други причини. Ама сепак, не ни е сеедно и пробуваме да се гледаме еднаш неделно.
    Од друга страна, знам дека и на паровите (без разлика дали во врска или во брак) што живеат заедно, исто не им е идеално, со оглед на зголемените стапки на семејно насилство кај нас и во светот... Исто гледам и пред зграда, пред да почне полициски час, висат надвор со саати, значи не ги држи место дома со партнерите. Не знам што е вистинската формула за овој период.
     
    На sj *O*, Victorian, Jane.Birkin и 5 други им се допаѓа ова.
  3. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.219
    Допаѓања:
    124.236
    А и кога ќе се видите, ризик е дека ќе се разболите еден со друг :(

    А за тие у брак супер е, нас ни е убаво што сме најпосле заедно и сфативме дека вака подобро функционираме. Претходно јас прва смена, он 2ра, не се гледавме и кога ќе се видевме само обврски муабети. Сега имаме време да се видиме и гушнеме.
     
    На sj *O*, thelittle17, KateKane и 11 други им се допаѓа ова.
  4. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.754
    Допаѓања:
    40.213
    Пол:
    Женски
    Не сум очајна за дечко фаќање, сингл сум, убави ми е и повеќе си ја ценам слободата.
    Не одрекувам дека некогаш не ме пука чувство на осаменост но подобро сама отколку да бидам во врска со било кој само да не бидам сингл.
     
    На sj *O*, Nenadskopje, Victorian и 15 други им се допаѓа ова.
  5. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Јас имам кажано во една тема не се гледаме откако сме у карантин затоа што живее во друг град.
    Кога доаѓаше тука за на факс се гледавме многу повеќе ама во овие 2г сме имале и ситуации кога подолго не сме се гледаме.
    Максимум 3-4недели претходно се немавме видено и срушивме рекорд сега ама во мај, во најлоша варијанта јуни претпоставувам ќе се видиме.
    Он сака да дојде и сега, јас нејќам да го ставам во ризик да патува сега по автобуси и возови.
    Се гледаме на камера, цел ден си збориме, ми фали секако многу.
    Едвај чекам да го видам, после толку време што не сме се виделе има да не го пуштам од прегратка. :D
    Воопшто не се караме, навикнати сме ние вака среќа. За првпат да речам имало предност врскава на далечина, може сега потешко ќе ми беше ако бев навикната многу почесто да сме заедно. :D
    Знам дека што и да биде го имам него.:)
    А, плус се гледа дека и на овој карантин ќе му дојде крај, па тоа ми влијае позитивно у ситуацијава.
     
    На shz, snegulkata, WildMk и 6 други им се допаѓа ова.
  6. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Иако не ни е прв пат да сме разделени подолг период, ова е многу потешко затоа што сме на 2 саати еден од друг, си тераме живот и двајцата а не можеме да сме заедно.
    Еднаш се видовме, прво се стресирав дали да го бацам воопшто.
    Ама се тера комуникација, се трпи.:D
     
    На KateKane, WildMk, f.girl и 3 други им се допаѓа ова.
  7. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Раскинавме неколку месеци пред карантин, мислам како да било пишано вака да е нештово:^):D
    А, инаку и на факс ретко се гледавме и не ми пречеше дали ќе е на една недела или на 5 дена, дали на 2...и 3, 5 месеци би го чекала да има некоја обврска, а вака кога се работи за здравје поготово не би нѐ ставала во ризик така да ќе беше ретко на неколку мин пред зграда или дома или воопшто, ама пак... тој не можел да не се гледаме толку многу и долго, 2недели ако биле проблем, па сигурно и ова 2 месеци со карантинов за било која врска ќе му е проблем. Така што... само прилагодување, врските и љубовниот живот можат да почекаат, не вреди да се загрозува здравјето за ништо и никој. Па и не само здравјето, ама тоа е приоритет. :)
     
    На sj *O*, Cutiepie1, f.girl и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Се гледаме кога имаме можност за тоа. А таа можност е еднаш до два пати неделно. Еве сега две недели нема да се видиме, затоа што полицискиот час ќе трае од четврток до понеделник. Повеќе ќе си недостигаме. :wasntme:
    За ризик, поголем ризик имам на работа отколку со него. :) Но сме во место каде скоро и да нема заболени. Така да, не се потресувам уопште за некаков си ризик. :)
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Kristi900

    Kristi900 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2020
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Кај нас вирусот ни ги уништи плановите,тој е во странство јас во мк,имав резервирано карта во еден правец уште во декември за во мај и одвај го чекавме тој момент и сега ништо,мора да чекаме да биде се во ред и живи и здрави,јас тука тој таму многу си недостигаме но тоа е се бориме мора љубовта да победи и се ќе помине...
     
    На sj *O*, Seli20, KateKane и 6 други им се допаѓа ова.
  10. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.834
    Допаѓања:
    21.510
    Секој викенд сме заедно, а преку недела поради полицискиот час и работата, секој со својата обврска по својата дома.
     
    На sj *O*, KateKane, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.587
    Допаѓања:
    34.114
    Од коа бидна коронава, он почна да живее кај мене оти не иде на работа ради тоа, а ја па идам секој ден.

    Тамам ни падна убаво за да видиме дали можеме да живееме заедно и плус искрено да видиме дали врскава има некоја иднина, па да баталиме еден стан, да заштедиме.
     
    На sj *O*, Seli20, Alisa22 и 12 други им се допаѓа ова.
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Живееме заедно ама не се гледаме често. Тој иде ноќе,јас денски на работа и ако се погодиме со исти слободни денови.

    А вие се жалите како не сте се виделе речиси ич.
     
    На sj *O*, SummerGirl, Cutiepie1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.922
    Допаѓања:
    31.192
    Од различни градови сме и од кога е ситуацијава се немаме видено.
    Комуникацијата ни е одлична.
    Ми фали многу, ама ќе се издржи уште малку. Таква ситуација дојде ќе ја поминиме.
    После ќе се надокнади се :devil:
     
    На sj *O*, cresa-jagoda, Dream-Girl и 3 други им се допаѓа ова.
  14. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Кај нас не претставува проблем бидејќи и пред карантин не се гледавме толку често, секој со обврски. Се слушаме по телефон, пишување и тоа е, нема некоја голема промена. :wasntme:
     
    На sj *O*, cresa-jagoda, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
  15. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Јас монахиња ке си станам,највероватно вирусов ке потрае некоја година,така да не би се замарала со тоа.
     
    На quattro, sj *O*, Gosh и 7 други им се допаѓа ова.
  16. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.640
    Допаѓања:
    52.560
    Пол:
    Женски
    Ние се гледаме често. Не е како порано ама пак успеваме. Од исто место сме ама не живееме блиску, тој е на околу 600-700 метри подалеку.
    Најчесто се среќаваме в кола кај него и ќе се повозиме, или одиме в природа кај шо нема луѓе многу си седиме. :) Не ни е страв да се гушниме, да се бакниме, бидејќи што и да е заедно сме во сѐ.

    За заедно живеење немаме уште можности. Кај мене дома е презаситено нема ни една соба слободна, кај него уште не е дограден спратот, а уште живее со неговите. Да имавме можност сами да живееме немаше да се мислам дали ќе се преселам.

    Најмногу страда the sex life ама ќе мора да издржиме тоа е. :D
     
    На sj *O*, KateKane, Wahnsinn и 6 други им се допаѓа ова.
  17. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Што сакаш да кажеш?
     
    На sj *O*, Harper, Macito007 и 5 други им се допаѓа ова.
  18. f.girl

    f.girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 октомври 2015
    Пораки:
    2.157
    Допаѓања:
    32.460
    Пол:
    Женски
    На прсти се брои колку пати се имаме видено. Таква му е работата, плус со полицискиов час не можеме да се видиме воопшто. Или пак тој ако е слободен, јас ќе имам предавање и пак ништо од гледањето (facepalm).
    Карантинов е добар само за тие што живеат заедно, вака другите сме многу ограничени. Ај барем на камера се гледаме секоја вечер, па не е страшно. Страшното е што ни с од секс немам скоро два месеци, ама затоа после меркиве....:devil:
     
    На sj *O*, Momichka, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  19. CindyAnn

    CindyAnn Активен член

    Се зачлени на:
    21 април 2020
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    255
    Откако почна ситуацијава се видовме само еднаш,пошо таква му е и работата полицаец е,не сака да ме става у ризик,иако јас не се плашам ама ете.Ми фали многу и веќе почнав да му правам сцени за да го намамам да дојде.:rofl:
     
    На sj *O*, cresa-jagoda, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Ах бе дечки :hug:
    Се надевам за брзо ќе се намалат рестрикциите и ќе уживате во друштво на вашите партнери. :inlove:

    А сингл?
    Би дејтал/а ли некој/а периодов?
     
    На sj *O*, Herrera, Nenadskopje и 3 други им се допаѓа ова.