Коронавирус и врските

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Kimberly11, 25 април 2020.

 1. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.627
  Допаѓања:
  19.589
  Пол:
  Женски
  Како функционирате вие што сте во врска за време на пандемијава и вие што сте сингл?

  @WildMk ме инспирира да ја отворам темава,поздрав до неа
   
  На Neodlucna, WildMk, elvittta и 4 други им се допаѓа ова.
 2. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.655
  Пол:
  Женски
  Прво, браво за темава! :clap: Мислам дека во целиов хаос, ретко кој го поставува прашањето каков ни е љубовниот живот, зашто цело време сме фокусирани на заштита на здравјето и на средување на финансиите. Ама тоа е важен аспект од нашиот живот и мислам дека треба да има дискусија, да не се занемаруваат ефектите на кризава врз емоциите.
  Кај мене искрено не е многу добро. Мислам дека ние што не живееме со партнерите сме уствари најзаебаната категорија. Нема кога да се видиш, не ограничува полицискиот час, а додека може да се излегува, најголем дел од нас имаат онлајн предавања/учат/работат од дома или работат на работното место. Навечер и за викенди нема излегување, па кога ќе видиш - нема кога да се гледаме.(facepalm) Конкретно кај нас, ова не не доведува до караници зашто сме навикнати да сме разделени подолго време, од други причини. Ама сепак, не ни е сеедно и пробуваме да се гледаме еднаш неделно.
  Од друга страна, знам дека и на паровите (без разлика дали во врска или во брак) што живеат заедно, исто не им е идеално, со оглед на зголемените стапки на семејно насилство кај нас и во светот... Исто гледам и пред зграда, пред да почне полициски час, висат надвор со саати, значи не ги држи место дома со партнерите. Не знам што е вистинската формула за овој период.
   
  На sj *O*, Victorian, Jane.Birkin и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  6.840
  Допаѓања:
  78.562
  А и кога ќе се видите, ризик е дека ќе се разболите еден со друг :(

  А за тие у брак супер е, нас ни е убаво што сме најпосле заедно и сфативме дека вака подобро функционираме. Претходно јас прва смена, он 2ра, не се гледавме и кога ќе се видевме само обврски муабети. Сега имаме време да се видиме и гушнеме.
   
  На sj *O*, thelittle17, KateKane и 11 други им се допаѓа ова.
 4. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  28.700
  Пол:
  Женски
  Не сум очајна за дечко фаќање, сингл сум, убави ми е и повеќе си ја ценам слободата.
  Не одрекувам дека некогаш не ме пука чувство на осаменост но подобро сама отколку да бидам во врска со било кој само да не бидам сингл.
   
  На sj *O*, Nenadskopje, Victorian и 15 други им се допаѓа ова.
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.402
  Допаѓања:
  134.954
  Пол:
  Женски
  Јас имам кажано во една тема не се гледаме откако сме у карантин затоа што живее во друг град.
  Кога доаѓаше тука за на факс се гледавме многу повеќе ама во овие 2г сме имале и ситуации кога подолго не сме се гледаме.
  Максимум 3-4недели претходно се немавме видено и срушивме рекорд сега ама во мај, во најлоша варијанта јуни претпоставувам ќе се видиме.
  Он сака да дојде и сега, јас нејќам да го ставам во ризик да патува сега по автобуси и возови.
  Се гледаме на камера, цел ден си збориме, ми фали секако многу.
  Едвај чекам да го видам, после толку време што не сме се виделе има да не го пуштам од прегратка. :D
  Воопшто не се караме, навикнати сме ние вака среќа. За првпат да речам имало предност врскава на далечина, може сега потешко ќе ми беше ако бев навикната многу почесто да сме заедно. :D
  Знам дека што и да биде го имам него.:)
  А, плус се гледа дека и на овој карантин ќе му дојде крај, па тоа ми влијае позитивно у ситуацијава.
   
  На shz, snegulkata, WildMk и 6 други им се допаѓа ова.
 6. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.683
  Допаѓања:
  8.956
  Пол:
  Женски
  Иако не ни е прв пат да сме разделени подолг период, ова е многу потешко затоа што сме на 2 саати еден од друг, си тераме живот и двајцата а не можеме да сме заедно.
  Еднаш се видовме, прво се стресирав дали да го бацам воопшто.
  Ама се тера комуникација, се трпи.:D
   
  На KateKane, WildMk, f.girl и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.187
  Допаѓања:
  8.920
  Пол:
  Женски
  Раскинавме неколку месеци пред карантин, мислам како да било пишано вака да е нештово:^):D
  А, инаку и на факс ретко се гледавме и не ми пречеше дали ќе е на една недела или на 5 дена, дали на 2...и 3, 5 месеци би го чекала да има некоја обврска, а вака кога се работи за здравје поготово не би нѐ ставала во ризик така да ќе беше ретко на неколку мин пред зграда или дома или воопшто, ама пак... тој не можел да не се гледаме толку многу и долго, 2недели ако биле проблем, па сигурно и ова 2 месеци со карантинов за било која врска ќе му е проблем. Така што... само прилагодување, врските и љубовниот живот можат да почекаат, не вреди да се загрозува здравјето за ништо и никој. Па и не само здравјето, ама тоа е приоритет. :)
   
  На sj *O*, Cutiepie1, f.girl и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.680
  Допаѓања:
  53.733
  Пол:
  Женски
  Се гледаме кога имаме можност за тоа. А таа можност е еднаш до два пати неделно. Еве сега две недели нема да се видиме, затоа што полицискиот час ќе трае од четврток до понеделник. Повеќе ќе си недостигаме. :wasntme:
  За ризик, поголем ризик имам на работа отколку со него. :) Но сме во место каде скоро и да нема заболени. Така да, не се потресувам уопште за некаков си ризик. :)
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Kristi900

  Kristi900 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2020
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Кај нас вирусот ни ги уништи плановите,тој е во странство јас во мк,имав резервирано карта во еден правец уште во декември за во мај и одвај го чекавме тој момент и сега ништо,мора да чекаме да биде се во ред и живи и здрави,јас тука тој таму многу си недостигаме но тоа е се бориме мора љубовта да победи и се ќе помине...
   
  На sj *O*, Seli20, KateKane и 6 други им се допаѓа ова.
 10. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  8.563
  Пол:
  Женски
  Секој викенд сме заедно, а преку недела поради полицискиот час и работата, секој со својата обврска по својата дома.
   
  На sj *O*, KateKane, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.112
  Од коа бидна коронава, он почна да живее кај мене оти не иде на работа ради тоа, а ја па идам секој ден.

  Тамам ни падна убаво за да видиме дали можеме да живееме заедно и плус искрено да видиме дали врскава има некоја иднина, па да баталиме еден стан, да заштедиме.
   
  На sj *O*, Seli20, Alisa22 и 12 други им се допаѓа ова.
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.337
  Допаѓања:
  123.604
  Пол:
  Женски
  Живееме заедно ама не се гледаме често. Тој иде ноќе,јас денски на работа и ако се погодиме со исти слободни денови.

  А вие се жалите како не сте се виделе речиси ич.
   
  На sj *O*, SummerGirl, Cutiepie1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. deskarada

  deskarada Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  1.428
  Допаѓања:
  22.615
  Од различни градови сме и од кога е ситуацијава се немаме видено.
  Комуникацијата ни е одлична.
  Ми фали многу, ама ќе се издржи уште малку. Таква ситуација дојде ќе ја поминиме.
  После ќе се надокнади се :devil:
   
  На sj *O*, cresa-jagoda, Dream-Girl и 3 други им се допаѓа ова.
 14. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  2.007
  Пол:
  Женски
  Кај нас не претставува проблем бидејќи и пред карантин не се гледавме толку често, секој со обврски. Се слушаме по телефон, пишување и тоа е, нема некоја голема промена. :wasntme:
   
  На sj *O*, cresa-jagoda, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
 15. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.977
  Допаѓања:
  5.793
  Јас монахиња ке си станам,највероватно вирусов ке потрае некоја година,така да не би се замарала со тоа.
   
  На quattro, sj *O*, Gosh и 7 други им се допаѓа ова.
 16. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.653
  Допаѓања:
  40.107
  Пол:
  Женски
  Ние се гледаме често. Не е како порано ама пак успеваме. Од исто место сме ама не живееме блиску, тој е на околу 600-700 метри подалеку.
  Најчесто се среќаваме в кола кај него и ќе се повозиме, или одиме в природа кај шо нема луѓе многу си седиме. :) Не ни е страв да се гушниме, да се бакниме, бидејќи што и да е заедно сме во сѐ.

  За заедно живеење немаме уште можности. Кај мене дома е презаситено нема ни една соба слободна, кај него уште не е дограден спратот, а уште живее со неговите. Да имавме можност сами да живееме немаше да се мислам дали ќе се преселам.

  Најмногу страда the sex life ама ќе мора да издржиме тоа е. :D
   
  На sj *O*, KateKane, Wahnsinn и 6 други им се допаѓа ова.
 17. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.683
  Допаѓања:
  8.956
  Пол:
  Женски
  Што сакаш да кажеш?
   
  На sj *O*, Harper, Macito007 и 5 други им се допаѓа ова.
 18. f.girl

  f.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  19.919
  Пол:
  Женски
  На прсти се брои колку пати се имаме видено. Таква му е работата, плус со полицискиов час не можеме да се видиме воопшто. Или пак тој ако е слободен, јас ќе имам предавање и пак ништо од гледањето (facepalm).
  Карантинов е добар само за тие што живеат заедно, вака другите сме многу ограничени. Ај барем на камера се гледаме секоја вечер, па не е страшно. Страшното е што ни с од секс немам скоро два месеци, ама затоа после меркиве....:devil:
   
  На sj *O*, Momichka, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 19. CindyAnn

  CindyAnn Активен член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  253
  Откако почна ситуацијава се видовме само еднаш,пошо таква му е и работата полицаец е,не сака да ме става у ризик,иако јас не се плашам ама ете.Ми фали многу и веќе почнав да му правам сцени за да го намамам да дојде.:rofl:
   
  На sj *O*, cresa-jagoda, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  22.227
  Допаѓања:
  176.600
  Ах бе дечки :hug:
  Се надевам за брзо ќе се намалат рестрикциите и ќе уживате во друштво на вашите партнери. :inlove:

  А сингл?
  Би дејтал/а ли некој/а периодов?
   
  На sj *O*, Herrera, Nenadskopje и 3 други им се допаѓа ова.