1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Коронавирус низ литературата и уметноста: Цитати и стихови кои ве мотивираат

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Ahoy, 5 април 2020.

 1. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  8.486
  Допаѓања:
  33.924
  Пол:
  Машки
  Ајде во оваа тема да споделуваме извадоци, цитати кои сте ги сретнале низ книги, стихови од песни кои ве мотивираат и даваат надеж во ова време, да се мотивираме заедно.
  Под секој извадок, цитат, строфа, стих... обавезно напишете каде сте го прочитале/ слушнале. :)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  8.486
  Допаѓања:
  33.924
  Пол:
  Машки
  "...Praying for peace and healing
  I hope we can start again
  We believe
  We believe in a dream...
  [...]
  ...We can sing
  We can shine...
  [...]
  ...We will sing
  We will shine..."

  A Million Voices- Polina Gagarina
   
  На elenaxbbg и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  8.486
  Допаѓања:
  33.924
  Пол:
  Машки
   
  На smile:) му/ѝ се допаѓа ова.