1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Коронавирус – да се насмееме малку на своја сметка

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Nausicaa, 16 март 2020.

 1. Nausicaa

  Nausicaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.439
  Допаѓања:
  20.020
  Периодов кој го живееме е тежок, од сите страни сме пресретнати со неизвестност, страв па дури и паника која се граничи со хистерија.
  Мене лично, за да ја задржам позитивноста, многу ми помагаат различните мемиња, шеги и твитови посветени на ситуацијава а верувам не сум единствената па затоа ова ќе биде катчето каде што ќе може да се насмееме на нашата мака.
  Црн хумор е добредојден (секако, во разумни граници :) )
  89356209_1523291771152002_1183030685640687616_n.jpg


  89189397_807796019721549_8727060528255467520_n.jpg 89452908_2688042504639017_5689062273818034176_n.jpg 89712819_3471858306168489_994786181772214272_n.png  89761492_2249481715347034_3761289803853725696_n.png
   
  На (Lord), Ivan4e04, Peperutce1115 и 30 други им се допаѓа ова.
 2. Nausicaa

  Nausicaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.439
  Допаѓања:
  20.020
  89101673_199302301134328_6428458709348777984_n.jpg

  89464237_3628027767271475_667098121460776960_n.jpg

  89390784_817042902114002_464922002109497344_n.jpg 89511994_1000502433683893_1094950398277451776_n.jpg 89824546_2615829405366454_5450365665296777216_n.jpg
   
  На Dejan-Dejan, poi, rokmibejbi и 46 други им се допаѓа ова.
 3. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  Новото знаме на Кина
  [​IMG]

  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
   
  На poi, Ivan4e04, Peperutce1115 и 40 други им се допаѓа ова.
 4. Bezimenka90

  Bezimenka90 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.760
  Допаѓања:
  17.266
  Пол:
  Женски
  20200315_210200.jpg There's toilet paper if you are crafty :D

  20200315_200414.jpg
   
  На Ivan4e04, Purplelilac, Peperutce1115 и 21 други им се допаѓа ова.
 5. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  [​IMG]
   
  На Herrera, calliope, Peperutce1115 и 21 други им се допаѓа ова.
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
  20200316_131806.jpg 20200316_131818.jpg received_2877461165633873.jpeg received_2651153321838432.jpeg
   
  На calliope, Ivan4e04, Peperutce1115 и 27 други им се допаѓа ова.
 7. Demiii

  Demiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2020
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  541
  Пол:
  Машки
  corona-virus-memes-5.jpg
   
  На calliope, Sweetlove_0312, Lolipop23 и 12 други им се допаѓа ова.
 8. Bezimenka90

  Bezimenka90 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.760
  Допаѓања:
  17.266
  Пол:
  Женски
  20200314_144253.jpg
   
  На Dejan-Dejan, calliope, Purplelilac и 22 други им се допаѓа ова.
 9. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.219
   
  На calliope, Sweetlove_0312, CameliaMiller и 4 други им се допаѓа ова.
 10. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.940
  Допаѓања:
  50.023
  Пол:
  Женски
  received_616395012294840.jpeg
   
  На Dejan-Dejan, honey.11, Ivan4e04 и 23 други им се допаѓа ова.
 11. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  4.754
  Допаѓања:
  40.211
  Пол:
  Женски
  coronavirus-meme-7.jpg
   
  На BabyStyle, honey.11, Herrera и 39 други им се допаѓа ова.
 12. jasbi

  jasbi Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  7.571
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1584309151121.jpg
   
  На Suhan, Sweetlove_0312, Skorpija25 и 8 други им се допаѓа ова.
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
  received_516655055894790.jpeg
   
  На girl2, Ivan4e04, Peperutce1115 и 28 други им се допаѓа ова.
 14. FallenAngell

  FallenAngell Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  1.631
  Пол:
  Женски
  На Sweetlove_0312 и shz им се допаѓа ова.
 15. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  4.754
  Допаѓања:
  40.211
  Пол:
  Женски
  d26.jpg
   
  На honey.11, Biny, Herrera и 25 други им се допаѓа ова.
 16. Bezimenka90

  Bezimenka90 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.760
  Допаѓања:
  17.266
  Пол:
  Женски
  20200316_132629.jpg
   
  На Badd, Ivan4e04, Purplelilac и 30 други им се допаѓа ова.
 17. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.219
  Одлична тема.
  Смеењето го подобрува имунитетот.

  [​IMG]
   
  На Ivan4e04, Peperutce1115, Sweetlove_0312 и 16 други им се допаѓа ова.
 18. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.940
  Допаѓања:
  50.023
  Пол:
  Женски
  received_2307593352866476.jpeg
   
  На Peperutce1115, Sweetlove_0312, Love 83 и 18 други им се допаѓа ова.
 19. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.219
  [​IMG]
   
  На Ivan4e04, Peperutce1115, Sweetlove_0312 и 23 други им се допаѓа ова.
 20. Demiii

  Demiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2020
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  541
  Пол:
  Машки
  iZF2Pnw.jpg
   
  На Girly90, Dejan-Dejan, Ivan4e04 и 20 други им се допаѓа ова.