1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корсети

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Miss-Independent, 25 мај 2010.

 1. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  obozavam da nosam korseti:))) posebno koga se iskombinirani so tesni cevka farmerki ili kratki pantaloncinja :inlove: vidov deka nikoj nema otvorena takva tema ,pa devojki prikacuvajte sliki! :D
   
 2. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  eve nekoi ;)
   

  Прикачени фајлови:

  На swath.a му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  Толку од мене..
  пс: незнам во кој век жените кои носеле корсети биле прогласени за најпривлечни ;) *
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
 5. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  138
  :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Mmmm.. Многу сакам корсети, но во плакарот немам ниеден :lol:

  [​IMG]
  Овој е волшебен :inlove: :inlove: :inlove:

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]


  :l: :l: :l:
   
  На Struma55, House-M.D и IndieGirl им се допаѓа ова.
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  ^ Брајт, немам ни јас, но ете причина повеќе за да се снабдам со еден ;)
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
 8. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  jas gi imam nekolku ama mnogu retko mozat da se najdat po prodavnicive kaj nas , i tie sto gi imam mi se od stranstvo ,edinstveno vo tally weijl sto moze da se naleta pocesto :)
   

  Прикачени фајлови:

  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  [​IMG]
  ^ Гинис - најтенка половина
   
 10. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  hahaha groznooooooooo :x :lol: luda sii hipica :D :D
  mozele barem pantaloni da i oblecat ne po gaki da ja ostavat :tmi:
   
 11. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.710
  Допаѓања:
  7.845
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG]-на женава (која и претходно ја имав постирано) прочитав дека и отстраниле ребра
   
 13. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 14. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  i uste nekolku :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 15. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.040
  Допаѓања:
  6.460
  Пол:
  Женски
  Убави се многу ама не ги носам пошто не можам да ги исполнам :)

  Еве некои убави:

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  [​IMG][​IMG] [​IMG]-полка
   
 17. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
   

  Прикачени фајлови:

  • obct-pgthm.jpg
   obct-pgthm.jpg
   Големина на фајлот:
   76,7 KB
   Прегледи:
   531
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
 19. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  ммм колку се добриии 8)
   

  Прикачени фајлови:

 20. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.710
  Допаѓања:
  7.845
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Шеќерна му/ѝ се допаѓа ова.