1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Коски (Bones) [Fox Crime]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Lov3, 17 август 2011.

  1. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    И ја гледав новава и ништо не ми беше јасно.
    И кога на крајот испадна дека имало уште една епизода, претходната недела ја давале :x што се случи со тој серискиот убиец?
    иначе бебенцето е прееееееслатко, незнам кај го најдоа, ама совршено е :inlove:
     
  2. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    Бебенцето е душичка <3
    Иначе и јас последните 2 епизоди воопшто не ги сватив,некако се ми беше Бренан и породувањето - Бренан и Кристин :)
    A со серискиот убиец како што памтам не направија ништо затоа што тој веќе беше во домашен притвор и поради тоа неможеа да дојдат до повеќе информации на кој начин ги извршувал убиствата,бидејќи направата постојано го регистрилала дека е дома
     
  3. Ducky

    Ducky Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    1.633
    Пол:
    Женски
    Луѓе ставајте ги клучните случки во spoiler. Некому ќе му ја уништите забавата!
    Инаку од минатата епизода, Bones се емитува секој понеделник, наместо четврток.
     
  4. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Добра епизода конечно. Сега станува веќе интересно, кој ќе ја чека следната епизода :worried:

    само ова работава со Пелант да не испадне ептен сци-фи, да нема никаква допирна точка со реалноста, зашто така ако биде, се откажувам од серијава :^)
     
  5. stefi556

    stefi556 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Значи ја обожавам серијава, по цели денови чекав за да почне. ♥♥♥
     
  6. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Конечно да прочитам квалитетна серија...Ги сакам крими сериите и оваа ми е меѓу омилените :)
     
    На Limonka93 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    За сите љубители на серијата од вчера почна новата 8ма сезона ;)
     

    Прикачени фајлови:

    На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Колку добра епизода,
    мило ми е што Боунс се врати во истата, си мислев да не одолговлекуваат сега. Ама фацата на Пател кога му го покажаа мечот беше :x :D . Којзнае што ќе испадне сега, сумљив стана и агентов. А оваа епизода ко за промена имаше доста интимни сцени од Боунс и Бут :wasntme:
    Следната на 24ти :)
     
  9. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
  10. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Баш за тоа дојдов на темава да прашам :D
    Значи да не се откажувам, јас сега ја почнав 5та сезона.
     
  11. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    Никако откажување...
    секоја наредна епизода е се подобра ;)
     
  12. Trnche

    Trnche Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    241
    Повеќемина ми ја фалеа серијава, ја спуштив првата сезона и едно пола година ми стоеше така на компјутер, се некако не ми се пушташе. Викендов ми беше досадно, и викам ај да пуштам да видам што се случува. Ииииии....се заразив, сега сум при крај на 4-та сезона :D Фрик, ај ноу :tmi: Ма прекрасни ми се сите, ги обожавам. Бренан не е воопшто така здрвена и антипатична како што мислев на почетокот, со Бут ми се прекрасен пар :) Ми се допаѓа Ангела, само мислам дека оваа сезона малку претера со слободниот дух. Хоџинс ми е срцка, какви очи има, ах :inlove: Исто, малку налудничаво, ама ми се свиѓаше и ликот на Зак, малкуцка ми е криво што го нема повеќе, баш си беше погоден на карактер со Бренан. и малку ме нервира ова со постојаното менување на неговите риплејсментс, па дај некој нека го задржат за постојано...Како и да е, вечер ја догледувам 4-тата сезона, а 5-тата веќе ми се ставена да се спушта.

    Добра серија во секој случај, поинаков пристап на решавање на злосторства од она досега видено.
     
    На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
  13. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Кажете ми дека не сум само јас што уште ја прати серијава :tmi:
    Последнава епизода ми беше ако не и најинтересна во 8ма сезона. Го очекував Пател да се врати, ама начинот беше... :x Хоџинс е брилијантен, сцените со Енџи ми беа преубави
    [​IMG]
    [​IMG]
    И претходната епизода патем беше добра, Боунс со нејзиното танцување :rofl:
    Не знам што не очекува следно со ова обележаново суштество. И малце ми испадна чудно, затоа што стварно се сомневав во овој другиов детектив...мислам дека тука не е завршена приказната со него...мислам :^)
     
    На Trnche и bittersweet им се допаѓа ова.
  14. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    ^Не си сама, не пропуштам епизода, секоја ја чекам со нетрпение :)

    Seeley Booth :P :inlove: :P
    [​IMG]

    Последната епизода стварно беше една од најдобрите, крајот со Пелант :x :sweat: прав психопат, едвај чекам да го фатат.
    Хоџинс сирот нонстоп го јаде, ќе видиме сега како ќе си ги поврати парите.
     
    На Trnche и kravce им се допаѓа ова.
  15. Lady-in-white

    Lady-in-white Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2012
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    53
    Чекајте а кога ќе започне серијата? Зашо многу ми се свиѓа и сакам да ја гледам а никако терминот да и го погодам |(
     
  16. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    8мата сезона само што заврши,ама гледам денес почнале да ја даваат на FOX незнам точно од колку саат и кој денови ќе ја емитуваат можеш да си провереш на нет или пак да си ја симнеш зошто на FOX и по една сезона може да ја прекинат и да не ја догледаш а навистина е интересна серија.
    Последната епизода од 8ма сезона :( :devil:
    ах колку го мразам Пелант штета што Сили го промаши претходниот пат да можев јас ќе му ја разнесев фацата од толку што го мразам конечно Бренан се одлучи да го направи првиот чекор и да го запроси Сили,и баш кога си помислив серијава неможе да има подобар крај да заврши среќно оној идотот мораше се да уништи и сега останува да чекаме до почеток на 9та сезона
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
  17. Brennan15

    Brennan15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    27
    Dr. Brennan :)
    [​IMG]
    Многу ми е интересна, и она и Бут баш си одговараат некако :$
    Ептен е интересна серијата, само не знам сега каде ја даваат :^) Порано не пропуштав епизода! Кога престанаа да ја даваат на Фокс Крајм престанав да ја гледам, а да ја симнувам од интернет ќе ми пројде меракот :D
     
  18. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    Сега ја даваат на FOX 3та сезона сабота и недела од 12:40 и 13:35 и после тоа 17:15 и 18:10
     
  19. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Сега гледам дека Пелант како Пател сум го пишала :tmi: кој знае каде ми бил паметот.
    За последниве епизоди можам да кажам дека претпоследната доста беше интересна. Среќа што оваа серија не е од оној вид каде главните фацки умираат, затоа што Арасту е стварно добар лик и ќе требаше со Кам заедно да плачам :| Интересно беше во секој случај. Но :!: последнава епизода крајно ме разочара. Не толку цела епизода колку крајот. Очекував и знам дека можат многу подобро, останав со подзината уста, чекав да има продолжение па дури и барав плус епизода на нет затоа што не можев да поверувам дека вака глупо ќе заврши сезона. Појавата на Пелант беше добра, на место, идејата исто добра, но откажување на свадбата ради него? Као он има сегде очи, па Бут не можеше да и каже на Боунс дека треба да се прават малку на Тошо во јавност :tmi: Не знам што да кажам повеќе. Можеби еден од најлошите краеви на сезона во ваквиот тип на филмови. Како да е госип грл бре :devil:
    Како за крај на сезонава, барем да се навратиме на стриптизот :geek:
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На G.G и figgiMK им се допаѓа ова.
  20. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    Да во право си дека многу глупо ја завршија сезоната ,ама Пелант знае како да те погоди посебно Сили многу ми е посветен на работата,на Бренан,Кристин и пријателите.А Пелант тоа добро го знае и затоа си играше така со него.