1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Коски (Bones) [Fox Crime]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Lov3, 17 август 2011.

  1. Lady-in-white

    Lady-in-white Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2012
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    53
    А каде можам да ја симнам серијата? Како? :$
     
  2. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    Ја обожавам серијава предобра е, :inlove: омилени ми се Бут и Хоџинс :D
     
  3. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    едноставно ја обожавам :inlove:
     
  4. marija-88

    marija-88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    26
    Едвај ја чекам 9-тата сезона :) Ги имам изгледано сите епизоди досега, ја обожавам :inlove:
     
  5. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    Почна 9-та сезона :rock: :party: :rock:

    I`d die for you
    I love you

    Колку моќни беа тие две реченици што и ги кажа Booth на Brenan, и таа пак се сомневаше во него. :o
    Ептен се чувствуваше напнатост на овие, уф тој Пелант што им направи. :swear:

    Добар почеток, интересна епизода, добро е што Бренан сфати измеѓу редови што сакаше да каже попот па одлучи дека нема да дозволи тоа што го направи Booth да им попречи на врската.
    А баш ми е мерак дека Пелант ги прислушуваше и сигурно ќе умре од мака дека не успеал да ги раздвоји, ќе му уштеди на куршум на Booth. :rofl:

    Колку сум се смејала на сцената кога адвокатката со лисици на раце пробува да си го допие мартинито :rofl:
     
    На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
  6. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Ах 8ма цела мие за гледање а веќе почна 9.та сезона...
     
  7. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Уф последнава епизода :sweat: Се изнадесија работи. А јас па цело време си мислев дека детективот стварно сменил страна :angel:
    Адиос Пелант
    [​IMG]
    Ама... ама... дали стварно е мртов? :D
     
  8. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    Уф
    кој психопат беше овој Пелант мило мие што конечно се решија од него не заслужи тој ништо повеќе освен мртов да е,па човекот уште и заљубен во Бренан.Добро му напрај Сили аста ла виста :) Сега на ред е свадбата по видените слики убава епизода ќе биде едвај чекам :clap:
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    9та сезона, конечно.
    [​IMG]

    Иако не сум многу емотивно поврзана со серијава, признавам дека пуштив некоја солза. Преубава епизода, one of the best.
     
  10. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.193
    Допаѓања:
    10.813
    Пол:
    Женски
    Епа на здравје нека ми е со новава епизода. Ме утепаа. |(
     
  11. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.470
    Допаѓања:
    17.430
    Пол:
    Женски
    Една од омилените серии на кои им се навраќам повторно и повторно. Моментално ја гледам 11тата сезона, 8ма епизода. Ќе ја завршам викендов и ќе ја почнам 12та, има некои 6 епизоди снимени до сега и е во тек. Па официјално завршувам и со сериите за подолго.
     
  12. parksey

    parksey Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2017
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    373
    Пол:
    Женски
    Booth e mazishte pravo :inlove:
     
  13. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.470
    Допаѓања:
    17.430
    Пол:
    Женски
    Да се цитирам затоа што имам грешка во пишаното. Не знам од каде ми е цифрата 6 како број на епизоди во 12та сезона. Како последна 12та сезона, има и 12 епизоди. Можеби затоа што почеток на март месец гледав торенти за Шерлок 4тата сезона, па паралелно гледав и за Коски и тогаш најверојатно биле објавени снимки до 6та епизода. Навистина не знам.

    Кога веќе повторно пишам во темава, да напишам мислење за последните две сезони. Бидејќи од почеток ја гледам серијата, знам како се одвива животот на ликовите.
    Во единестата сезона сторијата започнува со повторно враќање на Бренан и Сили во Џефесон и ФБИ. Хоџинс доживува несреќа, Кам раскинува врска, и има нов сериски убиец кој бара одмазда. Што е старт на дванаеста сезона. Бренан ќе изгуби родител. А ден после венчавката, институтот ќе биде во воздух, и Бренан ќе доживее траума.

    Искрено не сум задоволна од крајот. Сѐ беше струпано во една епизода, иако официјално е поделен во две. Немаше јасно доловена поента, измешани настани без подетален опис на случувањата. Малку сум разочарана, серијата заслужува подобар крај.