Коста Петров

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Bitter-Sweet, 23 април 2018.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.835
  Допаѓања:
  55.036
  Пол:
  Женски
  Барав ваква тема и не најдов.
  Сум ги меркала книгите на Петров но несигурно па не сум купила досега. Кога купувам книги сум многу пребирлива па понекогаш знам да разгледувам долго време а да заминам со празни раце. Ме интересира ваше мислење за неговите дела. Добри ли се, има ли некоја книга која посебно ви се допаѓа и ја препорачувате?

  Едит: Сега видов дека бил најчитан македонски автор во 2015 и во 2017 година и најпродаван во последните пет години. Тоа значи дека не би требало да се сомневам, нели? :)
   
 2. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.415
  Допаѓања:
  6.223
  Има психолошки книги. Ќе ти ја подигат самодовербата ако ги читаш моментално.