1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Костен

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Kukla994, 26 ноември 2014.

 1. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.661
  Допаѓања:
  46.930
  Барав пребарував не најдов ваква тема а би сакала да има.(доколку има а не сум видела се знае каде му е местото;))
  Дали и колку го сакате костенот?

  Еве јас да кажам дека костенот ми е омилен кога е печен но го сакам и варен,исто така ја лупам лушпата и тоа кадифенцето на него и така го грицкам ммм.:)
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 2. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.158
  Допаѓања:
  922
  Пол:
  Женски
  Јас многу го сакам сега на есен и преку зима кога е студено многу ми е убав печениот костен да со го грицкам полека со уживање!:l:Исто и варените костени ми се многу убави и сочни за јадење преку есен и зима кога е студено да си го јадам полека со уживање!:l:ММммммммммммм костените се прекрасно нешто за јадење и кога се печени и кога се варени,прсти да излижеш!:l:
   
 3. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Женски
  Многу сакам, печени, ммм...
   
 4. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.661
  Допаѓања:
  46.930
  Dobro a nikoj drug li ne saka kosteni osven nie:?:? Ili nikoj ne ja primetuva temava♡? Se izvinuvam za lat od mob sum
   
 5. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.552
  Допаѓања:
  128.453
  Пол:
  Женски
  обожавам костени. Не се лоши и варените али печените ги обожавам.

   
  На atala и Kukla994 им се допаѓа ова.
 6. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.235
  Пол:
  Женски
  Костени сакав се додека мм не донесе тазе набрани. Ги ставив во шпајзот во пластичен сад. Од нив излегуваа црви како од хорор филм. Од тогаш (три години) костен не сум каснала.:|
   
 7. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  9.040
  Пол:
  Женски
  Многу јадам костени :D:D:D
   
 8. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.265
  Како е тоа можно? Во пластичниот сад ги имаше оставено подолго време или? :?:
   
 9. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.098
  Допаѓања:
  6.188
  Пол:
  Женски
  Јас сакам костени. Од дете ги јадам. И варени а и печени знам да си купам од некој плоштад. :)
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.339
  Допаѓања:
  64.022
  Пол:
  Женски
  И печен не е лош, но кога е варен не можам да престанам да јадам.
   
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.386
  Пол:
  Женски
  Не јадам костени.
   
 12. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Ммм..највкусното нешто !!!
   
 13. marich

  marich Активен член

  Се зачлени на:
  3 април 2015
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
  ГИ САКАММ Печени и да има кој да ми ги излупи, претежно баба ми :D:inlove:
   
  На BoyL и gentle.girl им се допаѓа ова.
 14. Ana Marija 1

  Ana Marija 1 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2015
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  6.892
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам и варени и печени.
   
 15. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  5.360
  Пол:
  Женски
  Obozavam kosteni....peceni.Mozam kilnici sama da izedam.Mnjam
   
 16. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.686
  Пол:
  Женски
  Преубави ми се, редовно купувам во сезона, печени на плоштад и варени дома, секако се вкусни, а и здрави, содржат многу хранливи состојки и добри се за дигестијата.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 17. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  619
  Допаѓања:
  459
  Пол:
  Женски
  Zimata ja sakam radi niv
   
 18. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  3.335
  Допаѓања:
  31.020
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам печените костени.
   
 19. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.595
  Допаѓања:
  23.883
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам . Варените посебно . Никогаш не купувам , сами ги собираме со мм над викендичката имаме тони дрва . Не купувам , бидејќи има многу луѓе што продаваат секакви костени , од лоши полоши , треба човек да си имаш што знаеш дека се труди секогаш да има најдобри костени . А и кога имам прилика да си соберам сама , зошто да купувам нели :) . Инаку , по тетовски ги викаме коштање :D .
   
  На Queen8 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.686
  Пол:
  Женски
  Тетовските костени се најубави.
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.