Кошарка

Дискусија во 'Спорт' започната од Angelche, 22 мај 2011.

 1. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Нема одмор. Оваа недела, овде во Струмица против Ролинг, а следната одиме во Велес. ;)
   
  На AquaBlue му/ѝ се допаѓа ова.
 2. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Изгледа дека оние од Ролинг се плашат од нас. :lol: Не сакале да играат против нас. Па, нека. Нели, кој не се бори, губи. :D
   
 3. AquaBlue

  AquaBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  572
  Како може да не сакаат :^) Освен ако тоа било пријателска, па ја откажале :?:
  Конечно ние во Недела играме 5то коло од Езерска Лига, против Кичево :whew:
  Поим немам за кое место ќе се бориме, утре треба тренерот да ни каже на тренинг :devil:
   
  На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.736
  Пол:
  Женски
  Јас тренирав 3 ипол години, и решив пак да се запишам. 8) :D
  Па ќе ви пишувам и јас во темава.. :geek:
  :*
   
 5. AquaBlue

  AquaBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  572
  Јеии :clap: Кажувај во кој клуб, да закажуваме пријателска :D
  Инаку морам да се пофалам дека сум избрана за најдобар стрелец :wasntme:
  По заслуга на брат ми и неговите другари :lol: Наместо друго девојче (кое порано тренираше и беше премногу јако, ама заради повреда се отпиша, и дојде само на утакмицава да игра), ме запишале мене ]:) Јаоо :devil:
   
 6. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  Mакедонска Фудбалска Репрезентација

  Оффтопик е ама на која програма ги гледаат натперварите на Перо Антич? Гледам на фб раздвижено е од македонски фанови ама срам ми е да се избацам на која програма или линк ги гледаат натпреварите. Дали некој знае да каже, од каде и јас да ги следам утакмиците? :wasntme: :D
   
 7. kosarkaaa

  kosarkaaa Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  5
  Ќе можете да ми кажете во кои клубови тренирате, бидејќи сакам и јас да се запишам, но незнам кој е навистина добар клуб. Имам тренирано неколку месеци, али ништо од тој клуб не го бидува и се отпишав. Сеа сакам да се запишам навистина во некој квалитетен клуб <3 . Иначе од Скопје сум :)
   
 8. AquaBlue

  AquaBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  572
  За Скопје незнам, ама за мене мојот клуб е најјак :muscle:
  Најпрво кога се запишав, бидејќи поим немав од кошарка, бев во најслабите. И јас мислев дека мојот тим не го бидува за ништо, утакмици имавме едвај 3 во месецот. Ама со напорна работа и со многу пот, сега сум во најјаките и играм во лига. ;)
  Муабетов ми беше, колку и да бараш добар клуб а тебе не те бидува, џабе ти е се ;)
  Можеш и во МЗТ да се запишеш, ама ќе си бидеш на резервна клупа, само ако не те бидува ;)
  Запиши се во било кој, тебе што ти е по мерак, што имаш другарки или пак го фалат тренерот, и вежбај, напорно вежбај, еден ден може ќе играш за најјакиот тим ;)
   
  На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.486
  Пол:
  Женски
  Јас тренирав во Ангели,во Драчево 1 година,и се отпишав дека немав многу време,многу обврски имав..
   
 10. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.842
  Допаѓања:
  24.577
  Пол:
  Женски
  http://bit.ly/1dEw0RE
  Леле Господи како се израдував ко недоветна :D
  Многу сакам кошарка,а посебно НБА лигата и тоа Лејкерси! :$
  Недела ќе играат со Торонто во 19 часот на Спорт клуб каналот и ќе си гледам...така Лејкерс:нема страв-нема солза! 8)
  Јо брооо 8) :emo:
   
  На Kaylie му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kosarkaaa

  kosarkaaa Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  5
  AquaBlue немам другарки што сакаат спорт, јас сум единствена :'( . А иначе ме бива за кошарка, сакам средно да одам на спортска академија, поради тоа и барам добар клуб. :)
   
 12. AquaBlue

  AquaBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  572
  Епа тогаш договори се со твојот наставник (или наставничка, небитно) по Физичко, тој сигурно има колеги кои се тренери, или пак кои можат да најдат добар клуб. Кажи му дека имаш талент и желба да постанеш нешто, сигурно ќе ти помогне ;) Да знаев некој добар клуб во Скопје, ќе ти препорачав, ама незнам. Инаку има само еден најдобар клуб :l: К.К СТАРС :l:
  Со каква душа чекам Февруари па да почнам повторно да одам на тренинзи...

  Едвај чекам повторно да го слушам тренерот како се дере на цел глас „Ене ја Акуа во контра, ајде Акуа, до крај, до крај, Бравооо Акуа !

  Едвај чекам кога на тренинг, ден пред утакмица, тренерот ќе каже „Прва петорка сте *име*, *име*, *име*, *име* и Акуа“.

  Едвај чекам да го слушнам гласот на нашата навивачка група кога ќе дадам кош „Алееееееееее, браво Акуаа“.

  Едвај чекам повторно да го слушнам тренерот како ни кажува „Утре ќе одиме Тетово на утакмица, во 13:00 часот сите да сте пред сала“.

  Едвај чекам да ги гледам реакциите на поголемите од нашиот тим кога ќе дадам кош против некои појаки „Браво Акуа, дај си пет, да пукне, продолжи така“.

  Едвај чекам повторно да ги видам соиграчите од најдобриот, еден и единствен К.К СТАРС :l:
   
 13. kosarkaaa

  kosarkaaa Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  5
  ќе зборувам со наставникот :) ... и јас чекам да дојде тоа време еден ден и да играм за некој јак клуб... те поддржувам во се што кажа :)... Многу сакам да отидам во америка, а и имам можности зашто таму имам блиски роднини, таму е и братучед ми, а он студира за тренер по кошарка а воедно игра и за колеџот, па од кај знам може ке се пробиjам, надежта последнa умира :D ... многу сакам да станам успешен спортист, најголема желба во мојот живот :inlove: :rofl: ... инче фала ти
   
  На AquaBlue му/ѝ се допаѓа ова.
 14. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Пријателска требаше да биде. :D
  Малку доцнам со одговорот.
   
  На AquaBlue му/ѝ се допаѓа ова.
 15. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.842
  Допаѓања:
  24.577
  Пол:
  Женски
  За Лејкерси кошаркарките :inlove:
  [​IMG]
  :emo:
   
 16. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  Кошарка ми е омилен спорт секогаш играм
  омилен тим ми е Оклахома Сити Тандерс..Ги обожавам Кевин Дурант и Расел Вестброк :rofl: :*
   
 17. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.842
  Допаѓања:
  24.577
  Пол:
  Женски
  За љубителите на Лејкерси,а и ако има и на Чикаго...
  Вечер на Спорт клуб каналот во 21:30 часот ќе се игра натпреварот Лејкерси-Чикаго.... ;)
  А за All Star,то е на 17 февруари во 02:00 часот исто-на Спорт клуб каналот 8)
   
 18. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Денес имаме натпревар...
  Решив да одам до школското игралиште малку да повежбам бидејќи сум ужасен стрелец. Па некако ми успеа да погодам 9 од 10 фрлени топки. Аха, не сум била баш до толку ужасна. Фино.
  А сега посакајте ми среќа бидејќи многу ќе ми треба.
   
 19. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.407
  Пол:
  Женски
  Кошарка почнав да тренирам од инат на себе си. Затоа што не бев добра во кошарка и се пишав на тренинг и имам подобрување да се пофалам :D
   
 20. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  ...и го сменив клубот. Сега сум во Ролинг.
  Причината беше тоа што тренинзите карате и кошарка ми се поклопуваа.
  Епа, многу сум позадоволна од овој клуб.
  Стариот клуб сепак беше најлош во Струмица.
  Овде има повеќе тимска игра, за разлика од стариот клуб.

  Да се пофалам, како на братучед да ви се пофалам (к-15 - циганка), мислам дека многу напреднав.
  90% од фрлените топки ги погодувам, што и не е така лошо. :angel: :D
  „Скинала конци“ циганката моја драга, која ме фалеше. :D :P

  Дефинитивно омилен тимски спорт ми е кошарката. ;)