Кошули

Дискусија во 'Мода и стил' започната од annnni, 26 јуни 2010.

 1. Biggie

  Biggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  62
  Не ги разгледав сите, ама тие што ги видов ептен ми се допаднаа.
   

  Прикачени фајлови:

  • kosula153.jpg
   kosula153.jpg
   Големина на фајлот:
   24,8 KB
   Прегледи:
   533
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 2. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Романтично и слатко :)
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lilly8

  Lilly8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  288
  Колку се убавкии :inlove:
   
 4. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На HeartlySmile му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ivu4

  Ivu4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  41
  Не носам многу кошулчиња,но видов што сте оставале слики има многу убави :inlove:
   
 6. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Еве и од мене многу ми се типски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 7. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  66
  На SanjaKirchner му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.768
 9. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.029
  Обожавам цветни, сакам со линии или некаков дезен, мразам карирани. Инаку, од моите омилени кошули
   

  Прикачени фајлови:

  • 000_0008.JPG
   000_0008.JPG
   Големина на фајлот:
   342,1 KB
   Прегледи:
   357
  • 100_0630(2).jpg
   100_0630(2).jpg
   Големина на фајлот:
   211,7 KB
   Прегледи:
   357
 10. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.690
  Допаѓања:
  3.670
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   15,5 KB
   Прегледи:
   343
  • 2 (18).jpg
   2 (18).jpg
   Големина на фајлот:
   18,2 KB
   Прегледи:
   343
  • 2 (22).jpg
   2 (22).jpg
   Големина на фајлот:
   33 KB
   Прегледи:
   343
  • 2 (53).jpg
   2 (53).jpg
   Големина на фајлот:
   28,6 KB
   Прегледи:
   343
  • tuyiyui.jpg
   tuyiyui.jpg
   Големина на фајлот:
   17,2 KB
   Прегледи:
   343
 11. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.601
  Допаѓања:
  232.553
  Секоја девојка има своја слабост, тасни, обувки, накит...моја слабост се косулЧињата :rofl:
  во разлиЧни модели, бои, марки.....за секоја пригода.
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_3568.JPG
   IMG_3568.JPG
   Големина на фајлот:
   56,8 KB
   Прегледи:
   873
 12. Miss.Waldorf

  Miss.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  16
  Баш сакав една црвенка со бело да си купам =)
   
 13. Sunlight

  Sunlight Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  39
  Мислам дека кошулчињата секогаш ќе се во мода а ги има во толку многу изданија, бои, должини :) Исто така се доста практични затоа што можат да се носат за на работа, училиште, плажа, излегување..
   
 14. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Идеи од мене.. ;)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На koritsaki, PinkPanterka и Hipica им се допаѓа ова.
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.768
 16. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
 17. LetsTalkFashion

  LetsTalkFashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  878
  кошулите се во тренд да и дефинитивно носам многу
   
 18. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  ^ не се во тренд, туку се безвременско парче облека.


  Инаку за следнава сезона мора да набавам некое кошулче во јака боја и асиметрично, напред пократко, назад подолго.
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  На Oxymoron и LetsTalkFashion им се допаѓа ова.
 19. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  6.790
  Пол:
  Женски
  Носам кошулчиња и ги обожавам премногу, забележав убави моделчиња а и се инспирирав да си купам некоја новичка :lol: за да си ја освежам колекцијата од кошулки.
   
 20. Monique995

  Monique995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  201
   

  Прикачени фајлови:

  • hmprod.jpg
   hmprod.jpg
   Големина на фајлот:
   129,1 KB
   Прегледи:
   322
  На LetsTalkFashion му/ѝ се допаѓа ова.