Кошули

Дискусија во 'Мода и стил' започната од annnni, 26 јуни 2010.

 1. soncenceto.matea

  soncenceto.matea Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  50
  Сакам кошулчиња во разни бои!
   
 2. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.049
  [​IMG]

  Сакам нешто комотно а не да сум како селско дете за на вакцина. Нешто поопуштено, во што ќе се чувствувам пријатно...
   
  На Libera му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MissBreezy

  MissBreezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
 4. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.049
  Нешто што би носела.

  [​IMG] [​IMG]
   
 5. Youlen

  Youlen Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  194
  Девојки пишав и во темата Каде да купам, па ајде и овде да постирам можеби ќе се најде некој..Значи каде можам по Скопје да најдам ваква тексасна кошула, само да не е Манго пошто 2500 ден јок :x
   

  Прикачени фајлови:

  • teksas.jpg
   teksas.jpg
   Големина на фајлот:
   257,5 KB
   Прегледи:
   421
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.768
 7. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.049
  [​IMG]
   
  На belieber му/ѝ се допаѓа ова.
 8. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.049
 9. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.443
  Допаѓања:
  2.635
  [​IMG]
   
  На gossip-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.033
  Сакам кошули, сакам покомотни не сакам залепени за мене нешто како на сликиве :)
   

  Прикачени фајлови:

 11. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.049
  [​IMG]

  [​IMG]

  Бело опуштено кошулче.
   
  На AlanisM, SuperGirl24 и mime87 им се допаѓа ова.
 12. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.929
  Допаѓања:
  6.395
  Пол:
  Женски
  прекрасно и преубави комбинации :inlove:
   
  На AlanisM му/ѝ се допаѓа ова.
 13. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  Сега за пролето/лето си купив две нови, што мислите добри се? :)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На IiVvIii и mamita им се допаѓа ова.
 14. Saani

  Saani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  37
  Имам една зелена, а иначе сакам да носам кошулчиња :lol:
   
 15. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Јас имам слична на таа првата, добра ти е, убавка е. ;)
   
 16. smiley-12

  smiley-12 Активен член

  Се зачлени на:
  14 април 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Сакам кошули <3
  Имам карирани...разни ...
  Многу си ги сакам... :P
  Тренд се оваа пролет... :)
   
 17. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.953
  Допаѓања:
  30.280
  Пол:
  Женски
  со здравје да си ги носиш дечко да ти ги соблака што би рекла другарка ми :P
  преубави ти се и двете а втората посебно ми се допага... дали може да ми кажеш од каде ти е и колку пари е пошо одамна барам некоја таква во интересна боја...фала однапред :)
   
 18. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Не носам многу кошули, ама си купив една карирана слична како сликата шо е погоре, само на лилавкасти нијанси :) Има и коланче малечко за да го врзиш во панделче :lol:
   
 19. Miss.Ricci

  Miss.Ricci Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  5.740
  Пол:
  Женски
  Имам доста кошулчиња, во повеќе бои, различни стилови. Нај удобни ми се.
  Мислам дека се безвременски и никогаш нема да излезат од мода. Чист пример ми се другарките кои комбинираат кошулчиња што ги носеле нивните мајки, тетки-бидејќи воопшто не се разликуваат од денешните.
   
 20. Heidy

  Heidy Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  многу се убавииииии,кај да најдам кажувајте :D