Кошули

Дискусија во 'Мода и стил' започната од annnni, 26 јуни 2010.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  црната
  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Еве модели и од менее :D
   

  Прикачени фајлови:

 3. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  346
  Многу ми се шик и ми преовладуваат низ гардеробата.
  Имам и подолги и кратки, стандард бела, розева и сива, карирани, со коцки и една со цветчиња.
  Ги комбинирам со фармерки и џемперче, во сукња и откопчени над рамбовка.
  Кога не знам што да облечам, а сакам да изгледам едноставно,а елегантно-ова ми е полн погодок.
  Најубава ми е тексасната, која ја носам со панталони во боја.
   
 4. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.835
  Допаѓања:
  7.714
  Кошулите може да се носат со здолништа, панталони, фармерки, хеланки, а нивната прилагодливост е нивна најдобра карактеристика.
  Оваа есен, кошулите се неопходни во секоја комбинација.

  Носите ли кошули, за секаква пригода или само кога треба свечено да сте облечени?
  Јас обожавам кошули, но немам многу парчиња во мојот плакар. ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • 1-3.png
   1-3.png
   Големина на фајлот:
   529,4 KB
   Прегледи:
   972
  • 1-5.png
   1-5.png
   Големина на фајлот:
   202,6 KB
   Прегледи:
   972
  • 1-19.jpg
   1-19.jpg
   Големина на фајлот:
   52,2 KB
   Прегледи:
   972
  • 1-34.jpg
   1-34.jpg
   Големина на фајлот:
   43,1 KB
   Прегледи:
   972
  • JG81NU7L.jpg
   JG81NU7L.jpg
   Големина на фајлот:
   25,7 KB
   Прегледи:
   972
  На MarchelineAmaru и Truthful.Lies им се допаѓа ова.
 5. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.527
  Допаѓања:
  9.343
  Премногу сакам а имам дури една. Која иронија :x
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 6. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.835
  Допаѓања:
  7.714
  :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Gi.ir.ll, MarchelineAmaru и candise20 им се допаѓа ова.
 7. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  ги обожавам и имам доста кошули
   

  Прикачени фајлови:

  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 8. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Имам многу кошули во најразлични бои и дезени.
  Таков ми е стилот и многу ги сакам бидејќи лесно се комбинираат - со џемперче, болеро, марама, некое парче накит, каиш... Имам кратки кошули, долги, со кратки ракави, со долги ракави, без ракави, симетрични, асиметрични, еднобојни, повеќебојни, карирани...
  Пред некој месец најдов пакет со стара облека од мајка ми во која имаше преубави кошули. И ниту една не беше обична, туку сите беа украсени со везени цветови, чипка и имаа „руски крагњи“. Душата им ја извадив од носење :wasntme:
   
  На Cacy, pamelche, anabel-a и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  346
 10. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  Обожавам кошули од проста причина што можам да ги искомбинирам со било што. Имам најразлични кошули во секакви бои, е сеа проблемот е што сум мн зимурлива и нема да можам да ги носам овој период али ќе ја почекам пролетта :D
   
 11. Moretti

  Moretti Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  1.051
  Ги обозавам посебно карираните :P
   
 12. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.082
  Ги обожавам :inlove: Ептен се добри за есен-пролет т.е. меѓусезона ,многу се комотни,убави на изглед...Особено ми се допаѓаат карирани,тричетврт,со каиш на половината
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 13. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Oбожавам да носам кошули.Имам неколку и ѓи носам за училиште,а некои за излегување.
   
 14. Cinderella11

  Cinderella11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  51
  Сакам да носам кошули,но сепак немам многу во мојот плакар.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 15. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.248
  Допаѓања:
  1.322
  Ги имам полно ,и брендирани и од анонимни марки .
  Најдрага ми е една долга сина,со каивче е и многу убави ми прилега.
  Ги сакам и карираните кошули ,имам три со кратки ракави и една со долги (оваа ми е шиена ).
   
 16. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  663
  Имам повеќе кошули,и многу ги сакам! :)
   
 17. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  663
 18. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Сите се убави ми се допаѓааат :lol: :lol:
   
 19. cucii...ii

  cucii...ii Активен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  11
  Обожавам :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 20. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.806
  Допаѓања:
  29.255
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На crazylady и anabel-a им се допаѓа ова.