1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која ви е омилена раса на куче?

Дискусија во 'Дом' започната од Doberman, 17 септември 2011.

 1. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Невидов ваква тема, а веројатно секој има по некоја раса на куче која што му е омилена, па кажете си го вашето мислење...
  Добро би било и да ставате слики од расата што ви се допаѓа :)

  За мене мислам дека сите знаете - Доберман

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Safira26, Dobie, Pufchence и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Која ви е омилена раса на куче ?

  Германски овчар и шарпланинец, тие две, а и лабрадор.Толку, ма сите животинки ги сакам :angel: :inlove: :D срцки се сите :D ги обожавам :inlove: иако убави се и доберманите, ама сепак овие три што ги споменав.
   
  На Leona.L, flowerly и Pepa12 им се допаѓа ова.
 3. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Која ви е омилена раса на куче ?

  Мопс и Малтезер. :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На zalosna и Leona.L им се допаѓа ова.
 4. Boka.A

  Boka.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  10
  Која ви е омилена раса на куче ?

  Сите :D :D :rofl: :rofl:
   
  На Pepa12 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Која ви е омилена раса на куче ?

  west highland terrier- Westie.
  Си имам вакво златце дома, само што уште е бебче од 5-6 месеца и е малецко. :inlove:
  Дефинитивно една од омилените раси.


  [​IMG]

  [​IMG]
   
 6. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Која ви е омилена раса на куче ?

  Кокерите ми се наомилена раса- премили ми се и преубави :)

  [​IMG][​IMG]
   
  На ana-banana, mims-89 и Alanna им се допаѓа ова.
 7. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.602
  Пол:
  Женски
  Која ви е омилена раса на куче ?

  Чивава и пинч! Како стограмци се,ама ептен ми се интересни!
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На elenkata20, zalosna, firequeenn и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.822
  Која ви е омилена раса на куче ?

  Кокер Шпаниел!
  [​IMG]

  Златен Ретривер!
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Очигледно е дека омилени ми се кученцава со големи ушиња(како косичка што им доаѓа :wasntme: )
  :lol:
   
  На Karamella му/ѝ се допаѓа ова.
 9. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  655
  Која ви е омилена раса на куче ?

  Померанец, самојед.

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Pufchence, betty-boop-bt и Cynthia им се допаѓа ова.
 10. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Која ви е омилена раса на куче ?

  Померанец ♥♥♥
   
 11. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  635
  Која ви е омилена раса на куче ?

  Пекинезер
  Кокер Шпаниел :$
  Златен Ретривер
  Пинч
  и сите што се буцкасти за да можам да ги изедам :D
   
 12. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.115
  Допаѓања:
  20.936
  Пол:
  Женски
  Која ви е омилена раса на куче ?

  Хаска (со плави очи ) и сибирски самојед :inlove:
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 13. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.149
  Која ви е омилена раса на куче ?
   

  Прикачени фајлови:

  • ргт5.jpg
   ргт5.jpg
   Големина на фајлот:
   6,8 KB
   Прегледи:
   380
 14. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Која ви е омилена раса на куче ?

  Хаска и далматинец :inlove: :inlove: :inlove:
   
 15. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
 16. redridinghood

  redridinghood Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  8
  Која ви е омилена раса на куче ?

  [​IMG]
  Златен ретривер дефинитивни :D
   
  На BELONG69 и White-Lady им се допаѓа ова.
 17. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  2.036
  Која ви е омилена раса на куче ?

  сите си ги сакам, ама омилени ми се Германски овчари :inlove:
  [​IMG]
   
 18. simon4etooo

  simon4etooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  186
  Која ви е омилена раса на куче ?

  Многу сакам кучиња, ама самоједите се преубави и многу ги сакам :l:
  :l: :l: :l: :l: :l:
   

  Прикачени фајлови:

 19. Sunlight

  Sunlight Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  39
  Која ви е омилена раса на куче ?

  Откако го гледав филмот Hachi: A Dog's Tale дефинитивно Акита е раса на куче што сакам да го имам :) :)
   

  Прикачени фајлови:

  • akita1.jpg
   akita1.jpg
   Големина на фајлот:
   18,4 KB
   Прегледи:
   345
  На IvanaJenner, Madonna, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Која ви е омилена раса на куче ?

  [​IMG]
  Малтезер
  [​IMG]
  Ирски сетер
  [​IMG]
  Златен ретривер
   
  На irenna му/ѝ се допаѓа ова.