1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која девојка мажите тешко ја забораваат и обратно?

Дискусија во 'Сингл' започната од m.m.5, 28 мај 2012.

 1. m.m.5

  m.m.5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  8
  Сите ке речете оние кои најмногу сме ги сакале…
  Но,споделете ги вашите мислења, лични искуства ,туѓи искуства на оваа тема.
  Дали ви оставаат подлабока трага оние кои ви удоволуваат,ве опсипуваат со љубов и внимание, или можеби оние поладните, кои ве повредиле или воопшто не сте можеле да ги имате …
   
 2. H.VAGA

  H.VAGA Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.604
  Допаѓања:
  5.428
  онаа која не можеле да ја имаат а ја посакувале
   
  На lothen, Писана, Limpan и 10 други им се допаѓа ова.
 3. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.122
  Пол:
  Женски
  Онаа/оној кој што го има токму тоа што и е’/му е’ потребно на другиот.
  Баш таа енергија да го живне што би се рекло човека. Или имал потреба од неа и бил свесен или воопшто немал поима дека има потреба, ама му се појавила за да го разбуди де - му требала. :D
  Не е до повредувањето. Повредувањето е само дел од сета таа енергија што постои меѓу двајцата и не може без неа, без тоа. Однапред е некако определено дека со одреден тип на луѓе, човек ќе се поврзе далеку повеќе одошто со други. Некои ќе се спојат за да се разделат и да научат,некои ќе се спојат за да останат еден покрај друг, некои никогаш нема да научат, а сосем десети ќе си се затворат, дал сами со себе и во себе или сами, а покрај некого.. жално. Али не само тоа, како завршуваат некои од таквите „љубави“, но пожалното е што се некако ко, однапред програмирани :D
  Да објаснувам подетално би ме помислиле за луда. ]:) :P :emo:
  И, богами не сте далеку од вистината де. цц
  Таков шаманизам ме има фатено што да правам.. цц
   
  На do-re-mi, thelittle17, srcekrsacka и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Leika

  Leika Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  49
  Онаа со која никогаш не знаат на што се ... уште подобро ако таа игра топло-ладно ама не се форсира туку тоа и е вродено, едноставно некогаш е слаба и прави нешто што во моментот му представува задоволство во друг пак му се спротиставува и воопшто не и е гајле дали ке го изгуби битно ке си тера по нејзино бидејки знае дека е во право ... иако тоа е релативно и зависи од машкото, иако звучи клише, сепак самодовербата кај една девојка е нејзиното најсилно оружје (да биде нежна да дава љубов, да знае што сака но и да каже НЕ ако тоа го сака, со кратко објаснување за да не го повреди ) а стравот и слабоста се забележуваат на километар, затоа и најчесто девојките се искористувани, а вредностите на жената денес се намалени .... ако некоја има цврст став, тоа држи и следи :inlove: секако :D
   
  На Писана, soffce, enca.69 и 3 други им се допаѓа ова.
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  па судејќи по мажите, онаа што добро ги обработила :lol: :lol: :lol:
   
  На lothen, thelittle17, COollLady и 10 други им се допаѓа ова.
 6. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.370
  Сами си прашувате сами си одговарате што сакаат мажите, браво бе сѐ знаете :D
   
  На SexyDecko, MeAfterYou, Maya the bee и 22 други им се допаѓа ова.
 7. duduk

  duduk Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  9
  ц ц ц :D па индивидуално е тоа кај секого темите во оваа категорија ви се јооој :D a одговорите тек ајме мени xD
   
  На Maya the bee и TheIdealMe им се допаѓа ова.
 8. H.VAGA

  H.VAGA Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.604
  Допаѓања:
  5.428
  девојката треба да има цврст карактер за друг да ја почитува.ако плаче и го моли тој ќе ја шутне како да не ни постоела.сум слушнала мислење дека ако била добра во кревет не можел да ја заборави.е како не ќе си поигра некоја вечер со неа а потоа ќе си најде подобра.треба да знае добро да го изигра и да не мисли дали ќе ја остави или не па тогаш да видам дали ке ја заборави.
   
  На Kiki1808 и srcekrsacka им се допаѓа ова.
 9. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Секој/а кој не е повеќе дел од животот, се заборава со тек на време и други луѓе... само, некои си ласкаат дека се незаборавни. Колку побргу се сретне партнер кој ќе го засени претходниот, побргу и понеповратно се паѓа во заборав.

  И ако нечија најголема желба и амбиција е да изгради бесмртност во нечии спомени (без разлика дали како кучка или светица), наместо да ја гради врската, алал да и‘ е на паметот...
   
  На stejsi2005, kjukli, thelittle17 и 14 други им се допаѓа ова.
 10. woow

  woow Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  88
  Јас мислам дека на ова прашање треба да одговорат машките :D да не си даваме само претпоставки.
   
  На New York13, LiLPixiEe, srcekrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Gosling

  Gosling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Машки
  Јас сакам да прашам која е целта на прашањето ?
  Што одкако ке го дознаеш одговорот ?
  :^)

  И ке пробам да ти одговорам со првото што ми падна на памет... таа со која имаат поминато многу убави моменти заедно.
   
  На Вештица©, Maya the bee, strawberry06 и 10 други им се допаѓа ова.
 12. trtla

  trtla Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  71
  премногу добро за да биде вистинито!!!!не верувам во машка искреност!!!
   
 13. m.m.5

  m.m.5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  8
  Ја видов темава на странски форум имаше интересни мислења, па ете ми текна тука да ја отворам... таму никој не се побунил ама еве кај нас мора.
  Пишав секој да си каже негово искуство, форумов служи за разменување мислења , не побарав јас совет за моја ситуацијаа,не ми менуваат мене одговорите ништо ;)
   
 14. Gosling

  Gosling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Машки
  :D
  Напротив, јас мислам дека е многу логичен одговор... а мене немора да ми веруваш затоа што не ме ни познаваш ама еден ден сигурно ке најдеш некој на кого би му верувала :wasntme:

  Немав намера да се бунам, само прашањето ми се виде многу безцелно некако :?:
   
  На Maya the bee му/ѝ се допаѓа ова.
 15. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Интересен факт, ама според моето искуство, онаа која им покажала дека и те како може и без нив. Ниедно машко не сака очајна плачка која ќе го моли да не раскинат. Кога жените ќе покажат дека можат без мажите, тогаш тие сфаќаат што и колку изгубиле.

  За жените - оној кој им пружил многу убави спомени, кој бил внимателен и грижлив. Дел од женската психологија (барем од мојата) покажува силна желба да се биде пазен и тинтран од мажот како да си му капка вода на дланка. Е јас и повеќето жени од моето опкружување, таков маж не забораваме лесно.

  Е заради овие работи јас не ја почитувам голем дел од американската филмска продукција (со исклучоци на навистина квалитетни филмови за кои сум дала и рецензија на форумов). Во повеќето од нив, мажите не можат да заборават некоја тешка к**ва што си поиграла со нив, ги изневерила, а сепак ја оставаат сегашната супер девојка за да и` се вратат нејзе. Фините девојки вака лесно се разочаруваат и мислат дека го немаат она што им треба за да останат подолго во мозокот и срцето на еден мажи и тука почнува скршнувањето од добриот пат.
   
  На thelittle17, srcekrsacka, Lux и 2 други им се допаѓа ова.
 16. jonnyo

  jonnyo Активен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  15
  Онаа која стварно ми значела. Нема врска дали била плачка, ваква таква онаква.
   
  На New York13, Vladus, srcekrsacka и 2 други им се допаѓа ова.
 17. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.807
  Допаѓања:
  52.964
  Бидејќи темава е -и обратно- па валјда може и ние жените да си кажеме :wasntme:
  Нема врска каков бил човекот, карактерно и физички. Она што нема да го заборавам е како некој направил да се чувствувам. Нема да го заборавам оној покрај кој сум се чувствувала неповторливо, преубаво, единствено. Зад себе имам само долги врски, па некако тешко му доаѓа да кажам дека не се сеќавам на луѓето, сепак сум била подолго со нив.
  Но, она што никогаш нема да го заборавам, се моментите, чувствата. Па пример, она што нема да го заборавам не е поврзано со дечко, туку со другар. Нема да заборавам како се чувствував додека игравме весело цела ноќ и скроивме филм за другарка ми. Нема да заборавам, како во првото најголемо пијанство, се смеевме и ја исмевавме мојата најголема симпатија од средно, а и муваторот на другарка ми :wasntme: . И нема да заборавам како се чувствував тогаш, повеќе од тоа што нема да го заборавам него. Ако не го видам цел живот, ќе избледат сеќавата за него, каков бил, каков е, но ќе остане чуството од убавите моменти, кога сум се осеќала баш незаборавно :)
   
  На Naked Gun, thelittle17, srcekrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.008
  Допаѓања:
  198.817
  Пол:
  Женски
  Не сум компетентна да зборувам од машка гледна точка, па затоа ќе си кажам за мене. Сето она што поминало, низ кое јас сум поминала со мажите, ми останало во спомените - ама сигурно не до тој степен да не можам да заборавам некого или она што сме го поминале - таков нема, ако имало, сигурно уште ќе сум била со него. И најнежен, и најдобар, и најмногу да ме сакал, и сексот да ни бил одличен - штом поминало и веќе не сме заедно, имало сигурно силна причина за тоа, посилна од сето она што го набројав претходно, односно, од сето она што ми е важно кај мојот партнер. Што значи - нема зошто посебно да го паметам и да си го комплицирам животот со тоа.
  Да расчистиме - не е дека не се сеќавам на бившите - секој од нив оставил трага во мојот живот, искуството со нив придонело да се изградам како личност и да осознаам што сакам, ама да не можам да ги заборавам и да ми влијаат на сегашноста - до толку не :!: Барем ниеден посебно не се истакнал.
   
  На srcekrsacka, babybelle, Theodora и 5 други им се допаѓа ова.
 19. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Предлагам персоната да си направи листа со критериуми, да ја пополни и да гласа ако веќе се двоуми и таа со највеќе штикли да биде таа :rofl: шала на страна, според мене таа што му оставила наааајголем впечаток од повеќе аспекти, од убавина, сексапил до карактер, однесување, односот што се изградил меѓу него и неа...абе како и да гледаш колку и да вртиш-сучиш пак една ќе биде.
   
 20. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Во машка искреност, во женска искреност, во кучешка, во мачешка искреност... |( Човечка искреност? :?:

  Не знам за момците, а искрено, мислам дека потешко ги забораваме оние со кои сме поминале повеќе време.. :)