1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која девојка мажите тешко ја забораваат и обратно?

Дискусија во 'Сингл' започната од m.m.5, 28 мај 2012.

  1. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Јас сепак мислам дека не ја забораваат онаа која не успеале да ја имаат целосно, можеби онаа која си поиграла со нив :) мислам дека за таа таквата секогаш би имале ете некакви си чувства :)
     
    На lothen и Βικτωρία им се допаѓа ова.
  2. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Еднаш една моја тетка(братучеда на мајка ми ми рече): мажите тешко ја забораваат онаа која им оставила многу работи сокриени т.е онаа со која немале ништо, а требало да имаат односно таа која ги оставила. :^)
    Колку е ова точно не знам треба да го прашате типот кој требаше да ми биде дечко, а не ми беше затоа што тогаш си фатив друг дечко. (иако беше додека бевме сеуште неискусни тинејџери сигурно ме памети како немоѓуќа мисија)
    Сакам да слушнам и машко мислење бе, машки активирајте се, интересна е многу темава.
     
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
  3. RIRIFENTY

    RIRIFENTY Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    435
    Пол:
    Женски
    Онаа која неможат да ја имаат. :lol:
     
    На Βικτωρία, srcekrsacka и hermosa им се допаѓа ова.
  4. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Јас мислам дека онаа која неможеле да ја имаат но и онаа во која биле вистински вљубени и на која и се посветиле.

    Машки каде сте??? - Чекаме мислење
     
    На lothen и Βικτωρία им се допаѓа ова.
  5. Idonea

    Idonea Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    642
    Апсолутно се согласувам :)
     
    На Βικτωρία и luvena им се допаѓа ова.
  6. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    И мажите а и ние жените си имаме по некој/а што цел живот ќе ја паметиме.Некоја подолга врска, нешто што не завршило добро.Некој/а што не натерал да помислиме дека е вистинскиот/та.Личност со која сме биле убедени дека ќе биде наш животен сопатник - засекогаш.И потоа настапува разочарување а и каење.Некој кој оставил толку длабоки лузни, тешко се искоренува од срцето и од мислите.Цела среќа имаат оние кои го задржале покрај себе.Им гарантира спокоен живот, совршен не, но правилен избор сигурно направиле.СИТЕ ама СИТЕ си имаме некој таков.
     
    На Maya the bee, Βικτωρία, Adi888 и 5 други им се допаѓа ова.
  7. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Ова е тоа.
     
    На Maya the bee му/ѝ се допаѓа ова.
  8. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Се памти таа со која сме имале најсилни чувста и највеќе сме ја сакале без разлика дали се тоа една, две или неколку девојки во животот :).
     
    На lothen и Βικτωρία им се допаѓа ова.
  9. bejbi19

    bejbi19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2012
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    24
    Јас не мислам дека онаа која ги оставила со прашалници повеке би ја паметеле, баш напротив така и би немало многу по што, би ја паметеле онаа со која доживеал многу случки, интересни моменти, убави моменти, онаа со која убаво се чувствувал, со која имал блискост, и најважното што се издвоила од сите други женски што ги имал во позитивна смисла. :)
     
    На Βικτωρία и H.VAGA им се допаѓа ова.
  10. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Онаа која мажите често ги држела на тенка јадица.
     
    На Βικτωρία, srcekrsacka и Libera им се допаѓа ова.
  11. Angelinkka

    Angelinkka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Ма која и да е, важно има некоја која вечно ќе ја паметат! :angel: Но, мое лично мислење е првата љубов, онаа од првиот пат или онаа со која го поделил првиот бакнеж! :*
     
    На Βικτωρία и srcekrsacka им се допаѓа ова.
  12. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Се кладам дека не постои девојка која не мисли дека оставила траг ако не кај сите тогаш кај најголем дел од мажите со кои била...Дека ќе ја паметат фор евер енд евер како нешто најдобро што тие го имале, ама ете во моментот кога можеле да бидат заедно тој не бил свесен за тоа, па така таа станала само еден прекрасен спомен...Ви годи а? Им годи помислата на сите а колку е тоа точно не знаеме...

    Има личности кои често си ги спомнуваме но дека има едно универзално правило или модел по кој треба да се движиме за да станеме незаборавни-тешко. Секој си е приказна сама за себе, а неретко траг на нас оставаат некои навидум безначајни ситници или пак само нашата романтична природа која бара од нас да имаме еден перфектен лик во нашиот ум, како ангел чувар или придружник во осамени моменти, кој не би бил така перфектен да е тука до нас во реалноста пример...
     
    На Βικτωρία, Puflice, Moira и 3 други им се допаѓа ова.
  13. m.i.s

    m.i.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    319
    Според мене , оние со кои сме можеле да имаме нешто повеќе , а сакајќи или можеби несакајќи сме изгубиле контакт. За мене лично, иако сум во врска скоро 4 години , не можам да заборавам една личност со која се мував 2 пати. Одредено време пишувавме, се слушавме а имавме можност и да излеземе. Вечерта кога ме покани,баш морав да си одам. Од тогаш ништо. Кога ќе го видам срцето ми престанува и со денови мислам како би било да би трајало. :worried:
     
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Cloee

    Cloee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    35
    Мислам дека она што потешко се добива повеќе се сака.Сигурна не некоја што успеале да ја смуваат уште првата вечер. |(
     
    На Βικτωρία и bejbi19 им се допаѓа ова.
  15. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Па мене еден другар со кој се дружев неколку месеци, се запознавав , се трудеше многу околу мене и едвај дозволив да дојде до моментот да ме бакне ( пред неколку години), ми кажуваше скоро,
    дека јас сум била единствена девојка со која во младите години се гледал и смувал а немал нешто повеќе ( секс),
    и затоа не можел да ме заборави. :lol:
    Дури толку бев строга со него :lol: , што дечкото и ден денес кога ќе се видиме ме гледа со други очи,
    ми се воодушевува, чека само да му се јавам и све прави ко што сакам .
    Многу ме почитува и гледа поинаку затоа што имав огромна контрола во однесувањето,
    и иако сите девојчиња трчаа по него,
    јас не му дозволував многу работи, не се однесував како што беше навикнат,
    и секогаш ми идеше по ќеиф. :D
     
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
  16. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Jas ja pamtam taa sto mi ostavila najubav vpecatok vo sekoja smisla. Citam navodno taa sto ne sme ja imale najveke se pamti,kako e mozno takva licnost da pamtam koga nesum imal nisto so nea? Toa si e moe mislenje.
     
    На Βικτωρία и Angel4eeee им се допаѓа ова.
  17. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    Таа која им оставила многу за паметење :) Таа која била секогаш праведна,полна со љубов и среќа,таа која успеала да го освои нивното срце,со која поминале преубави работи и со која имаат прекрасни спомени.
    И се согласувам со Cloee,тоа што тешко се добива повеќе се цени и сака,можеби и трчаат по некои девојки кои се лесни за да ги смуваат,но тие дефинитивно нема да ги памтат по убаво,а по едно 10 години воопшто и нема да ги памтат.
    Сите машки сакаат девојки кои тешко се добиваат,ама некои ги мрзи да се трудат.
    А такви мене воопшто и не ми требаат ;)
     
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
  18. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    едно големо БРАВО за феминката што ја отвори темата :clap:
     
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
  19. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Мислам дека тешко се заборава и преболува човек кој бил премногу добар и човечен.
    Денес таквите се реткост.
    Има премногу луѓе, ама малку човечност...

    Ако поради Х причини се разделиш од навистина добар човек, мислам дека тешко ќе го заборавиш и секогаш ќе се прашуваш: што би било, кога би биле сеуште заедно...

    Затоа, внимавајте што имате покрај себе. Можеби имате прав редок бисер кој е вреден за чување!!! Кој ако го изгубите, тешко му се наоѓа соодветна замена.

    Тоа беше моето мислење. :)
     
    На Βικτωρία, strawberry06, maravillosa и 3 други им се допаѓа ова.
  20. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Според мене најтешко се заборава таа што искено ја сакал, ужувале заедно, се надополнувале али поради некоја причина не останале заедно.
     
    На lothen, Βικτωρία и maravillosa им се допаѓа ова.