1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која е Саманта? (Samantha Who?)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LittleDevil, 8 август 2011.

 1. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.694
  Допаѓања:
  1.911
  Пол:
  Женски
  Саманта, по сообраќајна несреќа паѓа во кома. Се буди по осум дена, но диајгнозата е ретроградна амнезија - нормално функционирање, но без спомени од минатото. Кога ја почнува потрагата која е всушност таа, дознава дека била ужасна личност, вообразена, себична и опкружена со многу непријатели. Затоа сега тргнува во нов живот, од почеток...

  премиера - 17:35
  реприза - 22:50
  На Фокс Лајф.

  Автори: Cecelia Ahern и Donald Todd
  Улоги: Christina Applegate, Jennifer Esposito и Kevin Dunn

  Дали ја гледате оваа серија?
   

  Прикачени фајлови:

  • samantha.jpg
   samantha.jpg
   Големина на фајлот:
   39,8 KB
   Прегледи:
   350
  На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. love.edward

  love.edward Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  242
  Од денеска почнува или? Инаку интересно ми изгледа :)
   
 3. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.694
  Допаѓања:
  1.911
  Пол:
  Женски
  Не. Пред недела отприлика :)
   
 4. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  5.269
  Допаѓања:
  230.331
  Пол:
  Женски
  И Фокс Лајф зезаат, ова им е втор пат да ја почнат од почеток |( Јас ја почнав со гледање уште минатиот пат не е лоша но набргу ја прекинаа (не сум баш сигурна ама повеќе од две сезони сигурно не дадоа) ајде можеби овој пат ќе бидат подоследни па ќе може да видиме дали Саманта ќе се трансформира од :devil: во :angel:
   
  На kate21 и LittleDevil им се допаѓа ова.
 5. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.694
  Допаѓања:
  1.911
  Пол:
  Женски
  Еј, да. Ми текнува дека ја имаше едно време серијава и исчезна. Ама не ја загледав тогаш. И не ми е интересно кога не гледам некоја серија од почеток. Но овој пат ја фатив од почеток и сега ќе ја следам, веројатно до крај ако не ја прекинат пак :)
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.515
  Допаѓања:
  58.925
  Пол:
  Женски
  Интересна е серијава, ја имам цела изгледано. Има две сезони, ваљда не била гледана, па ја прекинале. Ама Саманта ми е многу симпатичен лик, а и Кристина Апелгејт ми е добра како актерка :)
   
 7. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
  Ќе почнам да ја гледам :) Интересна ми стои. :)
   
 8. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  И јас ја гледам серијава. Сакам да знам што ќе се случи на крајот. Дали ќе се сети на своето минато, дали ќе остане со Тед... Вака ја отупеа Фокс Лајф, секогаш да ја повторуваат првата сезона.
  Но добро, за смеење, за релаксирање, би ја препорачала. :up:
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.515
  Допаѓања:
  58.925
  Пол:
  Женски
  Eве ќе го ставам крајот во спојлер, па кој сака нека прочита. Инаку, не верувам дека ќе ја дадат втората сезона до крај на фокс. :)
  На Саманта нема цело паметење да и се врати одеднаш, така ќе си остане. СО Тод ќе остане, ќе се свршат, арно ама мајка и и татко и ќе се разделат и мајка и ќе остане да живее во станот со нив. Андреа ќе треба да се омажи со геј кошаркар, ама на денот на свадбата ќе избега со пријателот на Тод. Другата, Дејна мислам дека се викаше ќе си остане со тој шефот на Сем и Андреа, Чејс. И толку е, хепи енд.
   
  На LittleDevil му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.694
  Допаѓања:
  1.911
  Пол:
  Женски
  Овие од Фокс да не ја немаат купено втората сезона од серијава, па затоа не зафркаваат?!
  Ама затоа постои нетов, ќе си ја спуштам :)
   
 11. WhiteButterFly5

  WhiteButterFly5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  69
  Да. :lol:
   
  На LittleDevil му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.694
  Допаѓања:
  1.911
  Пол:
  Женски
  Речи, еј не ќе и се чудиш :lol:
   
  На WhiteButterFly5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Ми досади веке ова е 3 пат како ја пуштаат на фокс лајф одново а сега со по 3 пати репризи.
   
 14. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.332
  Почнав да ја гледам, некаде при крај на прва сезона сум и баш ми е мила и весела, а и траењето на епизодите е таман погодено, повеќе би било досадно :)
   
 15. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Мене ми е интересна, ја сакам Кристина Еплгејт, само се нервирам тамам ке наидам на некоја добра серија и да побарам нешто на нет за неа, гледам после 1/2 сезони укината. :)
   
 16. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.694
  Допаѓања:
  1.911
  Пол:
  Женски
  Да, многу интересна серија е. Ама и Тод не е грд :)
   
 17. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  1.171
  Баш сакам да почнам да ја гледам, значи главно сите што ја гледаат се задоволни?
   
 18. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.694
  Допаѓања:
  1.911
  Пол:
  Женски
  Јас сум ;)
   
 19. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.406
  Пол:
  Женски
  Забавна серија, ама едно од многуте серии кои ги прекинуваат после 2та сезона. Кристина е феноменална глумица и серијата ми беше мн забавна и смешна! Имаше прилично добра хемија меѓу неа и Тод, но мене neпотребна ми беше дебелата другарка. Требаше повеќе да се заадржат на Андрија. И двете сезони беа смешни, но искрено не гледам причина да ја продолжеа за уште некоја сезона. Добра идеа, но немаше со што дополнително да ја заджеа гледаноста и што ќе се продлжеше сезоната! Штета имаат доста добри иновативни серии, но скоро секогаш на пола започнува клишето и ја затупуваат. |(
   
 20. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.256
  Допаѓања:
  2.790
  Пол:
  Женски
  Интересна е серијава. Ја имам гледано неколкупати :lol: