1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која е вашата прва мисла кога ќе се разбудите?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од ozbilnazena, 20 април 2010.

 1. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Ова беше мојата мисла кога се разбудив утрово,
  Ќе ме чека ли пак кафе?
  [​IMG]
   
  На angelche16 и Tinushka им се допаѓа ова.
 2. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.263
  Мојата прва мисла денес беше дека се успав повторно за на факултет.. :wasntme: :$
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Ах и кај мене слично како кај претходното мислење,дека и јас повторно се успав за на факултет :) :@
   
 4. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  "Леле пак сум лом :$ :D не беше до сега циклусот, сега пак :D ПАк ќе морам да трпам болки :puke: !"
   
 5. Filipina

  Filipina Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  13
  Мојата прва мисла кога ке се разбудам е: - Леле што сонував, леле што значе тоа, само да не е нешто лошо оти аман ми е веќе..... белки е добро. :) тоа е мојата прва мисла кога ке се разбудам, а кога не сонувам ми е подобро... ;)
   
  На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  120
  Ај да и кажам на мајка ми дека нешто ме боли за да не одам во школо ! :lol:
   
  На foreverMATH, LittlePinky, anichka94 и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Lollypop.Girl

  Lollypop.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  1
  ,,ke go preziveam li denov?`` |-)
   
  На foreverMATH му/ѝ се допаѓа ова.
 8. strudla

  strudla Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  7
  да станам и да седнам да јадам :D
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Колку е сатот? :doh:
   
  На foreverMATH му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  ми се спие уштеееееееееееееееее!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rofl:
  ааааааааа колку е саат??? :@ ....се разденило! има :sun: (сакам сончеви утра) 8)

  ете така некако наутро ми се редат мислите :D
   
  На barbiche му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Леле... кога дојде.... |-) :yawn: Ајде вајлд,кога ќе се вратиш ќе спиеш...А да се преправам дека не ми е добро ? |(
  Не,не... да не ме запишуваат џабе... Ќе отидам и ќе си дојдам порано ќе речам дека ме боли стомак... :^)
  Не...не е убаво да лажам... Ајде Вајлд стани... кога ќе дојдеш ќе си спиеш ... :rofl:
  А во сабота и недела... Колку е часот ? Уф... ама убаво сум се наспала.. :yawn:
   
  На foreverMATH му/ѝ се допаѓа ова.
 12. angelce1

  angelce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  234
  Леле врнеееее.......ај ке си продолжам да спијам :D |-)
   
 13. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Ако сум прва смена на школо-леле упм колку ми се спие,да смислам нешто и да не одам?Ама ај не мама одма ќе сфати дека ја мафтам,ме познава.Ќе спијам после.
  Ако сум втора смена-леле требаше да сум станата веќе пред половина час.Сега ќе немам време за се.Ама битно си поспав.
  Ако е викенд-уфффф ќе ми прсне главата од спиење.Не требаше да седам до толку касно или пак не требаше да пијам ништо.
  Врти сучи јас само се жалам за нешто. :rofl:
   
 14. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  кој ме барал на телефон? :D и посегнувам по него :D
   
 15. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  58
  Кога сум прва смена на училиште.. ооо зошто мораше сега часовникот да заѕвони можеше барем уште 5 минути да почекаа..:worried::worried:

  кога сум втора смена.. Најпрвин се насмевнам се растегнам и помислам на некој мој сон направен со отворени очи.. За да си го придобијам располозението..

  Сабота и недела... Јаоо колку е часот.. Цел ден ми пројде во спиењее.. Галавата ме боли..:worried: уфф подобро не станувам оти ако станам ќе морaм да ја фатам книгата во раце..:worried::worried:
   
  На foreverMATH му/ѝ се допаѓа ова.
 16. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  uff mora li da stanam :yawn: :whew: :rofl:
   
 17. princessmea

  princessmea Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  sekogas edno isto...........edna licnost a :(
   
 18. girl23

  girl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  31
  Уффффф да си поспијам уште малце м...и гледам на мобилниот...лелелее станувај брзооо пак ке каснам :rofl:
   
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.480
  Допаѓања:
  63.988
  Пол:
  Женски
  Колку е саатот? КАСНАМ :sweat:
   
 20. FuriousBaby

  FuriousBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  2
  Претходниве два дена не можев очи да отворам и првата мисла ми беше -Од каде да најдам оправдание за денес? :D Денес веќе знаев дека морам да идам на школо па првата мисла ми беше -Уфф добро е барем сонце има надвор :D