Која е вашата прва мисла кога ќе се разбудите?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од ozbilnazena, 20 април 2010.

 1. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.402
  Допаѓања:
  46.642
  Ќе стигнам ли да завршам се' што планирам?
   
 2. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.254
  Што не си легнав сношти порано?! Ми се спиеее.. :D Ама среќа што времево надвор ветува.. :sun: :lol:
   
 3. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Боже сето таа било само сон :D
   
 4. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  Мораше ли сега да ѕвони,кога ќе си дојдам ќе си легнам(секое утро тоа и кога си дојдам пак не си легнувам) :D
   
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.382
  Пол:
  Женски
  Кафееееее :coffee:
   
 6. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  272
  овие вечери скоро секоја вечер сонувам глупости па кога ќе се разбудам си 'велам ова беше само сон уфф' ова сабајле бев прва смена па ми се спиеше малку ненормално па цел ден како да го преспав и со душа чекав да се вратам домаа :D
   
 7. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  105
  спие ми сеееееееееее.... ;)
   
 8. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.483
  сега оваа недела како што сум сабајле: ах леле колку само мноогу ми се спиет...
   
 9. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  173
  штом станувам си велам „Кога ќе си дојдам од школо, што убаво ќе си се наспијам“ :D :D :D колку и да спијам секогаш сум ненаспана :yawn:
   
 10. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.341
  Пол:
  Женски
  Зоштоо морам баш сега да станам кога ми е најубаво и најтопло?? Уфф колку ми се спиее пусто школо мора да се трпи,ајде уште еден ден па викенд :D
   
 11. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  42
  Ако не е петок секогаш си велам ах уште еден ден помина уште малку и петок ќе дојди :) :)
   
 12. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
  НЕ СТАНУВАМ СЕГА :D :D секогаш алармот ми е направен да ѕвони рано зашто мн добро знам дека нема да станам после првото ѕвонење така да после 1-1ипол час и после 2-3 ѕвонења разбудена сум :lol:
   
  На Donamace му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Пак каснаме-се успав ,а сега поптребно ми е :coffee:
   
 14. maca.81

  maca.81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  17
  Првата мисла, хммм.....
  Лелееее пак ли на работа, не ми се оди веќе... :rofl:
   
 15. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  489
  Зависи од денот. Ако сум падната во некој тежок транс поради недоволното спиење од 3 часа, предозираноста со кофеин и слично, прво што се прашувам е кој ден сме, колку е саат, зошто сум го навила алармот и дали е вечер или сабајле. Обично кога ќе се разбудам низ главата ми поминуваат слики за тоа како треба да ми изгледа тој ден, кои обврски треба да ги извршам и слично. Нормално, прво правам планови за тоа како кога ќе се вратам дома ќе си легнам пак и ќе се изнаспијам :)
   
 16. NineAre

  NineAre Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  Sakam uste malku da pospijam :D :D
   
 17. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Уфф .. секогаш различно. Ама најчесто за училиште или за нешто што сум го сонувала.
   
 18. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  563
  хехе, интересна тема, јас прво што помислувам е .. туу мора ли да станам?
   
 19. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  80
  Толку брзо дојде 8 саат!!!???? :D :D
   
 20. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  286
  Се будам и си размислувам одма што обврски имам ... :^) :D