Која е вашата прва мисла кога ќе се разбудите?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од ozbilnazena, 20 април 2010.

 1. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  105
  Денеска: Уф конечно наспана... :) :lol:
   
 2. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  73
  Пак каснам |( Ќе стигнам ли на време??? :?:
  Дали ќе завршам се` за денес :worried:
  И на крај си велам има време за се` :)
   
 3. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  38
  Зошто мораше да заѕвони баш сега? Оф мајко. Ми се спие. Ај уште пет минути. И си заспивам наместо 5 мин. пола саат :)
   
 4. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Utrovo se razbudiv so mislata -zasto nema dve nedeli vo eden vikend ?
  Nekako brzo mi zamina vikendot 8)
   
 5. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.254
  Што ми е на грлово? :^) Ме убија крајнициве.. :@
   
 6. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  Денеска : лелеее вратот ми се укочи...пак :(
   
 7. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  1.809
  Пол:
  Женски
  Па претежно секој ден ми е колку е саат и кај ми е телефонот ..
  а денес ми беше , МОЖЕ ЛИ ЕДЕН ДЕН ЗА ВО ШКОЛО КОА ОДАМ ДА СУМ НАСПАНА ?! :)
   
 8. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.254
  It's a beautiful day..Don't let it get away..! :) :sun: :sun: :sun:
   
 9. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  150
  У последниот месец дена секое утро ме будат мајстори од кај комшијата и эапочувам со пцуење, секој ден ме будат у 7 ипол а легнувам у 5.уффффффффф
   
 10. Klara20

  Klara20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  3
  mi zvonel nekoj?? ne , hmm dobro. posle sekako pomisluvam na jadenje , gurmance so da prais :PPP
   
 11. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  22
  Имам време....хехехех секогаш се успивам
   
 12. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  72
  Денеска: Ајде уште 5 мин и станав после неколку саати :D
   
 13. natasa69

  natasa69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  5
  Мојата прва мисла е што ли ќе правам денес, ќе погледнам во часовникот и паѓам во кома |-)
   
 14. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Ce stignam li na vreme -klucot e kaj mene :lol:
   
 15. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
  Рано е ;)
   
 16. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  267
  phaaa mora li da se razbudam :yawn: aj uste 5 min da spijam pa ke stanam :lol:
   
 17. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  139
  колку наспано се чуствувам а спиев само 2 саата, чудно, после леле кој ке прави сеа кафе, ме мрзи :D :D :D
   
 18. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Кога ќе се разбудам најпрвин помислувам дали ќе успеам да направам се што сум замислила за тој ден пред да заспијам. Или пак се обидувам да се сетам на сонот што сум го сонувала, бидејќи обавезно сонувам по нешто :)
   
 19. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.341
  Пол:
  Женски
  Сабајлево помислив ех колку убаво се наспав,ама можев уште некој сат да утепам , ама добро е , да појдам на форумчено мило и да си постирам ја , вчера малку забушив послабо активна бев и си реков да си го организирам времево за се да стигнам тоа што го планирав.
   
 20. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.825
  Пол:
  Женски
  Ова утро помилсив-дали имате памет што ме разбудувате во осум? :$ :lol: не можевте друг ден да средувате? :@ :rofl: