1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која е идеалната возраст за губење на невиноста?

Дискусија во 'Секс' започната од shesateenwolf, 3 ноември 2013.

  1. shesateenwolf

    shesateenwolf Нов член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Здраво девојки, јас сум тинејџерка, невина сум и не планирам за скоро да ја изгубам :) ... Сакав само едно мислење од вас КОГА Е ИДЕАЛНАТА ВОЗРАСТ ЗА ГУБЕЊЕ НА НЕВИНОСТА? :$ Според мене 18-22 :lol: Кога вие сте ја изгубиле невиноста и после колку долга врска? Позз :inlove:
     
  2. zaljubena18

    zaljubena18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2013
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    139
    Годините немаат никаква врска со тоа.
    Тоа е во вас.
    Кога вие ќе се осејќате спремни за тоа тогаш, секако и да имате стабилен партнер :)
     
  3. lalitas

    lalitas Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    10
    и јас сум тинејџерка, мислам дека нема идеална возраст, само да не биде под 16, ако имаш добар дечко, ако си сигурна дека го сакаш и те сака, ако навистина го познаваш многу добро, и ако си спремна физички и психички,ако имаш потреба зошто па не? иако според мене јадобро е од 17 до 20, иако нема веза секој различно си размислува.
    моите другарки скоро пола од нив ја изгубија невиноста на само 15, и мислаат дека тој е дечкото од нивните соништа.. на крај погрешија се изневерија и раскинаа..
     
  4. angela.bebe

    angela.bebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    3
    јас мислам дека идеалната возраст е од 17 па нагоре сеа зависи има некој и на 15 а некој дури на 25,26....јас на пример на 18 со дечко ми односно сега мажот ми :D
     
  5. Elekttra

    Elekttra Активен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    Исклучете возраст, најидеално е кога ќе ти заврши пубертетот кога си целосно развиена, јас точно си го погодив така и мислам дека и то делува во сексот, оти друго е на 15 да ја изгубиш уште недоразвиено девојче друго е на 20 (пример). И мислам дека повеќе се ужива во сексот ако се почни покасно.
     
  6. m.u.c.e

    m.u.c.e Нов член

    Се зачлени на:
    13 декември 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    A sto mislite za na 17 da se izgubi nevinost?
     
  7. Ivy18

    Ivy18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    76
    Според мене после 20та година.
     
  8. sungod

    sungod Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    40
    Ако имаш подолга врска, со партнер кој го сакаш и го почитуваш и истото го добиваш од негова страна...не е грешно :). Но, ако тоа го правиш за да бидеш во тренд и да имаш тема за муабет со другарките, едно големо НЕ
     
    На samovila.red. му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Thallia

    Thallia Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2013
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    18.795
    Идеална возраст според мене е после 18-19 години

    :!: Сепак тоа е многу индивидуално во денешно време, она што е многу поважно и што секоја девојка треба да го знае, дека треба да го остави телото целосно да и се оформи пред да се впушти во сексуални односи.
    Освен тоа, многу е важна едуцираноста за полово-преносливите болести, за несакана бременост и за сите негативни страни кои може да бидат последица од недоволна информираност.

    И што е најважно, првиот пат не треба да биде поради притисокот на партнерот, или поради тоа што “сите тоа го направиле па ајде и јас, да не бидам црна овца во друштвото“, едноставно девојката сама треба да знае кога е подготвена тоа да го направи и со кого.
     
  10. m.u.c.e

    m.u.c.e Нов член

    Се зачлени на:
    13 декември 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    1 godina sme zaedno iii dvajcata sme da kazam zapalii duri i koga samo kje se pogledneme aaa onn posedno mnogu se pali na mene :$
     
  11. sungod

    sungod Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    40
    Наведов други работи кои се малце поважни од тоа дали сте напалени или не ... :)
     
  12. Teddy123

    Teddy123 Нов член

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    a sto mislite za na 15 da se dade ?
     
  13. sungod

    sungod Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    40
    Според мене, црн бумбар :tmi:
     
  14. Thallia

    Thallia Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2013
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    18.795
    А што мислиш прво да пораснеш?

    Аман бре деца, за кај ви се брза толку??? :^)
     
  15. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Јас тоа го направив прва од другарките, од љубов, желба и доверба во партнерот, и воопшто не ми беше важно дали тие го имале направено тоа или не. Тие немаа ни дечковци, зарем требаше јас нив да ги чекам после подолг период стабилна врска? :D
    За ништо нема идеално, така нема ни идеална возраст или идеален момент, само да не е прерано или со некој што не треба па да има каење и лелекање после. :)
     
  16. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.037
    Пол:
    Женски
    Јас на 19, по 9 месеци врска. Според мене, тоа е и идеалната возраст. А во кој период од врската, тоа зависи од вас.
     
    На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
  17. angela19

    angela19 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2015
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    После 18.
     
  18. SWagger274

    SWagger274 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    508
    Пол:
    Женски
    На 15 години после 6-7 месеци врска.Сеуште сме заедно :)
     
  19. zabec

    zabec Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2014
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    357
    Првата вистинска љубов, на 16 години. А идеална возраст ми беше као демек 18 :?:. Не бев сфатена во тоа време од некои особи,било прерано и слично. И не разбирав зошто ме осудуваа. Толку се сакавме, толку се беше на место. А тие особи дури сега, на 25 години осеќаат дека сакаат и дека им е потребно.
    Како и да е, мене сите тие работи поврзани со момчиња,љубов, невиност, менструација ми дојдоа многу порано од другите па затоа воопшто не сум се ни двоумела дали треба или не треба. Се ми било природно и нормално.
     
    На zekzeki и realGirl им се допаѓа ова.
  20. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Нема идеална возраст.Тоа си е индивидуално.:P
     
    На samovila.red. му/ѝ се допаѓа ова.