1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која е идеалната возраст за губење на невиноста?

Дискусија во 'Секс' започната од shesateenwolf, 3 ноември 2013.

 1. shesateenwolf

  shesateenwolf Нов член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Здраво девојки, јас сум тинејџерка, невина сум и не планирам за скоро да ја изгубам :) ... Сакав само едно мислење од вас КОГА Е ИДЕАЛНАТА ВОЗРАСТ ЗА ГУБЕЊЕ НА НЕВИНОСТА? :$ Според мене 18-22 :lol: Кога вие сте ја изгубиле невиноста и после колку долга врска? Позз :inlove:
   
 2. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139
  Годините немаат никаква врска со тоа.
  Тоа е во вас.
  Кога вие ќе се осејќате спремни за тоа тогаш, секако и да имате стабилен партнер :)
   
 3. lalitas

  lalitas Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  10
  и јас сум тинејџерка, мислам дека нема идеална возраст, само да не биде под 16, ако имаш добар дечко, ако си сигурна дека го сакаш и те сака, ако навистина го познаваш многу добро, и ако си спремна физички и психички,ако имаш потреба зошто па не? иако според мене јадобро е од 17 до 20, иако нема веза секој различно си размислува.
  моите другарки скоро пола од нив ја изгубија невиноста на само 15, и мислаат дека тој е дечкото од нивните соништа.. на крај погрешија се изневерија и раскинаа..
   
 4. angela.bebe

  angela.bebe Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  3
  јас мислам дека идеалната возраст е од 17 па нагоре сеа зависи има некој и на 15 а некој дури на 25,26....јас на пример на 18 со дечко ми односно сега мажот ми :D
   
 5. Elekttra

  Elekttra Активен член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  Исклучете возраст, најидеално е кога ќе ти заврши пубертетот кога си целосно развиена, јас точно си го погодив така и мислам дека и то делува во сексот, оти друго е на 15 да ја изгубиш уште недоразвиено девојче друго е на 20 (пример). И мислам дека повеќе се ужива во сексот ако се почни покасно.
   
 6. m.u.c.e

  m.u.c.e Нов член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  A sto mislite za na 17 da se izgubi nevinost?
   
 7. Ivy18

  Ivy18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  76
  Според мене после 20та година.
   
 8. sungod

  sungod Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  40
  Ако имаш подолга врска, со партнер кој го сакаш и го почитуваш и истото го добиваш од негова страна...не е грешно :). Но, ако тоа го правиш за да бидеш во тренд и да имаш тема за муабет со другарките, едно големо НЕ
   
  На samovila.red. му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.805
  Допаѓања:
  18.795
  Идеална возраст според мене е после 18-19 години

  :!: Сепак тоа е многу индивидуално во денешно време, она што е многу поважно и што секоја девојка треба да го знае, дека треба да го остави телото целосно да и се оформи пред да се впушти во сексуални односи.
  Освен тоа, многу е важна едуцираноста за полово-преносливите болести, за несакана бременост и за сите негативни страни кои може да бидат последица од недоволна информираност.

  И што е најважно, првиот пат не треба да биде поради притисокот на партнерот, или поради тоа што “сите тоа го направиле па ајде и јас, да не бидам црна овца во друштвото“, едноставно девојката сама треба да знае кога е подготвена тоа да го направи и со кого.
   
 10. m.u.c.e

  m.u.c.e Нов член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  1 godina sme zaedno iii dvajcata sme da kazam zapalii duri i koga samo kje se pogledneme aaa onn posedno mnogu se pali na mene :$
   
 11. sungod

  sungod Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  40
  Наведов други работи кои се малце поважни од тоа дали сте напалени или не ... :)
   
 12. Teddy123

  Teddy123 Нов член

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  a sto mislite za na 15 da se dade ?
   
 13. sungod

  sungod Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  40
  Според мене, црн бумбар :tmi:
   
 14. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.805
  Допаѓања:
  18.795
  А што мислиш прво да пораснеш?

  Аман бре деца, за кај ви се брза толку??? :^)
   
 15. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Јас тоа го направив прва од другарките, од љубов, желба и доверба во партнерот, и воопшто не ми беше важно дали тие го имале направено тоа или не. Тие немаа ни дечковци, зарем требаше јас нив да ги чекам после подолг период стабилна врска? :D
  За ништо нема идеално, така нема ни идеална возраст или идеален момент, само да не е прерано или со некој што не треба па да има каење и лелекање после. :)
   
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.217
  Допаѓања:
  76.978
  Пол:
  Женски
  Јас на 19, по 9 месеци врска. Според мене, тоа е и идеалната возраст. А во кој период од врската, тоа зависи од вас.
   
  На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
 17. angela19

  angela19 Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2015
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  После 18.
   
 18. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  На 15 години после 6-7 месеци врска.Сеуште сме заедно :)
   
 19. zabec

  zabec Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2014
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  357
  Првата вистинска љубов, на 16 години. А идеална возраст ми беше као демек 18 :?:. Не бев сфатена во тоа време од некои особи,било прерано и слично. И не разбирав зошто ме осудуваа. Толку се сакавме, толку се беше на место. А тие особи дури сега, на 25 години осеќаат дека сакаат и дека им е потребно.
  Како и да е, мене сите тие работи поврзани со момчиња,љубов, невиност, менструација ми дојдоа многу порано од другите па затоа воопшто не сум се ни двоумела дали треба или не треба. Се ми било природно и нормално.
   
  На zekzeki и realGirl им се допаѓа ова.
 20. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  761
  Пол:
  Женски
  Нема идеална возраст.Тоа си е индивидуално.:P
   
  На samovila.red. му/ѝ се допаѓа ова.