1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која е најдобрата возраст за излегување по дискотеки?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Tearful, 17 јануари 2013.

  1. LittleChili

    LittleChili Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    509
    Допаѓања:
    2.227
    Јас имам 17 години неодам во дискотеки до лани по излегував така малце докај 12 . Основци цела вечер те трачат тука од една чаша патос се правеа,за основци не ни личеа 15 ка штикли миниџи испудросани па што уште не.Незнаат да одат на патики зеле на штикли се опнале-.-
    Кај тоа до 2-3 незнам како ги пуштат и низ чаршија се разбркува распискува
     
    На LittlePinky, sofijanoka и lana.del-rey им се допаѓа ова.
  2. ariela09

    ariela09 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    1.765
    Па 17 мислам дека е најдобра почетна година за овие работи. Иако можеби можат и 16 години да се прифатат :)
     
  3. iva85

    iva85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2012
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    27
    Јас имам 14 години,и си излегувам пред зграда,во маало,низ центар,седиме на некоја клупа,се зезаме,си збориме за сешто.. :rofl: а седмите од мое бившо школо,13-14 год,излегуваат во 69,up caffe,Barista,lounge bar,Cherry,Park Caffe незнам ова она..на штикли 12-15 со миничи.Да,на 13 години.
    И погодете што? :) Они мене ме нарекоа заостаната.Да,заостаната. :lol: Бидејќи немам стапнато во дискотека.И Поубаво ми е вака.Зошто да брзам да пораснам?За овие 14 год ми е супер пред зграда,има време за се..

    Во дискотеки дефинитивно треба да одат постари од 18,со лична карта нормално.А не малишани.
     
    На fighter и LittlePinky им се допаѓа ова.
  4. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    По саатот на денешните, од 10 години си најпогодил.
     
  5. Queen-K

    Queen-K Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2013
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    8
    18 години мислам дека е најпогодна возраст, па и 17 не е нешто лошо. Помали не доаѓа во предвид ! Што е тоа дечишта се разрипале. Некој ќе рече родителите се виновни, не е точно тоа ! Јас сум некаде во тие години, моите ми дозволуваат да се вратам дома кога сакам, а јас најдоцна се враќам до 1, некогаш кога ми е досадно се враќам во 11:30, дискотеките ни на крај памет не ми доаѓаат. Ај да не биде сега дека се изнафалив, ама сакав да кажам дека е неправедно да се осудуваат родителите поради тоа :)
     
  6. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    Секако 18+
    Не ги личи 13-14 годишни со штикли 20цм, миничи и сл. да се пијанчат по дикотеки. За се има време. Греота е што денешниве деца си го кратат детсвото, ќе се каат еден ден ама нема враќање на тој најубав период.
    А дека вината е на родителите секако дека е најмногу до воспитувањето...
     
    На Rama и sofijanoka им се допаѓа ова.
  7. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
  8. anna-tessa

    anna-tessa Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    22
    Според мене најдобро е од 17 години :)
     
  9. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Според мене од 18-19 натаму . Иако секогаш треба да си претпазлив и да не правиш работи кои не ти доликуваат. За жал обратно е, гледам 15 годишни се пијанчат по дискотеки и едвај одат на 12 сантиметарски штикли :x :x пониско нешто нема за мене, и по кафани гледам пијат вино потоа ќе повраќаат е....те излегувањето :geek: :puke: :puke: може мислам старомодфно ама си стојам на ова
     
  10. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
    Јас мислам од кај 16 , 17 год ;)
     
  11. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.142
    Допаѓања:
    4.115
    15-16 но без дроги и алкохол - а тоа би требало да важи и за возрасни, ама ја иди промени им го тоа на возрасните...
     
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас почнав на излегувам на 16 наспрема 17 години но тогаш не пиев алкохол, а другарките со кои се дружев веќе пиеја пиво. Некаде накај 20 години почнав и јас, мислам сега времињата се сменија не знаеш што е малолетно а што е ЖЕНА!
     
  13. BlackMistery

    BlackMistery Популарен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    1.350
    Пол:
    Женски
  14. Nezna28

    Nezna28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    215
    Мојот став по ова прашање е после 18 год а не како што многумина од вас напишале 15,16 на тие години само во слаткара, на слатки и боза, каква дискотека. Што бара дете на тие години во дискотека? Јас знам дека мислат дека се тие возрасни на тие години, знаат се но за жал прекасно свакаат дека всушност незнаеле ништо. Понекогаш се прашувам каде ли ни отиде младинава, читам на форумов деца кои уште не ни добиле менструација а они залјубени, пагаат во депресија барат совети што да прават, гледам, читам, и не верувам што се има на оваа наша напатена земја.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Над 15-16.
    Се што е под 15 треба да се исфрли. А сега почесто има некои од 13 и 14.
     
    На lana.del-rey му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Најдобро време за по дискотеки е 18 години па нагоре. Нели и под 18 не пуштаат по дискотеките. Им препорачувам на помалите да си го изживеат секој дел од животот како што им прилега на годините, имаат време и за дискотеки и пијанчење и лудување до бескрај.
     
  17. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Повеќе од јасно е дека законски е 18+.

    И со право !
     
  18. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    17-18 Гарант!! Неможам да излезам од 12 годишните, се чувствувам како тетка некоја. |(
     
  19. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Од 17 па нагоре. Се што е под 17 според мене, не треба да се пушта прагот од дискотеката да го помине. :^) Се испијаниле, повраќаат, провоцираат и што уште не. Јас имам помала сестра, па ако ја видам со такво простачко понашање и недолична облека.. ма има нозете да и ги скршам. :wasntme: (секако не буквално)
     
    На Bojana.20 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Maria.Vampire

    Maria.Vampire Нов член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    437
    Јас би почнала да излегувам по дискотеки на 16-17 год. ,порано нејќам.
    Ке се чувствувам како новороденче во таа дискотека и ке се срамам иако за жал има деца кои уште на 12-тина години шетаат по дискотеки и се пијанчат. :^)
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.