1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која е родилната тежина на вашето бебе?

Дискусија во 'Бебе' започната од happywithmylive, 1 август 2010.

 1. happywithmylive

  happywithmylive Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Моето сонце се роди 4кг 200гр и 52см
   
 2. georgina-mila

  georgina-mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  мојата керкичка се роди 2120 а сега има 1год и 6месеци и има 16кг
   
  На jasmin му/ѝ се допаѓа ова.
 3. happywithmylive

  happywithmylive Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  супер сте во просек децата до една година треба да имаат 12кг вие сте одлични :clap: :clap:
   
 4. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  1.221
  Пол:
  Женски
  Ај и јас ќе пишам :) 3.270 со 54 cm
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.885
  Допаѓања:
  198.213
  Пол:
  Женски
  Не мислам дека е одлично тоа што дете од година и пол има 16 кг - како ли се движи се прашувам? Еве, и мојата внука има 16кг, а има скоро две години. Педијатар препорачува диета - т.е исфрлање на благо, намалување на лебот и млекото во исхраната, повеќе салати. Значи исто како за возрасен - постои ризик за појава на болести уште од најрана возраст. Па дете прваче (7 години) има во просек 25-27 кг. еве ај нека бидат 30 (некогаш зависи и од висината).
   
  На simonagj му/ѝ се допаѓа ова.
 6. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  1.221
  Пол:
  Женски
  Мислам дека има малку поголема тежина него што треба за нејзината возраст. Не е лошо да се консултираш со педијатар. Ќерка ми има 4 ипол год. и има околу 20 кг плус минус некое.
  Поздрав
   
 7. MrsH

  MrsH Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  133
  син ми се роди 2350г ,47 цм роден 4 недели порано...
  и ден денес е малечок има 3 години и 13 кг.
   
 8. causevsku777

  causevsku777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2010
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  11
  Mojata kerkicka se rodi 3350 kg 52 sm a sega e 7ipol meseci i e 11kg
   
 9. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  88
  Син ми се роди 3150 кг а 49 цм.сега има 8 месеци и е тезок 7800кг.
   
 10. matrjoska

  matrjoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Mojata prva kerka imase 3100 grama, a vtorata 2850 :)
   
 11. del-fin

  del-fin Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  20
  i moeto se rodi 3.270 a 50cm :D :D :D
   
 12. petii

  petii Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  3
  син ми се роди 3250 и 51см
   
 13. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.505
  3.8kg керката и 3.4kg синот, двете 50cm долги
   
 14. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.817
  Синот 4300 гр, ќеркичката 3890 :inlove:
   
 15. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.688
  Пол:
  Женски
  Син ми се роди 3100гр. и 50см. долго
   
 16. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
  А можам да кажам за второто бебе/ дете на мама ? Т.е. - јас :wasntme:

  50cm & 4kg :D
   
 17. cuculce1984

  cuculce1984 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  6
  Ќерка ми се роди 51см и 4 кила и 100 грама :) мислам дека родив израснато дете, да и ставиш ранче и право во школо :D
   
 18. Nine25

  Nine25 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  1.726
  Пол:
  Женски
  Моето маже се роди 3540 со 54 см должина. ;)
   
 19. bibip

  bibip Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  101
  Мојата цуца Исидора се роди 3100кг. и 50цм.
   
 20. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.750
  Допаѓања:
  102.303
  Пол:
  Женски
  керка ми се роди 2600 гр и долга 49 цм :)
   
  На Dollyy му/ѝ се допаѓа ова.