Која игра ја играте од FB?

Дискусија во 'Слободно време' започната од koritsaki, 1 март 2010.

 1. Mettabel

  Mettabel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  My Shops и Wedding Street! Чат-пат една, чат-пат друга, понекогаш и двете во ист период. :)
   
 2. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
  - јас ја играм It girl...интересна е :D
   
 3. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.322
  Јас ја играв Фармвајл, стигнав до четириесет и некој левел и сега немам нерви ниту време да си тупам мозок.
   
 4. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  1.924
  Допаѓања:
  17.808
  Пол:
  Женски
  Само покерот го играм сега. Играв Pet Society ама одамна го баталив
   
 5. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.085
  Пол:
  Женски
  It girl.
  Стигнав до 60 ниво, и ми се здосади некако. Ја играм,али онака. А и немам нешто многу слободно време последниов месец, за да се уклучувам цело време да бацувам дечковци итн
   
 6. ecen4e

  ecen4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  27
  City Ville и IT girl :D
   
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.711
  Само City Ville моментално. :)
   
 8. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  Јас ја играм Хотел сити и ја растурам ;) :P
   
 9. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Порано ја играв Фронтиервиле како дрога ми беше ама еве конечно пред некој месец се илечив :D :D и више не игарм ниедна игра.
   
 10. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  It girl и mall world на фб :)
   
 11. argentina

  argentina Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  10
  несакам игри на фејсбук
   
 12. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Farm Ville
  Sity Ville
  Bubble Island
  Zoo Paradise
  It Girl
  Totally Spies
  PetVille
  YoVille
  Еден куп игри играм на фб кога сум слободна а кога имам за учење ич не ги отворам
   
 13. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  747
  Пол:
  Женски
  Се убивав од играње на фарм вилле :lol: :lol: до пред 3-4 месеци ама сега веќе не сега знам понекогаш покерче или табла :lol: :lol: брат ми вика прав машкар сум :D ама и тоа се случува ретко
   
 14. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Мал врлд еднаш во месецот.
   
 15. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  Ravenwood Fair
   
 16. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Моментално SimSocial :D
   
 17. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Ја почнав и Fashion designer. Е таа е како створена за мене! Креираш алишта за кои добиваш упатство што треба да биде и со кои бои и детаљи. Па наместо на блокче креирам таму! :D
   
 18. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  199
  ги играв cityville, yoville, farmville, crime city, it girl.. но порано, сега не играм ништо..
   
 19. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  292
  Едно време на стариот профил ја играв FarmVille,ама сега само Texas Hold'em...зараза
   
 20. SaskaBre

  SaskaBre Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  5
  Gourmet Ranch и Fashion designer