1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која му е омилена секс поза?

Дискусија во 'Секс' започната од lavce, 4 мај 2010.

 1. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  Експертите до сега анализираа се и сешто – што говори неговиот поглед, говорот на телото, начинот на кој зборува, јаде, спие. Така, на листата се пронајде и објаснување за тоа што кажува неговата омилена секс поза за него.

  Дали треба да му верувате? Велат каде има чад, таму има и оган.

  1. Кучешка поза.

  Оваа поза има нешто животинско во себе. Јасно ви е дека сака да го гледа вашиот задник па знаете и кој е неговиот најдраг дел од женското тело.

  Во најголем број случаи ова се авантуристички типови кои се подготвени на се во сексот. Со него никогаш нема да ви биде здодевно. Тој ја диктира длабочината, ритамот и јачината.

  2. Мисионерска поза.

  Тој е драг и фин дечко кој има сигурна работа, но кој по малку е досаден.

  Никогаш не направил нешто противзаконско, а не може ниту да се пофали со интересно секс минато.

  Тој игра според правилата и со него секогаш знаете на што сте. Ова е романтичен тип кој ја чува партнерката како капка вода на дланка.

  3. Груб секс.

  За него сексот е без емоции. Неговите движења потсетуваат на евтин порно филм. Игра како бесчувствителен робот.

  Во најголем број случаи ова се мажи заљубени во себе кои често поминуваат време во теретана и го обожаваат своето тело.

  Но, сепак тој е несигурен и не знае баш како треба да постапи во секоја ситуација. Или подучете го или оставете го да ужива во својот свет.

  4. Тантрички секс.

  Тој верува во моќта на природата. Кај него нема нервоза. Кога сексот е во прашање тој верува во пренесување на енергијата.

  Со него можете да откриете секс за кој не сте верувале дека постои. Но, може да стане заморно кога ќе посакате да се вратите на вашата омилена мисионерска поза.

  5. Јавни ме!

  Фраер кој само лежи и очекува секогаш вие да преземете иницијатива е мрза. И тоа не само во кревет туку општо во животот.

  Не е дека не го сака сексот – туку едноставно полесно му е да се препушти на уживањето. Често пати не ви пружа задоволство, затоа што за тоа сепак е потребен труд.

  Извор: http://www.crnobelo.com
   
 2. kingpusy

  kingpusy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  kuceska poza brate :D
   
  На лавица19 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  73
 4. girl23

  girl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  31
  Уффф дефинитивно тантрички...задоволството на крајот е најслатко...а сето тоа милување, гризење,...бакнување...вдишување на мирисите воедно..eye contact.....( со еден збор предиграта) ми е најомилено... :$
   
 5. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  111
  Секоја поза ја сака, но во одредени ситуации не ги применуваме сите пози, туку само одредени, зависно од тоа дали ме боли (се дешава понекогаш), дали некој од нас е уморен, до кој степен сме напалени, на кое место се наоѓаме итн. :)
  За секое време имаме по некоја, неблагодарно е така да кажам, ама "омилена" поза. :lol:
  Но во суштина ги сака сите (а и јас) и често пати знаеме да ги примениме скоро сите во тек на еден секс. :clap:
   
 6. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  84
  Site :lol: No kuceska najvise :lol:
   
 7. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  исто :geek:
   
 8. anela

  anela Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Site :lol: No kuceska najvise :lol:


  I kaj mene e isto ;) ]:)
   
  На aprokovic му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.921
  И на мојов господин кучешка , што се фатиле за оваа :D
   
  На aprokovic му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  111
  Poenata e toa sto moze da go gledaat nivniot omilen del od teloto-zadnicata, a imale mnogu dobar pogled na celata situacija, sto sve se slucuva, sve im e na dofat.... :lol:
   
  На Biny му/ѝ се допаѓа ова.
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.339
  i plus se dominantni :D
   
 12. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.439
  Пол:
  Женски
  Зависи од расположение, он сака кучешка, ама јас сакам јас да бидам одозгоре па се мењаваме :D
   
  На aprokovic му/ѝ се допаѓа ова.
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.878
  Допаѓања:
  60.847
  Пол:
  Женски
  Потполно се согласувам.
   
 14. TrYe.tElla

  TrYe.tElla Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Kuceska se razbira i mene mi e omilena. Opsto gi praktikuvame site mozni pozi 8) ama skoro sekogas zavrsumame na ovaa :P
   
 15. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  точно, сакаат да ја контролираат ситуацијата целосно, сигурно во тие моменти егото им е на иста надморска висина со Монт Еверест :D
   
  На model-78 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  111
  Taka e, a osven toa taa poza gi asocira na nesto drugo....
   
 17. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.339
  ili sum mutava ili nzm sto e rabotava,ama ne mi teknuva na sto gi asocira?
   
 18. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  111
  Па општо познато е дека ако не друго, барем фантазија на скоро секое машко му е анален секс (иако не знам зошто е тоа така), така да оваа поза и на тоа ги асоцира. А и удобна им е најверојатно, ја имаат контролата на целата ситуација и тоа е тоа. :P :angel:
   
  На model-78 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  342
  абе секоја поза ни е омилена ама таа кучешката има нешто што е најдобра затоа што прави до врв задоволство па и доведува да сврши дечкото.сите пози ги правеме зависи кога како сме расположени ама во сексот сме максимално опуштени така да позите само си доаѓаат од себе :D
   
 20. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.126
  Пол:
  Женски
  па мислам дека скоро на сите им е кучешката, како што сфатив од дечко ми, по друг филинг имале :^)
  штознам....
  инаку ги менуваме во текот на сексот.