1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која нијанса е бојава ?

Дискусија во 'Канта' започната од KejtiKaulitz, 6 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. KejtiKaulitz

  KejtiKaulitz Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
  Многу ми се свиѓа бојава на Ема Вотсон само не знам дали ќе можам сама да ја најдам баш оваа нијанса на Палете фарбите или на Шварцкопф, ако случајно знаете бројче кажете ми..
  бтв Се фарбав со кна па незнам за колку време ќе ми падне кнава за да ја офарбам овака, инаку ми е многу светло кафена косатa..

  Фала однапред.. :lol:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Инаку на дневна светлина некако овака изгледа, кај што има сенка од главата се гледа горната нијанса инаку како плава ја дава..
  [​IMG]
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.640
  Допаѓања:
  149.308
  |(
  Каки боја.
   
 3. KejtiKaulitz

  KejtiKaulitz Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
  ххахахаа секој по свој вкус 8)
   
 4. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Мислам дека нијансава ја викаат КОЊАК... ќе си ја испринташ сликава и ќе си ја прашаш фризерката :)
   
 5. KejtiKaulitz

  KejtiKaulitz Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
  Тоа обавезно.. ама мислев ако можам тука точно да најдам па дирекно кај фризерката да одам да ме офарба, здравје во март април кога ќе ми падне кната(ако ми падне)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.