1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која позната личност ве инспирира?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Kristen13, 30 август 2015.

 1. Kristen13

  Kristen13 Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2015
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Не знам дали има ваква тема,ама сакав да ја отворам,имате ли некоја омилена позната личност која ве инспирира со својот стил на облекување?
  Јас ја обожавам ЏејЛо многу ми е женствена,и Кајли Џенер ми е типка некако:lol:
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.183
  Допаѓања:
  70.143
  Пол:
  Женски
  Порано ми беше Аврил Лавињ, сега немам.
   
 3. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  Миленко неделковски
   
  На Sejfullai, homer simson и sjdgo им се допаѓа ова.
 4. НаталијаРист

  НаталијаРист Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Gaby Espino, Elizabeth Gutierrez <3
   
  На Rakkche и biGirl им се допаѓа ова.
 5. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  Nina Dobrev - zabavna,harizmaticna,ubava,vezba,ubavo se oblekuva ubava e cela isto i Heidi Klum,Alexandra Park,Lily Collins
   
 6. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.299
  Допаѓања:
  18.003
  Пол:
  Женски
  Harry Shum, Jr. - бидејќи цврсто стои на земја, реален е, брутално искрен, штребер за технологија, ги цени вистинските нешта во животот како семејството и пријателите, забавен, знае што е тоа болка и понижување па сепак одбира да остане позитивен за оние на кои им е пример, изгледа фантастично но не дозволува поради тоа главата да му летне в облаци, и на крајот на денот е само големо маченце кое заслужува многу гушкање и сите убавини кои животот ги нуди. Што и да напишам е малку, карактерот негов не може да се сведе во една реченица, па само сум среќна што имам налетано на личност како него, и што ја имам можноста тој да ми биде инспирација.
   
 7. bebuf17

  bebuf17 Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2016
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  445
  Пол:
  Женски
  Смешно али Birce Akalay таа што ја глумеше Синем во малиот ага. Жената ми е поим за убавина, има посебен стил што ми се допаѓа, необична е.
  Исто и Lasley Brandt, Gal Gadot..
   
  На Мејз му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
  Немам некоја личност што со секоја нејзина комбинација ме воодушевува, ама ако зборуваме кој како ја носи облеката, тогаш физичката убавина многу влијае.
  Би рекла Ирина Шајк. Досега ја немам видено во нешто кое јас по никоја цена не би го облекла, се гледа дека има вкус. Башка го држи најубавото тело, висина, перфектно лице... Мислам дека дури и партал да облече, ќе го изнесе во најдобро можно светло.
   
  На steela.honey му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.387
  Допаѓања:
  13.674
  Пол:
  Женски

  Јас секогаш сум била инспирирана од познатите модни икони од Vintage ерата, но од модерното време, го обожавам стилот на Lana Del Rey :inlove:


  Marilyn Monroe


  [​IMG]

  Audrey Hepburn

  [​IMG]

  Coco Chanel

  [​IMG]

  Elizabeth Taylor

  [​IMG]

  Nancy Sinatra

  [​IMG]

  Brigitte Bardot

  [​IMG]

  Sue Lyon

  [​IMG]

   
  Последна измена: 12 февруари 2017
  На mileystar, Lolo5 и Someonespecial им се допаѓа ова.
 10. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
  А и Ријана изгледа супер most of the time, се и прилега. Интересна девојка.

  Лив Тајлер во нејзините помлади години.
   
 11. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  551
  Пол:
  Женски
  Изабел Гуларт.:inlove::inlove:
  [​IMG]
   
 12. Nikolovska28

  Nikolovska28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  1.433
  Пол:
  Женски
  Blake Lively :inlove::inlove: 155c3e004221f44ebdfd8a7f959751b9.jpg
   
  На mileystar, orevka и theowndemon им се допаѓа ова.
 13. WarmUp01

  WarmUp01 Нов член

  Се зачлени на:
  18 мај 2018
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  4

  лелелеееее, и мене исто оваа, баш ми се слатки со Рајан, cutiessssssss.......... ме инспирира и во мајчинство, и во мода, во брак и се разбира карактерно .........
   
  На Nikolovska28 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Nikolovska28

  Nikolovska28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  1.433
  Пол:
  Женски
  дада и мене исто дефинитивно
   
 15. mari91

  mari91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  CHRISSYTEIGEN-640x960.jpg Chrissy Teigen, затоа што е толку отворена, искрена и имаше храброст да зборува отворено за се, вештачкото оплодување, бирањето на полот на детето и многу други работи.Одлично готви и секојдневно споделува многу работи од нејзиното секојдневие.Луна и е срцка а се надевам дека набрзо ќе сподели фотографии и од синчето.За мене комплетна личност со убавина и харизма. chrissy-teigen-GettyImages-475548816.jpg 27F2EAED00000578-3054214-image-m-10_1429891270986.jpg
   
 16. Co0kie

  Co0kie Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  289
  Пол:
  Женски
  Лана Дел Реј, кралица од жена. :inlove:
  други: Audrey Hepburn :l:
   
 17. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.979
  Пол:
  Машки
 18. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.362
  Допаѓања:
  7.604
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На Tatijana1993 и dayla им се допаѓа ова.
 19. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.971
  Допаѓања:
  6.362
  Пол:
  Женски
  Опра Винфри една од највлијателните жени во светот, интересна жиивотна и трагична приказна. Ме инспирира и Бритни Спирс. А вака за стил и изглед Ријана секако :f::inlove::l:
   
 20. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  193
  Пол:
  Машки
  20190801_211247.jpg 20190801_211309.jpg
   
  На MarianaBT му/ѝ се допаѓа ова.