1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која професија најмногу ви се допаѓа и зошто?

Дискусија во 'На работното место' започната од ozbilnazena, 26 мај 2010.

  1. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    Mедицината е таа што ме исполнува како професија, а најмногу во областа на истражувањата, криминалистика и судска медицина би сакала да откријам нешто ново. За мене секоја професија си има своја убавина... И кој што и да одбере ако го сака никогаш не згрешил. Јас и повторно да се родам би ја одбрала медицината..... ]:)
     
    На Zlatusko и Mygirl им се допаѓа ова.
  2. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    Која професија најмногу ви се допаѓа?

    Проектант и дизајнер на мебел и ентериер ;)
     
  3. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Која професија најмногу ви се допаѓа?

    Уметничките професии. Сликарство.Фотографија.Музика :music:.Поезија и проза.Дизајнер. Во кратки црти тоа :wasntme:
     
  4. Camellia

    Camellia Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    10
    Која професија најмногу ви се допаѓа?

    Прво... тенисерка.

    ...Фотограф, дизајнер, нешто поврзано со економија, новинарка, а во последно време ја засакав и медицината.
     
  5. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Која професија најмногу ви се допаѓа?

    Архитект, градежен инженер, професиите поврзани со медицината, програмер, археолог ..
     
  6. bile991

    bile991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    10
    Која професија најмногу ви се допаѓа?

    И јас истиве еј :D
    Иначе јас сум во хороскоп девица, може има некоја врска :)
     
    На macysh му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Која професија најмногу ви се допаѓа?

    Новинар, психолог, невропсихијатар можеби...
     
  8. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Која професија најмногу ви се допаѓа?

    Професионален Hitman.
    Ем ќе ги убиеш тие што не заслужуваат да чекорат по земјава, ем ќе те платат.
    ;)
     
    На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
  9. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Која професија најмногу ви се допаѓа?

    Лекар, пред се и тоа очен лекар и уште една омилена професија ми е професор по англиски јазик. Како и да е која и да ја имам од двете ќе бидам пресреќна. :)
     
  10. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Која професија најмногу ви се допаѓа?

    Лелее,значи исто како јас да сум го пишувала ова. :lol: Инаку и јас сум девица и мислам дека има врска со темпераментот и детализирањето :$
     
  11. purple.m

    purple.m Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    а каде се запиша ? матурантка сум, и во план ми е наредната година и јас да студирам оптометрија :)
     
  12. skyAngel

    skyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    2.765
    САмо во Штип има оптометрија.
     
  13. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Адвокат мојата животна желба... Иако студирам економија по желба на моите родители се надевам дека еден ден мојата желба ќе си ја отстварам ...
     
  14. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    738
    Јас си го исполнив сонот. Од мала си играв докторка, па решив и професионално да си продолжам да си играм. И не згрешив воопшто, по сите маки што ги истргав овие 6 години на факултет пак да се вратам пак би се запишала на медицина. Самото звање доктор има некоја посебна моќ, голем авторитет и почит од другите.
    А да не зборувам за тоа што обожавам да се гледам онака пицната, стегната, штиклосана и плус со бело мантилче и стетоскоп. :lol: Ме исполнува благодарноста и сјајот во очите на тој што очајно барал помош, а ти си тој што си му ја пружил. Го обожавам адреналинот кој и тоа како го има во оваа професија.

    Можеби звучи многу себично и самобендисано ама еден мој проф. еднаш рече: Докторите можеби не се богови, но се измеѓу бог и човек :D И се согласувам целосно со него. Оваа година треба да дипломирам и планирам да специјализирам педијатрија. Нема нешто поубаво, поневино, поискрено и поблагодарно на светот од дете. Имам со нив некој посебен вид на комуникација, взаемна љубов. Сега за сега сум на добар пат и не жалам за ни една минута помината над книга. Среќна сум што ќе го работам тоа што од секогаш сум го сакала. :D
     
    На skyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Miah

    Miah Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    10
    Јас во иднина се гледам како успешен адвокат, а воедно и деловна жена ..
    Не знам како ми се роди љубовта за адвокат, ама многу ја сакам таа професија :)
     
  16. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Професор по некој јазик.. Не ми е важно кој, важно да е јазик т.е. јас ќе сум јазичарка.. дај Боже! :) Освен ако дотогаш не ми испадне нешто сосем друго :^) Ама мислам дека ова ми е ептен цврста желба, така да, тешко.. :wasntme:
     
  17. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Како мала играв докторка, ама за мене медицина не е пошто се грозам од внатрешни органи.
    Професорка-Ноу веј, премнгу нервозна личност сум...или пак може евентуално професорка на факлутет, другите опции ми се исклучени :lol: :lol:
    Бизнизвомен-Саундс интрестинг, но тешко се пронаоѓам во ова.
    .
    .
    .
    .
    Врти-сучи најмногу ми се допаѓа директорка(''исклучувам сапуници'')цел ден уживање, патување, работа=0....NOT!
     
  18. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    370
  19. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.499
    Пол:
    Женски
    Банкар... А зошто?
     
  20. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    И јас се приклучувам кон грото кои си ја сакаат професијата. Единствена која ме привлекувала сем актерството е ликовната уметност. Значи пак тука во рамки на уметноста се движам цел живот =)
    И запишав средно уметничко бидејќи кај нас средно драмско нема, но затоа си продолжив на факултет.

    Бтв, и мене работата ми вклучува работа со деца, и тоа секојдневна и со најмалите возрасти, бидејќи работам во драмско студио, и за моја среќа, премногу ми се допаѓа тоа опкружување, иако педагошки немам завршено.
    И како новинар работам иако немам завршено новинарство и журналистика, но сепак, факултетов ми дава одврзани раце во повеќе смерови. :rofl: