1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која сум јас?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од princessofthedark, 5 јули 2010.

  1. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    Јас сум жена, јас сум мајка, јас сум личност која претрпела многу во животот, која на своја кожа осетила дека она п0што не не убива само не прави посилни!
     
    На Majuska83 и Crna Dama им се допаѓа ова.
  2. Oneo

    Oneo Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    2.746
    Допаѓања:
    17.555
    Пол:
    Женски
    Јас сум 22год. девојка, која не прави речиси ништо без претходно да направи план. Сакам се да биде таму каде што му е местото. Секогаш гледам на луѓето да им помагам колку што можам, без да очекувам нешто за возврат. Премногу сум поврзана со моето семејство и моите блиски.
     
    На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Passionate23

    Passionate23 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    Jaс сум таа секогаш прва што пеца невољи.Студирала сам невоље бе. Онаа која се бори до крај.Храбра.
     
  4. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.149
    Јас сум паднат ангел затоа што често страдам и сум повредена поради својата добрина и високиот праг на толеранција спрема некои личности и затоа што секогаш сум ги прифаќала другите со сите маани и доблести.
    Калимеро сум затоа што често се судирам со неправда и нефер ситуација но секогаш се борам за правдата и вистината.
    Борец сум, не се предавам, реална личност со желби, ставови, соништа.
    Искрена, храбра и истрајна во своите стремежи и цели.:angel:
     
    На Angie24 и shz им се допаѓа ова.
  5. Angie24

    Angie24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2017
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    254
    Пол:
    Женски
    Јас сум храбра девојка,сама против сите некогаш. Лојална пријателка,добар човек.Борбена и своја.
     
    На Rama и ♣ Alba Viduam ♣ им се допаѓа ова.
  6. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Девојка со карактер на силна и храбра жена, која знае што точно сака во животот и кои се нејзините цели, а сепак го гаи детето во себе...
    Вечен сонувач, трагател по вистината за сопственото битисување на оваа планета Земја.
    Писател, авантурист, борец за правата на жените и животните, аматерски фотограф, помалку креативен цртач на детски илустрации (се познава детето во мене, а?).
    Ме нервира кога ми лепат етикета на „још један у низи - писац“, затоа што не се сметам дека сум во ист ранг со повеќето „новопечени писатели“. Дури, и ретко говорам во јавност дека пишувам романи.
    Сакам еден ден светот да чуе за мене, па тогаш да ме препознаат без да морам да им кажам... КОЈА СУМ И ШТО СУМ ЈАС!
    Заљубена до даска во вистинскиот избор за мене.
    Искрена сум, често без влакна на јазик, помалку дрска, никогаш вулгарна и безобразна.
    Лојална френдица и партнерка, пред се.
     
    На Dark artist и Snow white им се допаѓа ова.
  7. blonde_supergirl

    blonde_supergirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2016
    Пораки:
    821
    Допаѓања:
    2.131
    Пол:
    Женски
    Девојка која времето, годините ја менуваат, зависно од искуство на подобро или полошо. Сакам дневникот да ми е на место, а ноктарицата ја барам низ целата куќа. Љубовта доаѓа секогаш на прво и последно место кај мене, потем здравјето, романтичар и носталгичар по 80те/90/те/00те. Верба. Го сакам своето семејство и сопруг а за некој друг, тоа мора да се заслужи. Инаку сум девојка која може да и се свиќа начинот на како некој пие кафе или како пуши цигара и по тоа да ја запаметам личноста и тоа да ми предизвикува чувства. Емпат.
     
  8. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Јас сум , личност која за секој има ширум отворени раце за дружба . Сакам со сите да се дружам , се додека некој гадно не ме зезне . Е тогаш си го зезнал животот . Секогаш сум тука за семејството и најдобрата другарка . Животот ќе го дадам за моите ангелчиња ако треба !
     
  9. Snow white

    Snow white Популарен член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2016
    Пораки:
    1.096
    Допаѓања:
    1.945
    Пол:
    Женски

    Ко јас да го имам ова пишувано озбилно....!! Само што се жртвувам плус за сите околу мене а никогаш за себе!!!
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Исто и јас... Те позз со една слика... IMG_6225.JPG
     
    На Snow white му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Snow white

    Snow white Популарен член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2016
    Пораки:
    1.096
    Допаѓања:
    1.945
    Пол:
    Женски
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    :inlove: Те гушкам мила :l:
     
  13. Snow white

    Snow white Популарен член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2016
    Пораки:
    1.096
    Допаѓања:
    1.945
    Пол:
    Женски
    :hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug: и јас тебе :hug::hug:
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  14. IvanovaAnce

    IvanovaAnce Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2017
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    Јас сум 15 години,штотуку завршив основно училиште во Кавадарци и од 1 септември ќе учам средно медицинско,смер медицинска сестра во Битола.
    Јас сум една личност која е со силен карактер,цврста,издржлива,личност полна со ентузијазам и желба за учењ која сака да успее во животот односно да си ги исполнам сите желби и идеал во животот.
     
    На CocoChannel му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Dark artist

    Dark artist Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    "Која сум јас?" беше прашањето кое нонстоп ми се вртеше во главата кога бев трета средно. Ја изгубив самодовербата и почнав да се преиспитувам самата себе си. Одговорот го добив на не толку добар начин но нејсе, битно го добив.
    Јас сум 19 год. девојка според датата на раѓање, а 5 год. дете одвнатре со голема љубопитност. Сакам да го поминувам слободното времето со шоља кафе и психолошки/крими роман, да цртам илустрации, мртва природа, портрети и било шо со имагинација, да ги пополнувам празните страни на мојот дневник, да го поминувам квалитетно времето со моите пријатели и семејство.
    Уметничка душа која верува дека некој ден ќе го оствари својот сон, хуманист и голем емпат, фантазер кој често знае да одлета во својот свет високо но затоа тука е реалноста да го потсети дека не е се така розево.
    Алергична на се шо е fake и plastic почнувајќи од обични предмети па се до луѓе. Борец за човековите права, против неправдата, психичко и физичко насилство, сум за полова и етничка еднаквост впрочем разликите се она што не прават единствени и свои!
     
    На CocoChannel и Someonespecial им се допаѓа ова.
  16. Dadusicka

    Dadusicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    54.342
    Пол:
    Женски
    Која сум јас??
    Мајка, сопруга, домаќинка - не баш. Вработена....Скромна.....Мила, така ми рекле :mm::wasntme:.....чувствителна.......... искрена, дури и премногу...Претпоставена, да не речам главна на работа :^);). Задоволна од животот :smirk: горе долу, може и подобро.
    Збунета- да многу.
     
    На toogood и Rama им се допаѓа ова.
  17. alexa_dimoska

    alexa_dimoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    Која сум јас?

    Јас сум сложен парадокс кој е раздвоен помеѓу сопствениот свет и илузијата која го прекрива светот кој сите го делиме.
     
    На Someonespecial, Dark artist, "Zoki" и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Ciel

    Ciel Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2019
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    2.128
    Пол:
    Женски
    Јас сум една девојка која сама себе не може да се препознае. Која бев полна со љубов и радост, а која сум сега полна со омраза, алчност и желба за одмазда.
     
    На sinooka.bosonoga, kankus, David.wp17 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Ни сама веќе не знам која сум и што сакам од животот...
    Добро е што сеуште си ги знам името и годините...|(
     
    На kankus, toogood и Dadusicka им се допаѓа ова.
  20. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Јас сум душичка разочарана од животот :(
     
    На hermosa, No name 123, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.