babylove овошни кашички

Која храна сакате да ја имате секогаш во фрижидер ?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од zlatnaa, 31 јули 2012.

 1. zlatnaa

  zlatnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  55
  Што јадете најмногу? Што сакате највеќе да го имате дома ?
  Јас сакам многууу зеленчук, печурки, павлака , јогурт и пилешко :inlove:
   
 2. babymama

  babymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  221
  Кај нас секогогаш има некое саламче, а јас не се оставам без домати. ги обожавам. И нормално млеко и сок мора да има секогаш.
   
 3. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  4.830
  Пол:
  Женски
  Јадам се' зеленчук овошје,благо се,ама баш.
  А во фрижидер секогаш сакам да имам месо! :inlove: :inlove: :inlove:
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.965
  Пол:
  Женски
  кајмак и крем сир
   
  На BlondeGirl8 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. blue.jeans

  blue.jeans Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  34
  Путер од кикиритки и пилешки прсти.Мммммм :inlove: :inlove:
   
 6. BlondeGirl8

  BlondeGirl8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  115
  аргета,домат,крем сир...ааававава :inlove: :inlove:
   
 7. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.130
  Допаѓања:
  8.906
  Пол:
  Женски
  Сирење, затоа што го јадам со се, и не внимавам на тоа како ја мешам храната, едностаавно тоа што ми се свиѓа, тоа го јадам.
  Секогаш сакам да има изладено вода (потребна е во летниве денови, а и најмногу освежува), исто и ладно сокче.
  Преферирам секогаш дома да има зеленчук (домат, краставичка, кромид, пиперка) за да направам шопска.. да каснам свежо, затоа што од жешково немам многу апетит и единствено што ми е најубаво да го јадам :)
   
 8. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  254
  Некое пушено мевце,
  убаво кашкавалче,
  мајонез со вкус на краставици од Полимарк,
  кајмак,
  и мноооогу чоколади.
   
 9. renne

  renne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  19
  Путер од кикиритки и сиренце... :inlove: :inlove:
   
 10. LovePeace

  LovePeace Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  37
  Путер од кикирики, нутела, кремсир и убавезно сирење :inlove:
   
 11. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.493
  Допаѓања:
  27.022
  Пол:
  Женски
  Јогурт, а пожелно е и нешто сувомеснато! :смајлиштомутечатлиги:
   
 12. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Јогурт/кисело млеко, домат, лубеница. :)
   
 13. M.arija

  M.arija Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  268
  Чоколади :D
   
 14. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  јогурт,павлака,кашкавал
   
 15. My.Cloud

  My.Cloud Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  59
  Чајна,сувомеснато и лубеница |-)
   
 16. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  570
  Сирење и кашкавал секогаш! :) :D :inlove:
   
  На hermosa и Waka-waka им се допаѓа ова.
 17. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.978
  Пол:
  Женски
  Млеко и млечни производи.
  Од мала сум научена да го започнувам и завршувам денот со шолја млеко.
  Сирење, кашкавал, зденка, путер, павлака, кремсир... Тоа мора да има кај нас во фрижидер.
  Доволно ми е да си намачкам путер на лепче и да си каснам сиренце. Тоа ми е цел оброк.
   
  На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
 18. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Млеко :)
  Многу сакам кога јадам топло млеко со бисквити :D
   
 19. Stefaniya

  Stefaniya Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  66
  Сакам да има краставички,компири (језда не се за во фрижидер :D ),мармалад и маргарин.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  664
  Јогурт и млеко :) и некое сокче, негазирано
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.