1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој/а сум јас ? (навистина)

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Читател, 19 август 2018.

  1. st2007

    st2007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    797
    Пол:
    Женски
    Јас сум голема плачка, емотивец невиден. Лесно се лутам, а кога ќе се налутам ме држи кратко, секогаш продолжувам како ништо да не било.
    Можеби затоа луѓето ми се качуваат на глава, и некогаш се мразам сама себе зошто сум будала која паѓа на два убави збора, и простува на секој.
     
    На marija305 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  2. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Јас сум некоја што не знае да ужива.Параноична,досадна и секогаш наоѓам причина за нерасположеност.
     
    На lunchy му/ѝ се допаѓа ова.
  3. BlackSwan22

    BlackSwan22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2018
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    170
    Пол:
    Женски
    Јас сум еден голем емотивец,тврдоглава, лесно се лутам но брзо ми поминува.
    Премногу сакам животни и мали деца.
     
  4. Nalutena1

    Nalutena1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    498
    Допаѓања:
    1.762
    Пол:
    Женски
    Jas sum Devojka so mnogu sonista koi mi se istvarile ama na sprotiven nacin.
    Premnogu emotivna licnost sto koga sin mi za prv pat trgnal vo zabaviste i placese, placev i jas so nego. Koga prv pat imal priredba vo skolo, koga go vidov kako pee dusata mi se ispolni placev od sreka solzite ko vardar tecea, placev koga go gledav kako pleska so racinjata.
    A i da ne zaboravam jas sum licnost sto nikogas ne dozuvea uspezi (osven 1-2pati vo zivot) tuku samo padovi.
    I vecna budala, sto nekoj, kolku loso da mi ima storeno jas sepak ne go mrazam iliu sctuvam grb koga e potrebna pomos, a takvite toa go zloupotrebuvaat
     
    На lunchy му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Некој би рекол арогатна , но јас велам дека сум човек кои игра според свои правила , кога не имам до мене неистомисленик и не стоиме на иста бранова должина го избегавам
    Не сакам да си го трошам времето на глупости и глупи луге
    Сум манипулатор но кога ке претерам знам да надохнадам
    Можам да издржам све , освен раскинувањето од бившими , не можам да се помирам до ден денес ...Иако повеке си ја сакам слободата но тој беше за мене све..
    И да , многу сум егоиста , посесивец, себична ....
    Ретко плачам ... Логички размислувам.... За мене постојјат само мои правила ..
    И да , игнорирам сосема небитни луге !

    Ако јас го сакам и поштовам некоја персона ,и од другата страна е исто така , таа персона знае дека има доживотно најголем пријател !
     
    На stevemila му/ѝ се допаѓа ова.
  6. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.425
    Пол:
    Женски
    јас сум две во едно..или другата во мене

    едната јас е емотивно мн ранлива,нежна и кревка.Често пати повредувана..будала која верува мн во погрешни личности.И одново и одново ги прави истите грешки.Мало девојче кое на моменти сака само да се склопчи во нечија прегратка да се исплаче и да биде силно гушната и така да заспие

    другата во мене е чиста спротивност.Адреналински настроена,јака,борбена лавица,паѓа ја тресе прашината од неа и пак се исправа.Дрска..тера у три лепе секој шо не и се допаѓа.

    која од мене ќе ја добиеш зависи како се понашаш со мене

    давам мн шанси на луѓето..ама кога еден ден ќе ми преќипе те бришам од живот засекогаш
     
    На senjorita-v, Mari*, malerozna и 5 други им се допаѓа ова.
  7. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.623
    Јас навистина сум една многу кревка душа
    Искрена и наивна личност која сеуште верува во добрината на луѓето
    Повлечена и мирна, со ниска самодоверба и мисла дека се наметнува секому и секаде

    Сакам луѓе околу себе, да споделувам и среќа и тага со сите
     
    На Pandora-, LoveRain, Mr. Right и 5 други им се допаѓа ова.
  8. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.125
    Пол:
    Женски
    Имам пројдено низ многу; сум спознала болка, но знам за добрина; не можам со сите, и не секој може со мене; за некои арогантна, за други добродушна - по заслуга.
    Ниту се величам, ниту се потценувам. Збир на хаос и емоции.

    Би искористила цитат од покојниот Хантер С. Томпсон, кој најдобро ме опишува:
    One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind, never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
     
    На theowndemon, Emy867 и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
  9. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Кој сум јас? Епа вака според некои сум будала, кретен, идиот и лицемерно суштество. Секако голем дел од оние кои го велат тоа се баш оние на кои сум им се нашол кога им било најпотребно. Искрено за таквите ме заболе што мислат за мене. За мене е важно дека јас не сум им погрешил ништо туку напротив сум се обидел да им помогнам. Ќе се обидам искрено и објективно да кажам кој сум јас всушност. Ќе почнам со моите недостатоци и тоа дека сум: инаетлив, асоцијална личност, песимист, нетрпелив, срамежлив, наивен и често знам да се воздржам кога буквално се обидуваат да ме испровоцираат. За себе сметам дека сум искрен и добар човек и се трудам на секого да му помогнам доколку можам, мразам кога некој ќе ме праша некое прашање по 1000 пати иако претходно јасно и концизно сум му одговорил и тоа страшно ме иритира. Толку можам да кажам за себе, повеќе сакам да слушам што мислат другите за мене дури и да имаат погрешно мислење за мене. Поубаво да ми кажат во лице тоа што мислат за мене бидејќи почитувам искреност и не се лутам. Нека ми кажат дури и се најлошо дека сум лош човек или дека сум грд и лицемерен сељак ама лице во лице да се соочат со мене, а не да слушам маалски муабети за тоа каков сум. Ако е за атер доста е. :wasntme:

    Screenshot_1.png
     
    На Mari*, Mr. Right, nextredstyle и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Сум и пред огледало и пред другите иста.

    Искрена, некогаш и брутално искрена за најблиските.

    Се каам за многу грешки од минатото, се би дала да можам да го вратам времето назад.

    Знам да се расплачам како мало дете, но само кога никој не гледа или кога со мене е дм.
    Не сакам да ме гледа најмалку мајка ми како плачам, освен ако се солзи-радосници.

    Знаат да ме скршат навреди на професионално ниво. Но, нема да дозволам никој тоа да го примети освен дм. На него му кажувам се.

    Не бев свесна за својата убавина и фигура, се додека дм не ми ги отвори вистински очите. Мислев дека нозете ми се криви, а лицето грдо...

    Дека ме галел животот, не ме галел. Поминав низ многу работи и се уште поминувам за жал. Но, животот е борба. Па, ќе се борам до крај.

    Не сакам да мудрувам, ниту да солам памет иако многу ме доживуваат како таква. Не можат да разберат дека некој има само најдобронамерни совети.

    За мене велат дека сум најпозитивното суштество на светот, и навистина сум таква. Низ годините знаев да бидам намќор, но поради мојата срамежлива природа често не умеам да ја изразам мојата позитива.

    Имав многу пријатели кои буквално ми го забија ножот во грб. А јас, и ден-денес знам да ги гушнам и отпоздравам. Секако, веќе не ги држам блиску до себе... Ја немаат мојата лојалност, а ниту искреност. Само некоја бледа сенка од мене.

    МНОООООГУУУУ сакам да се гушкам, значи МНООООГУ! :)

    Знам да трачарам, но знам и да чувам тајни кога треба.

    Некогаш ме сметаат за маолумна, глупава или наивна... Нека, нивното мислење не ме засега.

    Можеби еден ден мојот ник ќе биде осознаен, многумина може и ме знаат која сум. Јас не се срамам од тоа што сум, ниту имам некои било какви тајни.

    Имам амбици, соништа, планови како секој човек на планетава... И сум упорна да ги исполнат, дури и да треба да поминат години.

    Не сум хејтер, иако ме викаат Фирер.

    Уууу.... Ако продолжам, три дена ќе поминат :D

    п.с. Самодовербата ми е слаба страна, а анксиозноста е во топ 3 :)
     
    На Mari*, lunchy, simonka93 и 2 други им се допаѓа ова.
  11. LoveRain

    LoveRain Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2017
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    1.338
    Пол:
    Женски
    Јас сум личност која имам доживеано доста работи за моја возраст, личност која некогаш е демотивирана а некогаш е многу мотивирана, личност која без разлика на се, нема да се откаже и ќе си ги исполни своите цели. :)
     
    На lunchy му/ѝ се допаѓа ова.
  12. majstore

    majstore Активен член

    Се зачлени на:
    12 април 2017
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Машки
    Браво така и треба.. да се има желба и се може да се оствари
     
    На LoveRain му/ѝ се допаѓа ова.
  13. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Не знам кој сум и никогаш нема да знам зашто се менувам нон-стоп со текот на времето и ја сакам секоја промена во мојот живот. Знам само што сакам да добијам а што да изгубам во секој момент и по тоа се водам..
     
  14. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.971
    Допаѓања:
    260.980
    Вечен сонувач :)
     
    На smooch, Mr. Right и Someonespecial им се допаѓа ова.
  15. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Некоја која се надева на убава иднина и помалку разочарувања во неа.
     
  16. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Изгубен случaј зaдушен oд непрaвдa и злoбa oкoлу негo кoј иaкo не е цврстa личнoст пoрaди бoлкaтa вo душa сепaк успевa дa лебдее нa пoвршинa. Oд другa стрaнa милoстивa , a пaк тoa oд глaвa ми се удирa. Амбициoзнa и гoлем перфекциoнист штo мислaм декa ми е мaнa. И гoлем сaмoкритичaр :/
     
    На Cinderfakinrella и LoveRain им се допаѓа ова.
  17. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.285
    Допаѓања:
    4.408
    Пол:
    Женски
    Јас сум личност која не може да ги најде соодветните зборови за да се опише самата. Изгледа вистината пред себе е најтешка.
     
    На smooch и joy1 им се допаѓа ова.
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    ар ју прауд.jpg
     
    На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Lizzie

    Lizzie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2016
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    Јас сум ногу итра лисичка:D
     
    На Дискретниот му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.425
    Пол:
    Женски
    Темава ја замислував некако за со пократки одговори, нешто едноставно кратко и јасно, а тука реферати кој е што е. :wasntme:

    Па, за некого најдобра, за некого најлоша, за едни пример, за други без мозок, а во суштина борец. Еден единствен збор. Тоа сум јас.
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.