Кој беше вашиот прв мобилен телефон со слика?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Едно Чупе, 12 март 2017.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.841
  Допаѓања:
  55.092
  Пол:
  Женски
  65c437c43fa8a9b921d26184229eb63f.jpg
   
  На Victorian, YoungandBeautiful, sjdgo и 3 други им се допаѓа ова.
 2. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.379
  Допаѓања:
  4.310
  Пол:
  Женски
  Си го наследив од брат ми :lol:
  [​IMG]
   
  На Miss-Angie92, Victorian, YoungandBeautiful и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  7.421
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Nokia 8310
   
  На Victorian, YoungandBeautiful, Ketchup и 3 други им се допаѓа ова.
 4. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.984
  Пол:
  Женски
  Siemens A40 и тоа баш со ваква маска со портокали :D
  567px-Siemens_A40_(1).jpg
   
  На marama, Victorian, mula и 7 други им се допаѓа ова.
 5. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.903
  Допаѓања:
  15.820
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Мојот ваков беше, само наместо син, темно црвен.Ми се падна на наградна игра мислам, и кои радости тогаш леле леле.На кој ќе стигнев звонев и пораки пуштав, седум години најмногу да имав.8)
  Ехх, носталгијаа.:(
   
  На Dust, Miss-Angie92, Victorian и 6 други им се допаѓа ова.
 6. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.622
  Допаѓања:
  32.757
  Пол:
  Машки
  Од темава одма се гледа кој колку е стар. :D

  Ericsson T28

  [​IMG]
   
  На Dust, Miss-Angie92, marama и 20 други им се допаѓа ова.
 7. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.887
  @Bender Rodriguez Таков дедо имаше :rofl: Дека за возраста рече, па сега ме стави во мисла, немој, не Томислав Хардовски, туку Тома Аквински :D
  :d::drunk:
   
  На Mishela, Едно Чупе, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.622
  Допаѓања:
  32.757
  Пол:
  Машки
  А кога ќе го отвориш, ваков бројчаник имаше: :D

  [​IMG]
   
  На Victorian, crimson, Mishela и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.900
  Допаѓања:
  5.475
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Колку што ме држи меморија, ова ќе да беше :)

  Сега се подзамислив, каде ми е телефончево уствари.. Не ми текнува што се случи со него :^) Многу си го сакав, не го давав никој да го чепка :D


  [​IMG]
  И ваков дома имавме. Демек заеднички. Цигла (facepalm) :rofl:
  Кога ќе ми текне сега, поголемо од фацата ми беше.. :tmi:
   
  На Miss-Angie92, Cinderfakinrella, Victorian и 10 други им се допаѓа ова.
 10. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.878
  Допаѓања:
  26.467
  Пол:
  Женски
  Еве ја љубовта моја. Животот ќе го дадев за него во 2009. Имав околу 1500 фотографии. :D
  [​IMG]

  Тие што имаа блекбери беа супериорна класа.8-|
  [​IMG]
   
  На Victorian, mula, Tan4ence и 13 други им се допаѓа ова.
 11. Nane2356

  Nane2356 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  400
  Допаѓања:
  1.035
  Пол:
  Женски
 12. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.652
  Допаѓања:
  49.163
  Пол:
  Женски
  IMG_0748.GIF На 12 години.
   
  На Miss-Angie92, Mrs.Cuper, Victorian и 7 други им се допаѓа ова.
 13. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.797
  Допаѓања:
  5.402
  оууу, се сеќавам на мојата цигла хххх

  Беше од Италија, три букви имаше во името ич не ми текнуе на името во моментов. Сив со црно. На преклоп, па и со камера. Фраерка и пол сум била. :emo:(hollest)
   
  На YoungandBeautiful и theowndemon им се допаѓа ова.
 14. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.873
  Допаѓања:
  161.701
  Пол:
  Женски
  Во 6-то одделение мислам :D Радости ми беше :lol:

  [​IMG]
   
  На Miss-Angie92, Cinderfakinrella, Victorian и 12 други им се допаѓа ова.
 15. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  11.339
  alcatel-ot-331-l.jpg

  Како на @Miss666, и мојот прв телефон беше Алкател 331. Ми го купија на 10 години, во петто одделение. Го сакав, го чував, го носев со врвца околу вратот :rofl: Потоа му купив и црвена маска, да го разубавам :makeup: Си префрлавме сликички и полифони мелодии со менување на СИМ картичките, кое замарање беше тоа 8-|

  Ме потсети на едни убави, безгрижни времиња :mm:
   
  На Miss-Angie92, Mrs.Cuper, Victorian и 10 други им се допаѓа ова.
 16. sia.bella

  sia.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2014
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  16.625
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Го добив за 13ти роденден и за тоа што поминав со сите 5ки. :D

  @Едно Чупе браво за темата, очигледно ни врати убави спомени на сите :clap:
   
  На Victorian, mula, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Едно Чупе

  Едно Чупе Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2015
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  1.067
  Пол:
  Женски
  За кој како јас сум многу помала за разлика од моделот наследство од тато ми беше да не ме разгалувал со нов го користев кога беа излезени сименс А52;( па сега рачунај колку бев „затуцана“ затоа реков трауми од детството :rofl: сега ми е смешно ама тогаш....зини земјо голтниме :$
  Е дури после 2 години свати дека времињата се сменаа и дека не можи на тој начин да ме воспитува и ми купи со преклоп беше не се сеќавам само која марка беше :whew:.
  Eдит: го најдов Сони Ериксон бил
  [​IMG] која е разликата меѓу првиот и вториот :rofl:
   
  Последна измена: 12 март 2017
  На YoungandBeautiful, Victorian, sjdgo и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Liu

  Liu Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  1.775
  Пол:
  Женски
  Пρвото телефонче ми го подаρија моите за ρоденден и сеуште го чувам..... не може да им се фати на овие со тачсκρин :D
   
  На Victorian, sjdgo, Едно Чупе и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.610
  Пол:
  Машки
  Нема каде ме ми паднал, во вода, на плочки, од тераса... и сеуште работи. :rofl: :rofl: Убаво велеше еден човек на еден друг форум, ќе дојде време пак ќе ги бараме овие мобилни. :)
   
  На Victorian, Liu и Едно Чупе им се допаѓа ова.
 20. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.651
  Допаѓања:
  26.013
  Nokia 6500
  Си го обожавав :inlove:
  На 11 или 12 години го добив. Знам дека душата му ја вадев на телеофнов :rofl:, aма како и секој Нокиа, издржуваше.
  На крај му се расипа батеријата, а не можев нова да му најдам. Мислам дека крај на светот ми беше тогаш. :lol:

  [​IMG]
   
  Последна измена: 12 март 2017
  На YoungandBeautiful, Cinderfakinrella, Victorian и 6 други им се допаѓа ова.