Кој беше вашиот прв мобилен телефон со слика?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Едно Чупе, 12 март 2017.

 1. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.496
  Допаѓања:
  76.549
  Пол:
  Машки
  Мојот прв телефон беше Нокиа
  download.jpg

  А мојот втор телефон послем само неколку години беше Моторола

  download (1).jpg
   
  На Ketchup, theowndemon, elimkd и 4 други им се допаѓа ова.
 2. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.021
  Допаѓања:
  5.893
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  еве го мојот прв телефон :rofl::rofl::rofl::rofl:
   
  На Ketchup, theowndemon, Someonespecial и 9 други им се допаѓа ова.
 3. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  538
  Допаѓања:
  1.349
  Пол:
  Женски
  Најдобриот :)

  nokia-3310.jpg
   
  На celineparis, Ketchup, theowndemon и 6 други им се допаѓа ова.
 4. augustd

  augustd Популарен член

  Се зачлени на:
  13 март 2017
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  11.136
  Пол:
  Женски
  Nokia 3310
   
  На Ketchup, theowndemon, Едно Чупе и 3 други им се допаѓа ова.
 5. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  46.226
  Пол:
  Женски
  images.jpg
  Лилјаковиот беше мој прв телефон.

  @Bender Rodriguez генерацијо...8)
   
  Последна измена: 13 март 2017
  На Ketchup, theowndemon, Espadrila и 6 други им се допаѓа ова.
 6. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.737
  Допаѓања:
  20.359
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Мислам дека ваков ми беше првиот телефон, ама не памтам најдобро пошто многу ги имав сменето :D
  Прв пат ми дадоа моите мобилен на 9 години кога ќе одев на седумдневна екскурзија. И знам многу им се љутев што не ми купија Нокиа и не можев да играм змија :rofl:
  После тоа хит ми беше еден на лизгање, и цело време го лизгав пошто испушташе некои звуци кога ќе се отвореше :D
   
  На Ketchup, theowndemon, Espadrila и 6 други им се допаѓа ова.
 7. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  19.713
  Пол:
  Женски
  IMG_3656.JPG
   
  На Ketchup, Vitaly, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
 8. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.875
  Допаѓања:
  30.691
  Пол:
  Женски
  nokia-3310-troubleshooting.jpg
  Нокиа 3310 :D
   
  На Ketchup, theowndemon, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.875
  Допаѓања:
  20.012
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Плус и инфраред им :rofl::rofl::rofl:
   
  На Ketchup, theowndemon, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
 10. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  7.234
  Допаѓања:
  62.337
  На Ketchup, theowndemon, tace73 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  7.234
  Допаѓања:
  62.337
  ејјј па која радост коа испаднаа полифони музики
   
  На Ketchup, theowndemon и Едно Чупе им се допаѓа ова.
 12. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  1.079
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Ketchup, theowndemon, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
 13. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  538
  Допаѓања:
  1.349
  Пол:
  Женски
  Мислам од овој поубав дека нема, лесен за користење, одличен звук, одлични копчиња, софтвер... Мене овој ми беше трет, а свекрва ми и ден-денес го користи и не ни дава да и го смениме :)
   
  На Adi888, Ketchup, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  3.828
  Допаѓања:
  28.447
  Пол:
  Женски
  IMG_4514.JPG

  Во 6то одделение ми го купија,радости :D
  Ама па кој филинг беше коа ќе го треснеш преклопот после разговор,леле филмски:wasntme:
   
  На Ketchup, Miss-Angie92, theowndemon и 7 други им се допаѓа ова.
 15. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.021
  Допаѓања:
  21.004
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Ovoj go dobiv od tatko mi , koga bev 3-to odd , za zal ne funkcionirase bas kako sto treba ( mi go nasolnekade samo za da ne gi zemam negoviot i na majka mi ) :rofl:
  [​IMG]
  Isto vo nasledstvo od tatko mi :D Eh koja fraerka bev koga mu menuvav maski , denes bela utre rozova , zadutre zelena .. :wasntme:
  [​IMG]
  Mojot vecno neprezalen telefon .. Najubaviot od site do sega , nemase android i ne kocese bre kako ovie denesnive smartfoni ;( a kamerata super .. pa kolku bese fensi so tastaturata :D ti go mislis cigla , a ono :wasntme: Za zal neslavno zavrsi pagjajki od balkon od vtor sprat ;(
   
  На Ketchup, Едно Чупе, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  401
  Motorola
   
  На Ketchup, Едно Чупе и theowndemon им се допаѓа ова.
 17. ♣ Alba Viduam ♣

  ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  2.155
  Пол:
  Женски
  z530_7_b.jpg
  Во седмо го добив за на екскурзија.. после долго убедување со моите. :D
   
  На Adi888, Ketchup, Едно Чупе и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Frose Nose

  Frose Nose Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2017
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  319
  Пол:
  Женски
  Сименс ц30
  [​IMG]
   
  На Ketchup, Oxymoron, Едно Чупе и 2 други им се допаѓа ова.
 19. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.620
  Допаѓања:
  51.395
  Некој ваков беше, многу си го сакав
  [​IMG]
  Да се чудиш дури и ми го украдоа :D
   
  На Ketchup, Едно Чупе, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Novecento

  Novecento Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2017
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  2.331
  Пол:
  Машки
  Прилично доцна за моите години си купив мобилен телефон, така да почнав со еден модел на Sony Ericsson t290i ми се чини се викаше и изгледаше вака:
  sonyericsson-t290.jpg
   
  На Ketchup, Едно Чупе и theowndemon им се допаѓа ова.